Šiandien Anykščiuose galėtų būti minima Herbo diena. Jau 22 metai, kai miestas turi dabartinį savo herbą.
1992 m. lapkričio 4 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas patvirtino atkurtą istorinį Anykščių herbą su Šv. Jono Nepomuko statula ant tilto (etalono autorė dailininkė Laima Ramonienė). Tai vienintelis Anykščių krašto heraldikos ženklas, pristatytas ir svarstytas Seime – visų kitų miestelių herbus patvirtino Lietuvos Respublikos Prezidentai.
Apibūdindamas Anykščių herbą, išsaugojusį XVIII a. pabaigoje sukurtą kompoziciją, heraldikos specialistas Edmundas Rimša 1992 metais rašė: „Anykščių herbas, kaip ir kiti XVIII a. pabaigos herbai, nupieštas gan realistiškai: jei nuimtume šv. Jono Nepomuko statulą, liktų gražus peizažas. Kita vertus, tai vienas įdomiausių to laiko herbų ir bene vienintelis tokios kompozicijos herbas Europoje, jei neskaitytume pagal Anykščių privilegiją nukopijuoto Pilviškių miesto herbo.
Apskritai galima tvirtinti, kad Anykščių herbo idėja kilo vietoje, tarp pačių miestiečių. Jo simboliką nulėmė dvi pagrindinės aplinkybės: naujo šventojo Jono Nepomuko populiarumas ir savivaldos išvakarėse mieste atsiradęs svarbus objektas – tiltas per Šventąją.“
Tiesa, XVIII a. pabaigoje herbą Krokuvoje piešęs karaliaus dvaro dailininkas Anykščių nė nebuvo matęs, tad negalėjo įsivaizduoti, kad per Šventąją tuomet buvo pastatytas medinis, o ne mūrinis tiltas…