Anykščių dekanas, šv. Mato bažnyčios klebonas Stanislovas Krumpliauskas, dalyvaudamas J. Biliūno gimnazijos atestatų įteikimo abiturientams iškilmėse, akcentavo, kad gimnazistai per 12 metų savo rankomis ėmė iš mokyklos žinias, kurias dabar, eidami per gyvenimą privalės duoti kitiems…
Anykščių dekanas, šv. Mato bažnyčios klebonas Stanislovas Krumpliauskas, dalyvaudamas J. Biliūno gimnazijos atestatų įteikimo abiturientams iškilmėse, akcentavo, kad gimnazistai per 12 metų savo rankomis ėmė iš mokyklos žinias, kurias dabar, eidami per gyvenimą privalės duoti kitiems…
Kiekvieną mokinį iki abitūros egzaminų lydėjo mokinio krepšelis su atitinkama pinigų suma. Mokyklos dėl šių pinigų neretai konkuruoja, mokytojai agituoja moksleivių tėvus, kad jie leistų savo vaikus į vieną ar kitą mokyklą, nes tokiu atveju ugdymo įstaiga gaus ir finansinį mokinio krepšelį. Kaip reaguoja mokyklų vadovai, kai pinigus iš minėto krepšelio reikia duoti kitiems? Anykščių rajono Kurklių St.Kairio pagrindinėje mokykloje penktokas iki sąmonės netekimo sumušė klasės draugą. Berniukas buvo gydomas ligoninėje ir už tai mokyklos buvo paprašyta Valstybinei ligonių kasai (VLK) atlyginti paciento gydymo išlaidas. Mokyklos direktorė Jūratė Kašinskienė nenorėjo atiduoti dalies mokinio krepšelio pinigų ir visaip išsisukinėjo…J. Kašinskienė netgi išsistudijavo Civilinį kodeksą, kuriame rado parašytą teiginį, jog už vaikus iki 14 metų amžiaus atsako tėvai. Ir teisme nagrinėjant žalos atlyginimo VLK bylą mokyklos vadovė dievagojosi, kad už sužalotą mokinį pinigus turi duoti tik tėvai. Maža to, J. Kašinskienė kaip svarų argumentą, pateisinantį mokyklą, teismui įrodinėjo, jog berniukai susimušė ne pamokų metu, o per laisvą fizinio lavinimo pamoką, todėl dar ir žvelgiant iš šitos pozicijos, už prasikaltusį vaiką atsakyti tėvai turi dar labiau… Ir J. Kašinskienei visai nesvarbu, kad muštynės vyko mokyklos stadione, nes vaikai, neturėdami pamokos nėjo namo, bet laukė nemokamų pietų. Teismas buvo protingesnis ir nusprendė, kad kad VLK 70 proc. nurodytos sumos privalės sumokėti Kurklių St. Kairio pagrindinė mokykla, o 30 proc. – solidariai prasižengusio vaiko motina ir bausmę įkalinimo įstaigoje atliekantis tėvas. „Pagal Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą darytina išvada, jog tuo metu, kai vaikas nustatyta tvarka yra mokymo įstaigoje, už jo priežiūrą atsako mokykla. ,- rašoma teismo sprendime. – Vaikas sužalotas tuo metu, kai tėvai tiesiogiai neturėjo galimybių realizuoti savo tėvų valdžios, nes vaikas nebuvo tiesiogiai prižiūrimas tėvų. Tačiau mokyklos nuostatuose numatyta, jog mokiniai taip pat privalo laikytis nustatytų elgesio taisyklių ir pagal sudarytą sutartį mokinys taip pat įsipareigoja elgtis pagarbiai”. Teismas, įvertinęs visas bylos aplinkybes, vadovaudamasis protingumo ir sąžiningumo pagrindais, manė, jog didesnė atsakomybė dėl mokinio veiksmų tenka Kurklių St. Kairio pagrindinei mokyklai, nes vaikas tiesiogiai nebuvo tėvų priežiūroje…Tačiau toks teismo verdiktas nepatiko Kurklių St. Kairio pagrindinės mokyklos vadovybei, kuri nusprendė pasiskųsti aukštesnės instancijos teismui. Pasirodo, imti yra lengviau negu duoti…
Grįždamas vėl į Anykščių J. Biliūno gimnazijos atestatų įteikimo abiturientams iškilmes vėl prisimenu kunigo retorinį klausimą: „Kas lengviau: imti ar duoti? „Imti, imti”, – tvirtesni buvo gyvenimo kelialapius gavusių kai kurių abiturientų balsai. „Ką duoti? Į snukį! – tyliai nuskambėjo ir toks gimnazisto retorinis klausimas. „Aišku, kad duoti į snukį yra paprasčiau ir lengviau, negu sumokėti sužaloto mokinio gydymo išlaidas”, – turbūt taip ar panašiai galvotų Kurklių St.Kairio pagrindinės mokyklos, o gal ir kitų mokyklų, vadovai, kurie įvairiausiais būdais stengiasi tik imti mokinio krepšelio pinigus ir ,šiukštu, jų niekam neduoti…
736079 761235I think this really is finest for you: Soccer, Football, Highlight, Live Streaming 778497