Kviečiame paskaityti tradicinę ,,Anykštos” žurnalistų praėjusių metų įvykių apžvalgą. Šį kartą savo įžvalgomis apie 2021- uosius pasidalijo „Anykštos“ redakcijos nuolatiniai bendradarbiai.
Sigita Pivorienė, žurnalistė:
Metų straipsnis?
Vidmanto Šmigelsko daugybė straipsnių vis ta pačia tema – buvusio rajono mero Kęstučio Tubio, išvesto STT pareigūnų, teismų proceso maratonas. Pagarba kolegai už kantrybę ir atsidavimą!
Metų absurdas?
Metų absurdu pavadinčiau kolegos Roberto Aleksiejūno gvildentą privačios „Šventosios upės mokyklos“ Anykščiuose temą.
Idėja atidaryti privačią mokyklą, mano nuomone, yra puiki. Tačiau jos veikimo aplinkybės išties keistos: kolegai nepavyko sužinoti, nei kur mokykla yra, nei kas jos steigėjai. Tokią mokyklą pavadinčiau ne privačia, o slapta. Tuomet kyla klausimas, kam mokymo įstaiga yra skirta, jei apie tokią žino tik pavieniai tėveliai?
Negana to, pasirodo, privačios iniciatyvos negali kontroliuoti, tikrinti rajono Švietimo skyrius, tai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „problema“. Todėl netrukus Nacionalinis sveikatos centras nustatė, kad slaptoji mokykla darbą pradėjo ir be privalomo Higienos paso…
Bet kokiu atveju ateinančiais mokslo metais šiai mokyklai linkiu visokeriopos sėkmės bei atsiverti visuomenei – tikiu, kad rajone mokytis privačiai nori ne penki ir ne penkiolika mokinukų.
Metų intriga?
Tilto gatvės komplekso įveiklinimas. Iki šiol taip ir neaišku, kas iš tiesų vyks atnaujintose erdvėse. Anykščių rajono savivaldybė teigia, kad Tilto gatvės kompleksas „sudarys galimybes vystyti socialinio, bendruomeninio verslo bei paslaugų klasterį, pritraukti privačias iniciatyvas ir pagerinti investicijų pritraukimą“, o V. Šmigelskas, dalyvavęs projekto pristatyme, rašė, kad „dalyje komplekso patalpų įsikurs Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras, Anykščių miesto ir rajono Vietos veiklos grupės. Yra numatytos patalpos, kurios bus išnuomotos kavinei, o didelė dalis komplekso patalpų po konkursų be nuomos mokesčio bus skirta anykštėnams“. Todėl be galo įdomu sulaukti projekto, kainavusio apie 2,5 mln. eurų, galutinio rezultato.
Metų džiaugsmas?
Privati klinika „Medicinos namai“. Tokios įstaigos Anykščiuose reikėjo jau seniai, kadangi iki šiol mieste privačiai buvo galima rinktis tik odontologų paslaugas. Manau, kad tai – didelis patogumas gyventojams, ypač šiuo pandemijos metu, kuomet į polikliniką patekti yra žymiai sudėtingiau nei anksčiau.
Metų netektis?
Anykščių Garbės pilietės, Teresės Mikeliūnaitės premijos laureatės, rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Sakralinio meno centro projekto vadovės, kultūros organizatorės Bronės Lukaitienės netektis. Manau, ši netektis Anykščiams išties didelė. B. Lukaitienė subūrė Pasaulio anykštėnų bendriją, šios moters idėjų ir kultūrinės veiklos dėka miestas tapo kur kas gyvesnis, o Angelų muziejus, kurį ji įkūrė – vienas pagrindinių lankytojų traukos objektų. Manau, tokių asmenybių yra vienetai ir jų netektis visuomet palieka tuštumą.
Jo jo didelis dziaugsmas del privacios klinikos, bent turesime kur isleisti pinigus ivairiems tyrinams, gal ir geru specialistu is kitu saliu atsiras, laukiam.