Parlamentarai Remigijus Žemaitaitis ir Jonas Stanevičius trečiadienį užregistravo rezoliucijos projektą „Dėl tiesioginių išmokų už dirbamą žemę Europos Sąjungos valstybėse narėse suvienodinimo”.
Parlamentarai Remigijus Žemaitaitis ir Jonas Stanevičius trečiadienį užregistravo rezoliucijos projektą „Dėl tiesioginių išmokų už dirbamą žemę Europos Sąjungos valstybėse narėse suvienodinimo”.
Projekte išdėstytos pagrindinės tiesioginių išmokų mokėjimo problemos bei siūlymas Lietuvos Vyriausybei kuo skubiau imtis iniciatyvos ir būtinų priemonių, jog Lietuvai mokamos tiesioginės išmokos būtų suvienodintos su kitoms Europos Sąjungoms valstybėms narėms mokamomis tiesioginėmis išmokomis.
„Natūralu, jog valstybės, kurioms mokamos didelės išmokos, niekada nekels problemos dėl išmokų dydžio. Nepasitenkinimą, iniciatyvą keisti esamą išmokų tvarką turėtų rodyti „nuskriaustosios” valstybės. Jei Vyriausybė nesikreips į Europos Komisiją, nemėgins su ja derėtis, mūsų ūkininkai ir toliau negalės konkuruoti su kitų Europos Sąjungos valstybių narių ūkininkais tarptautinėje rinkoje”, – teigė R. Žemaitaitis.
Praėjusiais metais tiesioginių išmokų už dirbamą žemę Lietuvai buvo mokama po 98,6 euro (340,68 lito) už hektarą. Europos Sąjungoje tiesioginių išmokų už dirbamą žemę šiek tiek mažiau nei Lietuva gavo tik Latvija ir Estija. Tuo tarpu visos kitos Europos Sąjungos valstybės narės gavo daug didesnes išmokas (Malta – 800 eurų už hektarą, Olandija – 460 eurų už hektarą, Graikija – 540 eurų už hektarą ir pan.).
2016 m. planuojama Europos Sąjungos valstybėms narėms išmokas už dirbamą žemę didinti, tačiau ir padidinus išmokas Lietuva gaus gerokai mažesnes išmokas nei kitos šalys gauna šiuo metu – apie 145 eurus už hektarą.
„Vyriausybė puikiai žino šią situaciją, tačiau visiškai nesiima iniciatyvos, jog tiesioginės išmokos Lietuvai būtų padidintos. Štai mūsų kaimynei Lenkijai šiuo metu yra mokama po 200 eurų už hektarą, praktiškai dvigubai daugiau nei mums, tačiau jie neslepia savo nepasitenkinimo, jog ši išmoka yra daug mažesnė nei mokamos kitoms Europos Sąjungos valstybėms. Dar visai neseniai Lenkijos ūkininkai surengė piketą prie Europos Komisijos būstinės taip išreikšdami savo poziciją. O mes ką darome? Tiesiog kaip visada tyliai susitaikome su situacija”, – savo poziciją dėstė Seimo narys R. Žemaitaitis.
Jei Seimo plenarinio posėdžio metu siūlomai rezoliucijai pritars dauguma parlamentarų, parlamentaras tikisi, jog Vyriausybė į ją atsižvelgs ir imsis priemonių, kad joje keliami reikalavimai būtų įgyvendinti.
752431 563924Bereken zelf uw hypotheek. Hypotheek berekenen? Maak snel een indicatieve berekening van het maximale leenbedrag van uw hypotheek. 296489