Japandi stilius – tai skandinaviško funkcionalumo ir japoniško minimalizmo junginys. Rytų ir Vakarų interjerų stilistikos kombinacijos tendencija pasaulyje prasidėjo visai neseniai, maždaug 2017 metais. Derinys pagrįstas minimalistiniu dizainu, kuris ne tik patrauklus, bet ir komfortiškas. Dalinamės 3 dizainerių patarimais, kuriais vadovaudamiesi sukursite unikalų stilių.
1. Rinkitės natūralų medį
Stilių derinio pagrindiniai raktažodžiai – kokybė ir tvarumas, kuris nutolęs nuo masinės rinkos. Šiuose namuose išvysite daug medžio. Tiek grindys, tiek baldai, tiek dekoracijos – daug pagrindinių detalių yra pagamintos iš natūralios medienos. Norint sukurti išskirtinai jaukią aplinką namuose, čia dažniausiai pasirenkamos ąžuolo parketlentės. Šios pasižymi aukšta kokybe, natūralumu, būtent tai, ko reikia Japandi stiliui.
Šio stiliaus baldai yra minimalistinio dizaino, išraiškingų tekstūrų, nenugludintų linijų. Medį lengva derinti su kitomis natūraliomis medžiagomis. Pavyzdžiui, valgomojo stalas ir kėdės gali būti pagaminti iš medžio, o svetainėje esantis staliukas – akmens. Beje, šis neretai būna žemas. Miegamojo lova taip pat žema su trumpomis kojelėmis ir, žinoma, pagrindas – medinis korpusas.
2. Išlaikykite natūralius atspalvius
Norėdami sukurti mintis raminančią oazę, rinkitės šviesius, svarbiausia, natūralius atspalvius. Dizaineriai pataria vengti itin ryškių spalvų, pavyzdžiui, violetinės, raudonos ir pan. Tokias spalvas retai išvysite skandinaviško arba japoniško stiliaus namuose, todėl jų vengti reikėtų ir kuriant Japandi stilių.
Kontrastus galite kurti natūraliais atspalviais, pavyzdžiui, prislopintą baltą derinkite su tamsiai ruda medienos spalva. Šį interjerą galima sukurti naudojant pilkšvas, švelniai žalsvas, blyškiai rožines ir dangaus žydrumo spalvas. Sodrumo suteikti gali tamsiai pilkos, mėlynos, smaragdo žalumo spalvos ar net juodos atspalviai.
3. Papildykite erdvę natūraliais elementais
Rinkdamiesi dekoro elementus, dairykitės natūralių, pintų bambuko detalių, kurios gyvenamąją erdvę gali paversti tikra gamtos oaze. Žinoma, vertėtų nepamiršti ir kambarinių augalų, kurie papildo interjerą ramybe. Pakabintos lininės užuolaidos, šalia pastatyti augalai ir rankų darbo molio dirbiniai sukurs harmoningą atmosferą erdvėje. Be to, svarbu pasirūpinti, kad erdvė būtų švari ir tvarkinga. Juk švari aplinka – švarios mintys.
Taigi, skoningas japonų ir skandinaviško stiliaus derinio pagrindas – tvarka, žemiškos spalvos ir kokybiškos, natūralios medžiagos. Visa tai sukuria harmoningą atmosferą, kuri atpalaiduoja tiek mintis, tiek kūną. Svarbiausia atsikratyti perteklinių, nereikalingų daiktų ir rinktis kokybę, tvarumą.
Užsak. Nr.604