![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2021/07/76124_103638_regular_nuotrauka.jpg)
Kaip procedūra, estetinis plombavimas turbūt yra pati populiariausia arba bent jau patenka tarp kelių populiariausių metodų, kurie skirti pagražinti šypseną ir dantis. Šios procedūros metu atstatoma danties estetinė išvaizda. Ji gali būti naudojama tiek priekiniams, tiek krūminiams dantims. Šalia pagerėjusios estetikos, estetinį dantų plombavimą pasirinkę žmonės taip pat gali papildomai apsaugoti savo dantis, paversti sąkandį taisyklingesniu ir taip toliau.
Nenuostabu, kad estetinis dantų plombavimas yra toks populiarus. Taip pat nenuostabu, kad esant tokiam populiarumui, šis dantų restauravimo metodas taip pat kelia daug klausimų juo susidomėjusiems arba apie jį svarstantiems žmonėms. Pažiūrėkime ir atsakykime į juos!
Kur kreiptis dėl estetinio plombavimo?
Visas odontologines procedūras galima atlikti pas odontologus. Svarbu pasirinkti gerą kliniką, su puikiais gydytojais ir turinčią gerus atsiliepimus. Nuo to, kaip atidžiai į jūsų atvejį pasižiūrės odontologas ir kiek patirties turi atlikdamas estetinį plombavimą priklausys atlikto darbo kokybė.
Bet kurioje rimtoje klinikoje viskas prasideda nuo individualaus atvejo analizės ir apžiūros. Jų metu odontologai apžiūri jūsų dantis, įvertina jų būklę bei gali sudaryti gydymo planą bei jį aptarti. Nors preliminaraus susitikimo metu nustatomos gydymo kainos gali kiek koreguotis, tačiau dažniausiai jau po pirmų vizitų ir profilaktinių apžiūrų galima gauti apytikslį skaičių, kiek kainuotų jūsų gydymas. Kainos yra labai individualios ir priklauso nuo jūsų poreikių bei situacijos rimtumo.
Ar estetinis plombavimas yra tas pats, kas paprastas plombavimas?
Estetinis plombavimas nėra visiškai tas pats, kas paprastos plombos. Kaip išduoda pats pavadinimas, estetinė šios procedūros versija yra daugiau sukoncentruota į gražiausią įmanomą vaizdą, ne tik funkciją. Įprastos plombos dažniausiai tarnauja kaip praktiškas ir funkcionaliai naudingas sprendimas, kuris, deja, nėra gražus. Na, o estetinio dantų plombavimo metu ne tik, kad atkuriamas gražus dantis, bet plombų blizgesys, spalva ir išvaizda, neretai leidžia džiaugtis netgi baltesne ir gražesne šypsena.
Kokios yra konkrečios estetinio plombavimo naudos?
Nors jau ir pats procedūros pavadinimas byloja, jog estetinis plombavimas yra stipriai orientuotas į gražios bei tvarkingos šypsenos (at)kūrimą, tačiau iš tiesų ši procedūra turi ir nemažai praktinės naudos.
Visų pirma galima išskirti tai, kad šis plombavimas tausoja natūralaus danties audinius, o pačios plombos yra saugios bei nekenksmingos organizmui. Plombavimo metu galima atkurti originaliąją dantų formą arba sukurti visiškai naują – taip, kaip nori klientas.
Viskas vyksta ganėtinai greitai, o apytiksliai skaičiuojama, kad vieno danties plombavimui reikia apie 50-70 minučių (maždaug valandos). Dažniausiai visa procedūra baigiama po vieno vizito. Tai yra pigesnis sprendimas nei alternatyva laikomos laminatės, kuris nors ir reikalauja daugiau priežiūros, tačiau neblogai apsaugo dantis nuo pažeidimų ir grėsmių.
Kaip prižiūrėti plombuotus dantis?
Geriausia dėl priežiūros kalbėti su odontologais ir jų prašyti individualių rekomendacijų bei patarimų. Tačiau taip pat galima pateikti ir bendruosius patarimus, kurie tinka beveik visais atvejais, su labai retomis išimtimis.
Maždaug 36 valandas po plombavimo reikėtų vengti tokių maisto produktų, kurie dažo (kava, limonadai, burokėliai, vynas ir t.t.). Dantis valykite su natrio fluorido turinčia dantų pasta. Niekada nesirinkite pastų su abrazyviomis medžiagomis sudėtyje, kadangi abrazyvūs komponentai gadina ir kenkia plombos paviršiui. Balinančių pastų taip pat nereikėtų naudoti.
Iškilus problemoms arba jaučiant diskomfortą visuomet reikėtų kreiptis į plombas dėjusį arba kitą patikimą odontologą.