Ar jau išsirinkote knygą, kuria vainikuosite vasaros skaitinių sąrašą? Kai knygos tampa atostogų dalimi, norisi, kad jos būtų įkvepiančios, paliekančios ilgalaikę vidinę diskusiją arba lengvos, bet įtraukiančios. Net neabejojame, kad mėgstantys skaityti knygas, šią vasarą jau pervertė ne vieną šimtą puslapių ir tikimės, jog pasirinkimai buvo teisingi, aktualūs, įdomūs ir verti jūsų skaitymo laiko. Ir vis dėlto, vasarai jau po truputį traukiantis, trumpėjant dienoms ir vėstant vakarams, norisi dar bent vieną kartą pamaloninti savo, kaip skaitytojo smalsumą, ir šį karštąjį sezoną užbaigti su tikrai kokybišku kūriniu. Padėsime jums išsirinkti – pateikdami 5 knygų apžvalgą, kurioje sau tinkamiausią šedevrą ras kiekvienas.
Sunki, slegianti bet ypatingai tikra Kristinos Sabaliauskaitės kūryba
Turbūt nerastume nei vieno, kuris dar nebūtų girdėjęs šios ypatingos lietuvių autorės. Kristina Sabaliauskaitė – tai viena didžiausių dovanų Lietuvai. Jos kūryba vos per kelias akimirkas patenka į visus įmanomus populiariausių knygų sąrašus ir kosminiu greičiu yra graibstoma iš knygynų. Šią vasarą keliaujant po Lietuvos kurortus ne kartą teko matyti atostogautojus skaitančius naujausią šios unikalios autorės kūrinį – „Petro imperatorė“. Abi šios knygos dalys yra vertos kiekvienos jūsų minutės, jei esate istorinių romanų gerbėjai. Tikri faktai, iki smulkmenų aprašytas laikotarpis ir žodynas, kuris priverčia pasijusti lyg būtum ten – kartu su to laikmečio herojais.
Šis menotyros mokslų daktarės K. Sabaliauskaitės kūrinys – tai pasakojimas apie moterį, kurios istorija šaltiniuose būdavo pateikiama visai kitaip, nei iki šiol. Knygoje pagrindine heroje tampa Marta Skowrońska, kitaip pasaulyje žinoma kaip pirmoji Rusijos imperatorė, caro Petro I žmona Jekaterina. Nors iki šių laikų manyta, kai šiai įtakingai moteriai pavyko iš pelenės tapti karaliene, autorė parodo šio virsmo kainą – sunkiai net mintimis pakeliamus išgyvenimus, titulų suteiktą atsakomybę persipynusią su dramatiška neapykanta tam, kuo ji tapo. Skaitytojai šią knygą vertina dėl išskirtinio turinio pateikimo. K. Sabaliauskaitė rašydama šį, bestseleriu tapusį, kūrinį, nevengė brutalių scenų, keiksmažodžių ir nei sekundei nebandė pridengti to laikmečio žaizdų. Skaitytojai vieningai teigia, jog prisėdus skaityti šios knygos, net nepajunti kaip atsiduri paskutiniuose puslapiuose ir nekantrauji į rankas paimti antrąją knygos dalį.
Graži ir talentinga moteris Irmos Laužikaitės akimis knygoje „Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą“
Jei šios vasaros pabaigai norisi lengvo, bet vaizdingo skaitinio – rekomenduojame rinktis naujausią Irmos Laužikaitės kūrinį. Nors iš pirmo žvilgsnio „Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą“ labiausiai patraukia šią nuostabią asmenybę dar ant scenos mačiusių žmonių akis, pati knyga yra tinkama kiekvienam, kuris nori pamatyti garsios asmenybės gyvenimo užkulisius. Laiminga, besišypsanti, visuomet graži ir pasitempusi – tokią Nelly pažįsta jos gerbėjai, tačiau knygos autorė atskleidžia, jog kiekvienas medalis turi dvi puses ir ypatingai tame laikmetyje gyvenusioms kultūros žvaigždėms tikrai nebuvo lengva siekti aukštumų.
Kiekvienas knygos puslapis – tai tarsi kelionė, kurią mes galime stebėti iš šono. Gandai ir paskalos, kuriuos pati Nelly dar spėjo paneigti ir patvirtinti prieš palikdama šį pasaulį. Rašytoja rėmėsi pačios dainininkės pasakojimu, kurį vystė daugiau nei metus. Atviras pasakojimas įtraukia skaitytoją ir atskleidžia džiaugsmingiausius ir liūdniausius gyvenimo etapus, vienaip ar kitaip nulėmusius ir kūrybinius posūkius. Knyga skirta visiems, nevertinant nei amžiaus, nei patyrimų, nei laikmečių, kuriuose teko gyventi.
Norbertas Černiauskas apie „paskutinę Lietuvos vasarą“
Dar vienas lietuvių autoriaus kūrinys, lydintis istorijos keliais. Norbertas Černiauskas – istorikas, Vilniaus universiteto dėstytojas knygoje „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“ aprašo laikotarpį, kuomet karas buvo šalia, bet dar tiesiogiai nebuvo palietęs mūsų šalies iš vidaus. Šio rašytojo išskirtinis tikslas – istorijos faktus pateikti taip, kad jie taptų įdomus net ir tiems, kurie nėra pajutę susidomėjimo datomis ir įvykių chronologija. Tad net jei nesate istorijos žanro mėgėjai, ši knyga gali jus maloniai nustebinti ir parodyti galimybę svarbiausius šalies įvykius pažinti kitaip.
1940 m. vasaros pradžioje, Lietuvoje visi gyveno augimo ir klestėjimo ritmu. Šalyje buvo planuojami susisiekimo gerinimo projektai, elektrifikacija buvo pasiekusi įgyvendinimo etapą, o metinis biudžetas buvo didesnis nei bet kada iki šiol. Nors nerimą kėlė aplink vykstantis karas, visi tikėjo, jog ateina dar viena laiminga ir žavi vasara. Žmonės planavo derliaus auginimą po itin sunkios ir šaltos žiemos, organizavo šeimos ir visuotines šventes ir net jei tyliai įtarė, giliai širdyje nesitikėjo, jog karo kelias pasisuks mūsų šaliai nepalankiu kampu. Lengvai skaitoma, bet tikrą jausmą sukelianti knyga, turinti atsidurti kiekvieno lietuvio skaitinių sąrašuose, tam, kad pavyktų pajusti mūsų šalies istoriją iš vidaus.
Vaiva Rykštaitė ir bendrystė motinystėje per savo asmeninę patirtį
Besilaukiančios, kūdikį planuojančios ar net kelis vaikučius auginančios moterys – kiekviena Vaivos Rykštaitės kūrinyje atras dalelę savęs. „Pirmąkart mama” – tai septintoji Vaivos Rykštaitės knyga, tačiau ypatingai skiriasi nuo visų ankščiau šios autorės parašytų kūrinių. Nors buvo išleista 2018 metais, vis dar yra perkamiausių sąrašuose, o draugės vienos kitoms siunčia šios knygos egzempliorius į tolimiausius pasaulio kampelius. Šmaikštus ir atviras požiūris į motinystę, kasdieniai rūpesčiai ir nauji tik mamoms būdingi išgyvenimai veda knygos puslapiais lengvai ir neįpareigojančiai. Nors knyga nėra psichologiškai sudėtinga, savo turiniu gali atstoti psichologo konsultaciją bei parodo viena – visos pirmą kartą mamomis tampančios moterys turi be galo daug bendro!
Tarsi šių laikų Heraklis – atvira aktoriaus Mariaus Repšio istorija.
Vis daugiau žmonių išdrįsta kalbėti ne tik apie fizines, bet ir apie psichologines ligas, kurios lydi jų asmeninius gyvenimus. Tad jei šiuo metu norisi labiau psichologinio palaikymo, supratimo, jog nesate vieni ir net ir garsiausi žmonės turi sudėtingų išgyvenimų – vasaros pabaigai rekomenduojame rinktis Mariaus Repšio knygą „Heraklis Nr. 4“. Žinomas visuomenės veikėjas, talentingas aktorius, šmaikštus ir sarkastiškas – tokį mes jį pažįstame tuomet, kai jis išgyvena pakilimo etapą. Tylus, išnykęs, nematomas – toks jis, kai pasineria į depresyvųjį etapą, kuris kaip išaiškino psichiatrai – visuomet kažkada ateina. Šie požymiai ir būsenos yra būdingi klastingai ligai, kuria ilgus metus serga Marius – Bipoliniam sutrikimui.
Ši knyga tiks tiems, kurie serga šia sudėtinga ir visą gyvenimą lydinčia liga. Ši knyga tiks tiems, kurių aplinkoje gyvena žmonės turintys šį psichologinį sutrikimą. Svarbiausia, jog ši knyga tiks visiems, kurie nori suprasti skirtingus išgyvenimus ir būsenas atlaikančius žmones, kartais įprastoje aplinkoje laikomus įvairių sričių genijais ar tiesiog laimingais žmonėmis. Knyga – vasaros bibliotekoje užimsianti ypatingą vietą.
Ar jau nusprenėte, kurią knygą rinksitės vasaros pabaigtuvėms? O gal norimų perskaityti knygų sąrašas persikels į rudenį pavarčius „Vaga” naujienų skiltį?