Šiandien visoje Lietuvoje minima Žydų genocido diena, o Anykščiuose nuo 2012-ųjų rudens anykštėnų žydų bendruomenės likimas prisimenamas, tądien tyliai stabtelint prie Rudolfo Baraniko suolelio senamiestyje, galbūt paliekant prie jo atminimo akmenėlį.
Šioje senamiesčio vietoje, iš kurios atsiveria vaizdas ir į paskutiniąją išlikusią sinagogą, ir į priemiesčio kalvas, kur žydų kapuose ilsisi tūkstančiai žydų protėvių, yra proga susimąstyti ne tik apie žūtį, bet ir apie laimingąją lemtį – išlikimą. Sinagogos aikštėje prieš dvejus metus įrengtas atminimo ženklas čia primena vieną žydų kilmės anykštėną dailininką Rudolfą Baraniką (1920–1998), tapusį pasaulio įžymybe, bet visą gyvenimą nepamiršusį Anykščiuose vaikystėje ragautų antaninių obuolių skonio.
R. Baraniko atminimo suolelis Anykščių senamiestyje pastatytas Anykščių miesto bendruomenių tarybos iniciatyva ir Vietos bendruomenių savivaldos lėšomis. Vieno likimo pavyzdžiu jis liudija ir Anykščių dvasios stiprybę, primindamas, kad pasaulis visais laikais buvo ir yra atviras kiekvienam talentui ir iniciatyvai.