Anykščiuose, Mindaugo gatvėje gyvenanti Lina Šermukšnienė piktinasi, jog vasarą už karšto vandens temperatūros palaikymą reikia mokėti daug brangiau negu žiemą.
Anykščiuose, Mindaugo gatvėje gyvenanti Lina Šermukšnienė piktinasi, jog vasarą už karšto vandens temperatūros palaikymą reikia mokėti daug brangiau negu žiemą.
L. Šermukšnienė „Anykštai” pateikė informaciją, kad jų daugiabučiame name, kuriame nėra gyvatukų, žiemą už karšto vandens temperatūros palaikymą tekdavo mokėti fiksuotą 2,78 Lt mokestį, tačiau pasibaigus šildymo sezonui – šis mokestis vis kyla: vieną mėnesį L. Šermušnienės sąskaitoje jis buvo 9 Lt, kitą – beveik 27 Lt. „UAB „Anykščių šiluma” direktorius Virgilijus Vaičiulis man sakė, kad anksčiau į minėtą mokestį įskaičiuodavo ir kai kurių gyventojų pavogtą kartą vandenį, o dabar, kai butuose sudėti nuotolinio valdymo šilumos apskaitos prietaisai, taip nebus daroma ir tas mokestis turėtų išsilyginti. „Palaukite porą mėnesių ir pamatysite”, mane ramino V. Vaičiulis, bet, deja, sąskaitos byloja visai ką kitą”, – teigė L. Šermukšnienė. Moteris norėjo visai atsijungti nuo karšto vandens cirkuliacijos, bet savivaldybė tokio leidimo nedavė, motyvuodama tuo, jog nuostolių patirs „Anykščių šiluma” ir kitų butų gyventojai. „Bet kodėl, kai kas nors vagia karštą vandenį, visi namo gyventojai turi dengti tą nuostolį, o kai aš noriu atsisakyti paslaugų, iš manęs vėl reikalaujama dengti galimus gyventojų nuostolius. Tegul „Anykščių šiluma” gaudo vagis ir nuostolių atlyginimą išsireikalauja iš jų, o ne nueina lengviausiu keliu – skolas išdalinti visiems sąžiningiems gyventojams”, – siūlo L. Šermukšnienė.
UAB „Anykščių šiluma” direktorius V. Vaičiulis „Anykštai” sakė, kad tikrai žiemą gyventojai moka pastovų mokestį už karšto vandens temperatūros palaikymą, o visos kitos sąnaudos sudedamos į patalpų šildymo kainą. „Žiemą to žmonės nepastebi, ir jiems viskas gerai. Tačiau kai vasarą nėra šildymo, o tik karštas vanduo ir cirkuliacijos ar gyvatuko mokestis, tuomet pastebi, kad sumos išauga ir tuo piktinasi. Jeigu gyventojai šiluminės energijos suvartoja daugiau negu norma, todėl tas skirtumas vasarą ir padidina karšto vandens temperatūros palaikymo sąnaudas”, – paaiškino V. Vaičiulis.