Viena žymiausių ir tikriausiai viena seniausių Anykščių lankytinų vietų – Anykščių siauruko muziejus.
Anykščių siaurasis geležinkelis, tiksliau, jo pirmieji bėgiai buvo nutiesti dar XIX a. – tai buvo beveik visą šimtmetį vienas geriausių ir greičiausių susisiekimo būdų Rytų Aukštaitijoje. Dabar muziejuje puikuojasi nebefunkcionuojantis „Škodose“ ženklu pažymėtas traukinys, kurio kabinoje gali pasėdėti ir nusifotografuoti kiekvienas muziejaus lankytojas. Ekspozicijoje rodoma ir turistų mėgstama drezina, kuria lankytojai gali važiuoti siaurojo geležinkelio bėgiais. Šie bėgiai yra 7500 mm pločio ir tai patys siauriausi bėgiai Lietuvoje.
Muziejininkas Raimondas Guobis teigia, kad visos istorinės datos susijusios su yra susijusios su Siauruko istorija. Svarbiausia lietuviams būtų žinoti, kad belangiais vagonais, kurie eksponuojami muziejuje, mūsų krašto žmonės buvo vežami į tremtį. Jų likimai atsispindi nuotraukose ant vagono sienų
Geležinkelio stotyje eksponuojami ir pinigai, kurie buvo naudojami traukinio gyvavimo laiku. Tai buvo ne tik rusiški rubliai, bet ir vokiški pfeningiai ir Nepriklausomos Lietuvos litai. Sužinojome, kiek daug iškentė Lietuva , o traukinių stotis per ilgus savo gyvavimo metus buvo daugelio linksmų ir labai liūdnų likimų liudininke.