Uždarosios akcinės bendrovės “Anrestas” statybininkai šalia cerkvės ir Anykščių regionio parko lankytojų centro ardo buvusį antrąjį Anykščių senosios gimnazijos pastatą, kuriame po rekonstrukcijos įsikurs Menų inkubatorius.
Uždarosios akcinės bendrovės „Anrestas” statybininkai šalia cerkvės ir Anykščių regionio parko lankytojų centro ardo buvusį antrąjį Anykščių senosios gimnazijos pastatą, kuriame po rekonstrukcijos įsikurs Menų inkubatorius.
Pasak 2008 – ųjų metų spalio mėnesį įkurtos viešosios įstaigos „Anykščių menų inkubatorius: menų studija” direktorės Daivos Perevičienės, senasis sudūlėjęs pastatas, kuriame prieš tai buvo Anykščių dailės ir kūrybos mokykla, bus išardytas ir atstatytas toks, koks buvo. Galima spėti, kad po rekonstrukcijos jis atrodys panašiai kap lygiai taip rekonstruotas, o iš tikrųjų nugriautas ir ant naujų pamatų pastatytas Anykščių regioninio parko pastatas. „93, 5 proc. Menų inkubatoriaus statybos projekto vertės, kurio sąmata gerokai viršyja 4 milijonus, finansuoja Europos Sąjunga, – pastebėjo D. Perevičienė. – Likusia 6,5 proc. dalimi, sudarančia 295 719 litų, prisidės Anykščių savivaldybė. Statybos darbus planuojama baigti iki 2013 metų balandžio 22 – osios. Po rekonstrukcijos 1504 kvadratinių metrų ploto pastate įsikurs 11 studijų (medžio, keramikos, dailės, foto ir kitos) parodų ir kino salės”.
Muziejininkams ir Anykščių senovės sergėtojams pastato šiek tiek gaila, tačiau ir jie supranta, kad nenaudojamas ir neperstatinėjamas jis būtų tuoj sugriuvęs. Pasak Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio – Žukausko memioralinio muziejaus direktoriaus Antano Verbicko, šis pastatas buvo vienas paskutiniųjų šimtametis Anykščių istorijos liudininkas priklausęs valstybei. „Būtent jame savo klasių ieškojo pirmoji gimnazistų laida, gimnaziją baigusi 1944 metais ir po 50 metų susitikusi 1994 – aisiais, – sakė A. Verbickas. – Tarp jų buvo žymi fotomenininkė Ona Pajedaitė, jau Anapilin išėjęs poetas Antanas Paulavičius, susitikime dalyvavo ir žymūs padagogai Stasys Kunčinas ir Rapolas Šaltenis”.