Lietuvoje įsitvirtinus karščiams, poilsiautojai tiesiog apgulė Anykščių rajono vandens telkinius. Dėl karščių jau fiksuojami ir pirmieji nelaimingi atsitikimai, o kai kurie taisyklių nepaisantys turistai jau sulaukė ir pirmųjų įspėjimų.
Birželio 19 dieną, šeštadienį, Svėdasų seniūnijos Bajorų kaime, Dvaro gatvėje, ugniagesiai išgelbėjo katiną.
Katinas ištrauktas iš šulinio – tai padaryta panaudojus gelbėjimo priemones.
Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Saulius Slavinskas „Anykštai“ sakė, kad katinas įkrito į neuždengtą maždaug 18 metrų gylio šulinį be vandens.
„Turime specialų trikojį ugniagesiams gelbėtojams nusileisti į šulinį, kiek žinau, jis buvo naudojamas. Išgelbėjo tą katiną, jis gyvas ir sveikas“, – nuramino S.Slavinskas.
Anykščių seniūnijos Rubikių seniūnaitijos seniūnaitis Jonas Juotka pirmadienį „Anykštai“ pasakojo, kad savaitgalį prie Rubikių ežero poilsiavo ypač daug žmonių. „Oi, sekmadienį buvau prie ežero – net kojos nėra kur padėti. Ir Kriokšlio stovyklavietėje, ir prie kavinės „Žuvienės pašiūrė“ – daugybė žmonių. Automobilius jie buvo palikę net prie Rubikių kapinių, baisu, kiek daug žmonių“, – sakė jis.
Anykščių regioninio parko direkcijos direktorius Kęstutis Šerepka „Anykštai“ atskleidė, kad Anykščių regioninio parko direkcijos specialistams vis dar tenka susidurti su taisyklių nepaisančiais poilsiautojais: „Buvo pora atvejų, kai poilsiautojai stovyklavo neleistinose vietose. Prie Rubikių ežero yra keletas vietų, kur yra privažiavimas, bet neįrengtos stovyklavietės. Jose statyti palapines draudžiama“.Tokių pažeidėjų, anot K.Šerepkos, atsiranda dėl žmonių antplūdžio prie vandens telkinių. „Sekmadienį Kriokšlio poilsiavietė buvo labai pilna. Atsiranda tokių žmonių, kurie nenori būti apgultoje stovyklavietėje, tuomet ir ieško nuošalesnių vietų“, – pastebėjo K.Šerepka.
Jis sakė, kad Anykščių regioninio parko direkcijos specialistai nedrausmingų poilsiautojų nebaudžia, nes gali taikyti tik prevencines priemones.
Beje, Anykščių regioninio parko direkcija poilsiautojų patogumui šį sezoną pradėta matuoti Rubikių ežero vandens temperatūrą. „Mūsų to paprašė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Vandens temperatūrą matuojame kartą per savaitę, kiekvieną kertvirtadienį“, – sakė jis.
K.Šerepka taip pat sakė, kad Lajų take lankytojų srauto nemažina nei karščiai, nei šį sezoną įvestas privalomas lankytojo bilietas, kuris suaugusiam asmeniui kainuoja 4 Eur. „Gal dabar kiek įtakos tam turi karantinas“, – svarstė jis.
Per savaitę Lajų taką aplanko 4 – 6 tūkst. žmonių. Gegužę Lajų taką aplankė 9 tūkst.967 lankytojai.