Ruošiant savo automobilį šaltajam sezonui, tenka susidurti su viena ypač svarbia užduotimi – tai vasarinių padangų pakeitimas žieminėmis. Nors atrodytų, kad toks darbas nėra sudėtingas, visgi, daugelis ruošdamiesi pirkti naujas žiemines padangas ar netgi naudodami senus ratų apavus neišvengia klaidų, kurios vėliau turi įtakos ir kelionių saugumui, ir jų komfortui. Siūlome susipažinti su dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis ir patiems jų nebekartoti.
Pasirenkamas netinkamas padangų dydis
Siekiant užtikrinti saugias ir kuo ekonomiškesnes keliones, labai svarbu pasirinkti tinkamą padangų dydį – reikiami matmenys priklauso nuo konkrečios transporto priemonės, o informaciją visuomet nurodo gamintojas. Be to, galima patikrinti, kokie ratų apavai yra naudojami dabar ir naujuosius rinktis atsižvelgiant į jų išmatavimus. Visos padangos internetu yra pateikiamos su tiksliais išmatavimais, tad jų paieškos tikrai nereikalauja didelių pastangų.
Visgi, nors šiuo atveju viskas atrodo labai paprasta, kartais vairuotojai dėl įdomesnės išvaizdos ar mažesnės kainos nusprendžia šiek tiek paeksperimentuoti. Tikriausiai net nereikia sakyti, jog tokie eksperimentai apart jų pačių įsivaizduojamos naudos jokių privalumų nesuteikia ir netgi gali pakenkti, tad verčiau paieškoti kitų būdų, kaip išskirti automobilį iš minios.
Neįvertinama senų padangų būklė
Jei nuspręsite naudoti praėjusiais metais naudotas padangas, dar kartą atidžiai reikėtų įvertinti jų būklę – jei jas sandėliavote tinkamai, naujų deformacijų neturėtų atsirasti, tačiau atsarga gėdos šiuo atveju nepadarys. Pravartu patikrinti ir protektoriaus gylį, kuris turėtų būti ne mažesnis nei 3mm ir tuo pačiu apžiūrėti, ar nėra jokių išorinių defektų, tokių kaip įtrūkimai ar įbrėžimai. Jei padangos sveikos, dar vieną sezoną galėsite sėkmingai jas panaudoti.
Pakeičiamos ne visos padangos
Norėdami sutaupyti, vairuotojai neretai nusprendžia pakeisti tik dvi nusidėvėjusias padangas, tačiau dažniausiai tai įvardijama kaip didelė klaida. Jei priimsite tokį sprendimą, skirsis šių gaminių protektorių gyliai, todėl automobilio valdymas bus kur kas sudėtingesnis. Visgi, jeigu vis vien nutarsite priimti tokį sprendimą, įsitikinkite, kad naujieji ratų apavai visomis savo specifikacijomis būtų kuo panašesni į likusias senas dvi padangas.
Neatsižvelgiama į savo vairavimo įpročius
Padangos gali būti skirtingų tipų, todėl renkantis jas, labai svarbu įvertinti, kokiais keliais dažniausiai teks važinėti. Jei ketinate vairuoti dažnai, pirmiausia reikėtų rinktis ne demisezoninius, bet būtent žieminius ratų apavus, kurie tokiomis sąlygomis pasiūlys geriausias eksploatacines savybes. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į mišinio tipą: minkštas labiausiai tinka važinėjant kaimų keliais ar gamtoje, tuo tarpu kietas mišinys rekomenduojamas miesto gyventojams, dažniausiai keliaujantiems nuvalytomis gatvėmis. Visas šias padangas rasite spustelėję čia.
Per mažai dėmesio skiriama naujų padangų pasirinkimui
Renkantis žiemines padangas, reikia atkreipti dėmesį ne tik į prieš tai minėtą mišinį, bet ir atsižvelgti į protektoriaus raštą – šaltajam sezonui dažniausiai naudojamas asimetrinis, tačiau gali pasitaikyti ir kitų variantų. Siekiant maksimalaus komforto, pravartu įvertinti ir papildomas ypatybes, tokias kaip triukšmingumas, sukibimas ar degalų sąnaudų efektyvumas. Visi pasirinkimo aspektai išsamiai yra aprašyti Pigu.lt el. parduotuvėje.
Pernelyg ilgai uždelsiama
Žiemines padangas privaloma pradėti naudoti nuo lapkričio 10 dienos, tačiau jei lauksite paskutinės akimirkos, gauti vietą jų keitimui gali būti pakankamai sudėtinga. Suplanuokite šią užduotį iš anksto – nieko nenutiks, jei keliomis savaitėmis keitimą paankstinsite, tačiau būsite tikri, jog tikrai spėsite į terminus.
Išvengę visų šių klaidų, pakankamai lengvai išsirinksite kokybiškas ir patikimas žiemines padangas, kurios patikimai tarnaus ne vieną šaltąjį sezoną. Jų pasirinkimas nėra toks sudėtingas, koks galėtų pasirodyti iš pradžių – svarbiausia viską daryti tikslingai.
Užsak.Nr. 887