![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2015/08/39543_47174_regular_tubis-kestut.jpg)
Kaip ir kitų Anykščių rajono politikų, taip ir rajono mero Kęstučio Tubio, „Anykšta“, antradienio laikraščio rubrikoje „Komentarai“, klausė kaip jis vertina situaciją Anykščių ligoninėje, ką reikėtų daryti, kad į ją dirbti atvažiuotų jauni gydytojai?
Kęstutis TUBIS, Anykščių rajono meras: „Labai daug vietų viešajame sektoriuje, kur dirba garbaus amžiaus žmonės. Iš tiesų kai kur reikėtų juos keisti jaunesniais, ypač ką tik baigusiais mokslus, kurie geriau susipažinę su naujausia įranga ir panašiai.
Šios problemos per keturis mėnesius dar nenagrinėjome, dar nebuvo iškilusi, šiuo metu nagrinėjame karščiausius klausimus. Realiai yra labai daug klausimų, kuriuos reikia peržiūrėti, nes tie žmonės, kurie labai ilgai dirbo, tų sprendimų priimti nenorėjo, nenorėjo keisti. Tenka spręsti įsisenėjusiuos (ir kelių, ir keliolikos metų senumo) klausimus. Manau, kad tai vienas iš klausimų, kuriuos turėsime aptarti ir pasižiūrėti. Mes aktualius klausimus nagrinėjame ir darome sprendimus objektyviai, pagal šiam momentui kylančias aplinkybes. Pažiūrėsime kaip padaryti patrauklesne tą darbo vietą (gal būstą nupirkti ar kas panašaus), jau peržiūrėjome kai kuries skyrių turimas eilutes ir perskirstėm lėšas mūsų galva reikalingesniems projektams, tai neatmetu galimybės, kad ir su medikais imsimės savalaikių priemonių.
Kaip vertinu ministerijos reformą? Kalbėjau su Klimkevičium (Giedrutis Klimkevičius – chirurgas), jie atlieka per 400 operacijų per metus, o tai yra pakankamas kiekis. Chirurginiam skyriui dar niekas negresia. Šiek tiek nuolatinės pertvarkos ir pokyčiai (čia naikina, o ten kuria) daro įtaką ir motyvaciją ateiti į rajoną menkina. Bet tai ne pagrindinis dalykas. Pagrindinis jauniems gydytojams – kad jie turėtų darbo vietą pagal savo specialybę. Mano sūnus šiemet pabaigė rezidentūrą, 13 metų mokėsi traumatologu – ortopedu – chirurgu. Šiemet pabaigė 77 medikai ortopedai – traumatologai. Lietuvoje traumatologų – ortopedų yra 300 pareigybių. Jų išleido tiek, kad niekaip jie nesutilps Lietuvoje. Pabaigęs chirurgu jis turi dirbti priėmimo skyriuje, žymiai žemesne kvalifikacija, kur tokios aukštos kvalifikacijos nereikia (o jie ir sąnarius keitė, ir kitas operacijas darė pačioje universitetinėje ligoninėje). Jie noriai eitų į rajonus, jei vieta pagal jų specialybę ir kvalifikaciją būtų. O pas mus medicinoje yra taip, kad žmogus 13 metų studijuoja ir paskui žmogus negali gauti darbo vietos. Jie tampa įdarbinimo agentūrų per visą pasaulį klientais. Lietuva išleidžia pačius gabiausius žmones į kitas valstybes. Reikia planuoti kiek reikės specialistų, nes tai ir valstybės lėšų neracionalus naudojimas. Tai yra ir Sveikatos apsaugos ministerijos darbo trūkumas“.
664370 509386Woh Everybody loves you , bookmarked ! My partner and i take issue inside your last point. 24382