![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2021/05/75553_102909_regular_gustas.jpg)
,,Didžiajame šeimos gynimo marše 2021“, vykusiame Vilniaus Vingio parke gegužės 15 – tąją, šeštadienį, kuris buvo organizuotas „Dėl ideologinio karo metodais vykdomos agresyvios genderistinės propagandos ir valdančios daugumos rengiamų įstatymų, prieštaraujančių Tautos referendumu priimtai Lietuvos Respublikos Konstitucijai“ bei sutraukė dešimtį tūkstančių dalyvių, dalyvavo ir būrys anykštėnų.
Utenos policijos komisariato duomenimis, į Maršą išvyko anykštėnų mašinų kolona, sudaryta iš 18 automobilių.
Pusvalandį pamitingavę Utenos J. Basanavičiaus aikštėje, Maršo dalyviai tvarkinga kolona pajudėjo į Kauną, o iš ten – į Vilnių.
,,Anykšta“ prieš ,,Didįjį šeimos gynimo maršą“ kalbino aikštelėje prie J. Biliūno ,,Laimės žiburio“ paminklo susirinkusius protesto Maršo dalyvius. Žmonės kalbėjo, kad pasisako už tradicines tautos ir šeimos vertybes, teigė esantys neabejingi savo vaikų ir anūkų ateičiai.
„Aš turiu septynis anūkus ir negaliu būti abejingas, kokioje Lietuvoje jie gyvens, kokiomis vertybėmis vadovausis, – sakė Maršo dalyvis, buvęs Anykščių rajono tarybos narys Arvydas Mačiulis. – Pasisakau už vyro ir moters šeimą, esu prieš mums svetimą ideologiją, aš už tradicines, per šimtmečius susiformavusias šeimos vertybes“.
Anykščiuose žinomas gydytojas Audronis Gustas, teisininkas Valdas Zablockis, vykę į Maršą, pastebėjo, kad Maršas nėra nukreiptas prieš žmogų, bet protestuojama prieš nepriimtiną, ateities neturinčią ideologiją.
Nors tai buvo vienas didžiausių politinių mitingų nuo Sąjūdžio laikų, renginio netransliavo televizijos, renginį galima buvo tiesiogiai stebėti tik Youtube kanalu, o daugelio kanalų transliuojamose žiniose necituojama, ką kalbėjo tokie žinomi šalyje žmonės kaip rezistentas kunigas Robertas Grigas ar smuikininkas Vilhelmas Čepinskis.
Po Maršo įspūdžiais su ,,Anykšta“ pasidalijo šio renginio dalyvė, anykštėnė bibliotekininkė Birutė Venteraitienė: ,,Dar buvo vasario mėnuo, kai FB radau kažkieno mintis, kad bus organizuojamas didžiulis renginys tradicinėms krikščioniškoms vertybėms ginti. Tuomet širdis suvirpėjo, akys prisipildė ašarų – gimsta antras Sąjūdis. Man nebuvo svarbu, kad „Didįjį šeimos gynimo maršą“ organizuoja Lietuvai nežinomi žmonės. Kauno link važiavome didžiulėje ilgoje automobilių kolonoje iš visos Utenos apskrities, Ukmergės ir Jonavos miestų. Ties Karmėlava, kai pamačiau stovinčią žygeivių automobilių virtinę, papuoštą Trispalvėmis bei Maršo atributika, pasijutau kaip Baltijos kelyje. Nenusakomos emocijos mane ir bendrakeleivius užvaldė važiuojant autostrada Kaunas–Vilnius. Visų važiuojančių kolonoje nuotaika buvo pakili, kilo džiaugsmas, dėkingumas ir pagarba Lietuvos žmonėms, kurie Maršo dalyvius drąsino palaikymo šūksniais bei mosuodami vėliavomis kiekvienoje stotelėje ar degalinėje.
Pagrindiniame Maršo renginyje jaučiausi beveik taip pat, kaip per Persitvarkymo Sąjūdžio 1988 m. rugpjūčio 23 d. surengtą Molotovo-Ribentropo pakto metinių minėjimą Vingio parke. Šiųmečio renginio metu mane stipriai sujaudino karo kapeliono Arnoldo Valkausko dėstomos mintys, palietė ugninga kunigo Roberto Grigo kalba, maloniai nustebino blaivūs, drąsūs, kupini išminties smuikininko Vilhelmo Čepinskio žodžiai. Tauta bunda. Dėkui Prezidentui Gitanui Nausėdai už palaikymą. Ačiū Lietuvos policijai, kuri puikiai atliko jai patikėtą darbą. Dėkui mano ekipažo vairuotojui Kastyčiui Kymantui bei bendrakeleiviams Kristinai ir Remigijui Giedriams, kad turėjau galimybę dalyvauti istoriniame įvykyje“.
O filosofas, humanitarinių mokslų daktaras Krescencijus Stoškus savo feisbuko paskyroje apie Maršą pasidalijo tokiomis įžvalgomis: ,,Gal galėčiau pateikti ir savo akimis regėto mitingo liudijimą. Įdomiausia, kad jame dalyvavo ištisos šeimos su vežimėliais ir mažyčiais kūdikėliais. Buvo net tų kūdikėlių maitinimui įrengta palapinė. Gal šis 10-ties tūkstančių skaičius yra gerokai perdėtas, bet, nepaisant to, renginys labai priminė Nepriklausomybės atkūrimo metus ir įkvėpė žymių permainų viltį. Žinoma, sąjūdiniuose mitinguose buvo sutelkiama daugiau profesionalių jėgų. Čia buvo daugiau paprastumo ir improvizavimo. Kuklūs muzikiniai intarpai. Bet užtat mitingas virto gerai apibrėžto turinio konferencija. Skambėjo ne tik mitinginė retorika, bet buvo pateikiamos ir gerai apmąstytos politinių permainų perspektyvos. Gal ir gerai, kad Seimas neįsileido planuotos konferencijos dalyvių į savo patalpas. Dabar jos dalyviais tapo visi tie tūkstančiai žmonių, kurie susirinko Vingio parke. Žinoma, gaila, kad ne visur buvo galima normaliai girdėti. Bet dėl to kaltė teko ne mitingo organizatoriams. Tai buvo vienas iš ženklų, kad tauta jau yra priversta vienytis prieš valdžią, skubančią jai primesti savo gana infantiliškai unifikuotą gyvenimo būdą. Šioje situacijoje pirmas spėjo susiorientuoti Prezidentas. Geriausia būtų, kad ir Vyriausybė įjungtų stabdžius. Bet per save peržengti ji tikriausiai neįstengs. Oficialioje žiniasklaidoje sustiprės patyčios ir plūdimai, prieš kuriuos Seimas lyg ir norėjo sukilti.“
Utenos policijos komisariatas praneša, kad iš Utenos miesto į Maršą vyko apie 79 transporto priemonių ir apie 20 motociklų kolona. Susirinko apie 150 dalyvių.
Į Maršą vyko Utenos apskrities miestų atstovai (Molėtų – 38 automobiliai ir 8 motociklai; Anykščių – 18 automobilių; Ignalinos – 9 automobiliai; Zarasų ir Visagino – apie 10 automobilių).
Vilniuje gegužės 15- ąją patruliavo 28 Utenos apskrities policijos komisariato patruliai, buvo vykdomas ir neviešas patruliavimas Utenos mieste.
Vilniaus savivaldybė gegužės 15 dienai buvo išdavusi leidimus trims antimitingams, tačiau juose buvo negausu žmonių.
Naujienų portale anyksta.lt paskelbus reportažą apie išvykstančius į ,,Didįjį šeimos gynimo maršą 2021“, po publikacija pasipylė gausūs komentarai. Maršo dalyviai buvo įžeidinėjami ir žeminami, o renginys vadinamas ,,masine psichoze“.