Mokėjimo kortelės yra populiariausia atsiskaitymo priemonė Baltijos šalyse, o Lietuvoje septyni iš dešimties gyventojų atsiskaitydami prekybos ir paslaugų vietose pirmenybę teikia kortelei, rodo naujas SEB banko užsakymu atliktas tyrimas.
Pasak jo, pirmenybę kortelei teikia šeši iš dešimties Latvijos ir Estijos gyventojų. Gryniesiems pirmenybę vis dar sako teikiantys 16 proc. lietuvių, kai Estijoje tokių gyventojų tik 7 procentai.
„Lietuvoje daugiausia gyventojų sako, kad pirmenybę teikia mokėjimo kortelei, tačiau tuo pačiu turime ir didžiausią dalį gyventojų, kurie vis dar yra labiausiai linkę atsiskaityti grynaisiais. Kaimyninėse šalyse dažniau negu Lietuvoje gyventojai sako vienodai išnaudojantys įvairių mokėjimų būdų, tuo pačiu ir išmaniųjų, privalumus“, – pranešime sakė SEB banko valdybos narė, Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Eglė Dovbyšienė.
Skirtingus mokėjimo būdus – korteles, grynuosius pinigus ir išmaniuosius sprendimus – po lygiai naudoja 22 proc. estų, 18 proc. latvių ir 7 proc. lietuvių.
Kaip parodė apklausa, labiausiai grynieji pinigai įprasti 50–59 metų Lietuvos žmonėms – 19 proc. šios grupės gyventojų. Estijoje šią poziciją palaikė vos 6 proc., o Latvijoje – 12 proc.
Jauni (18–29 metų) gyventojai gryniesiems pirmenybę rečiausiai teikia Estijoje – tokių, tyrimo duomenimis, yra vos 3 proc., Latvijoje – 10 proc., Lietuvoje – 13 procentų.
Dauguma – 69 proc. – apklausos dalyvių teigė, kad labiausiai galimybės atsiskaityti mokėjimo kortele jiems trūksta Lietuvos turguose.
Anot E. Dovbyšienės, tyrimas taip pat atskleidė, kad šiuolaikiniai mokėjimo sprendimai lėtai plinta grožio salonuose ir kirpyklose, rečiau juos naudoja smulkieji prekybininkai ir gamintojai, automobilių remonto įmonės.
SEB banko užsakymu tyrimą atliko bendrovė „Norstat“ pernai rudenį. Apklausoje dalyvavo 1 tūkst. 18–64 metų Lietuvos gyventojų.
55352 536836I likewise conceive thus, perfectly written post! . 135879
Kas bebūtų viskas Lietuvoje. Net pieno upės pradėjo tekėt.Apklausos nenumatė.Dabar pienas valiuta bus. Ne kortelę o bidonėlį renkasi 7 iš 10.
Ukrainoje paklauskit, kaip ten jie megsta atsiskaityt kortele. O dar geriau Kryme paklausinekit. Butent si apklausa skirta debilams.
As tai savitarnoj atsiskaitau ir kartais parsinesus pirkinius namo paziuriu ceki ir matau , kad pirkiniu daugiau negu cekyje nurodyta ,
Tik turedami grynus galim komtroliuot savo išlaodas !Bankai mums ruošia giljotina! Panaikins grynus pinigus ir kontrole bus 100% kaip kinijoj . Klumpakojai klipes bet ponui bijos padskyt NE . Iš kur tas prakeiktas nuolankumas ponui ?
Ašej tai labjau myliu grynu pinigu a ne kartelas. Tas kartelas tai bankinyku išmislas da labjau paprastu žmogu nuskriaust, apmakestynt. Grynas pinigas yra grynas, ale ir anas ejna zanic, visai nuvertet bajgia. Tuoj užu šimtu jevru pirksma prekių kaip dabar užu dešimt.
Rugynes kai išverdu pre ežera, tai visi net laižas kaip skani – atslygina ir grinais ir žiedus su auskarais auksyneis palieka .. A kū man su tu banka plastmasyni kartelu daryt raiktu ?
Pasakos avims prastumti bankų biznį
a kur ce sitas kartelas isduoda gal saceliniam skyriui kur kampensuoja sildymu gerai butu neraikt pinigu nesiotis a tai grynus pinigus pamata kat turi tai gali atimt paseki
Bijok ne pynigus prarast, a kad nekaltybi kad neatimtu !