Pekinas antradienį apkaltino NATO pernelyg sutirštinant Kinijos grėsmę ir „dirbtinai kuriant konfrontaciją“, Vakarų šalių kariniam blokui pažadėjus bendradarbiauti, kad būtų atremti Kinijos politikos keliami iššūkiai.
NATO lyderiai pirmadienį paskelbė suvienysiantys jėgas prieš Kinijos politikos keliamus „sisteminius iššūkius“. JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas), pirmąkart dalyvavęs viršūnių susitikime su Aljanso sąjungininkėmis, taip pat pažadėjo atnaujinti Vašingtono transatlantinius ryšius.
Plačiame ketinimų pareiškime bloko lyderiai pažymėjo, kad „Kinijos išsakytos ambicijos ir kategoriškumas kelia sisteminių iššūkių taisyklėmis paremtai tarptautinei tvarkai ir su Aljanso saugumu susijusioms sritims“. Aljansas pažadėjo ypatingą dėmesį skirti atsakui į Kinijos branduolinio arsenalo, taip pat kosminių pajėgumų ir kibernetinių kovos priemonių plėtrą.
Kinijos atstovybės prie Europos Sąjungos piktame atsakomajame pareiškime NATO raginama „Kinijos vystymąsi vertinti racionaliai, liautis tirštinti spalvas dėl įvairių pavidalų „Kinijos grėsmės teorijos“ ir nenaudoti Kinijos teisėtų interesų bei legitimių teisių kaip pateisinimų manipuliuoti grupės politika, dirbtinai kuriant konfrontacijas“.
Pekinas pridūrė, kad NATO kaltinimai yra „šmeižtas prieš Kinijos taikų vystymąsi, tarptautinės padėties ir paties [bloko] vaidmens klaidingas vertinimas – tęsiama Šaltojo karo mąstysena ir šios grupės politinė psichologija“.
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, kad sąjungininkės sieks bendradarbiauti su Kinija sprendžiant tokius tarptautinius klausimus kaip klimato kaita. Vis dėlto jis pasmerkė griežtėjantį Kinijos politikos toną daugeliu kitų atžvilgių.
Pirmadienį Kinijos ambasada Jungtinėje Karalystėje taip pat apkaltino Didžiojo septyneto (G-7) šalis užsiimant „politiniu manipuliavimu“, kai ši grupė sukritikavo žmogaus teisių padėtį Kinijoje, ypač dėl veiksmų Sindziango regione ir Honkonge.