Praėjusią savaitę Anykščių rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl numatomos sveikatos apsaugos sistemos reformos.
Jei reforma įvyks, Anykščių medicinos įstaigos bus sujungtos į vieną darinį.
Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, susipažinęs su Sveikatos apsaugos ministerijos parengtu sveikatos apsaugos sistemos reformos planu, sakė, kad jis yra „drastiškas“.
igoninė, Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centras ir dalis socialinių funkcijų. Planas toks labai įdomus, bet kaip jis bus įgyvendintas, sunku pasakyti“, – „Anykštai“ sakė S. Obelevičius.
Jis net neabejojo, kad, įgyvendinus numatytą sveikatos apsaugos sistemos reformą, Anykščių rajono pacientams medicinos įstaigose teikiamų paslaugų skaičius mažėtų.
„Aišku, kad mažės. Čia net kalbos nėra“, – buvo įsitikinęs jis.
S. Obelevičius sakė nepritariantis Sveikatos apsaugos ministerijos parengtam planui bei sakė tikintis, kad jam nepritars ir Lietuvos savivaldybių asociacija.
Nuomonėmis apie numatomą sveikatos apsaugos sistemos reformą pasitarime apsikeitė savivaldybės, Anykščių ligoninės, Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro, Anykščių rajono psichikos sveikatos centro bei Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovai.
Po susitikimo savivaldybėje Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Sonata Steniulienė „Anykštai“sakė kol kas dėl sveikatos apsaugos sistemos reformos pasigedusi konkretumo.
„Turime su savivaldybe pasidaryti „namų darbus“. Vėliau šia tema kalbėsimės su ligonių kasa. Dėl to ir buvome susirinkę į pasitarimą. Dabar visiems daugiau klausimų nei atsakymų“, – sakė ji.
S. Steniulienė sakė pasidariusi išvadas, kad Sveikatos apsaugos ministerija siekia, kad pacientams medicinos paslaugos būtų kokybiškos ir labiau prieinamos.
„Pagrindinis toks dalykas – teikti visas medicinos paslaugas po vienu stogu. Atsirastų toks darinys, vadinamas bendruomenės sveikatos centru. Aš manau, kad tokio centro įsteigimas, žiūrint iš paciento pusės, būtų naudingas. Centras visas paslaugas teiktų „vieno langelio“ principu, paslaugų paketas būtų vienoje vietoje. Pacientui paslaugos būtų daug prieinamesnės, mažiau reikėtų laukti, kad patektų pas norimą gydytoją. Bet čia dar tik tokia vizija“, – pastebėjo Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė.
S. Steniulienė dėl planuojamos sveikatos apsaugos reformos įžvelgė ir ne tik teigiamų dalykų.
„Žinote, kai vyksta pokyčiai, visada būna pasipriešinimas. Aišku, kad, jungiant įstaigas, neliktų ir kai kurių etatų. Kiekviena reforma atneša pliusų ir minusų“, – pastebėjo ji.
Anykščių ligoninės laikinasis direktorius Dalis Vaiginas „Anykštai“ sakė, kad sveikatos apsaugos sistemos reforma Lietuvoje reikalinga.
„Matyt, kad reikia jos. Regionų medicinos įstaigose stinga specialistų, visi jie susitelkę centruose. Pacientai, aišku, nepatekinti, kokias paslaugas gauna ar jų visai negauna. Tokia situacija, kad kažkas turi būti daroma“, – sakė jis.
Pasiteiravus, kaip vertina siūlymus sujungti pirminės sveikatos priežiūros centrus su ligoninėmis, D. Vaiginas sakė supratęs, kad tokių siūlymų jau nebelikę.
„Aptarinėjami kiti scenarijai. Iš pradžių pasitarimai vyko nacionaliniu mastu, dabar regionuose“, – tęsė D. Vaiginas.
Anykščių ligoninės laikinasis direktorius D.Vaiginas sakė negalintis nei patvirtinti, nei paneigti, ar, įgyvendinus sveikatos apsaugos sistemos reformą, regionuose mažėtų teikiamų paslaugų skaičius.
„Galiu tik pasakyti, kad visi, kurie dalyvavo savivaldybėje vykusiame pasitarime, situaciją supranta“, – pastebėjo D. Vaiginas.
Ką apie Sveikatos apsaugos ministerijos reformą mano Anykščių rajono psichikos sveikatos centro direktorius Audronis Gustas, išgirsti nepavyko – jis šiuo metu serga. Atostogauja ir Anykščių rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Pagalienė.
Beje, po vienu stogu įkurdinti Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centrą ir Anykščių ligoninę Anykščių rajono savivaldybė jau yra planavusi prieš dešimtmetį ar daugiau metų. Tuomet prieita prie išvadų, kad tai padaryti per brangu, nes pokyčiai kainuotų rajono biudžetui milijonus.
855807 466799We dont trust this amazing submit. Nevertheless, I saw it gazed for Digg along with Ive determined you can be appropriate so i ended up being imagining within the completely wrong way. Persist with writing top quality stuff along these lines. 512085
887589 295620Sounds like some thing a great deal of baby boomers should study. The feelings of neglect are there in several levels when a single is more than the hill. 282649
reorganizuoti traumatologijos ar chirurgijos skyrių, į dienos chirurgijos paslaugas nes visi ligoniai jei rimtesnė operacija važiuoja operuotis į Vilnių, Kauną ar Panevėžį. Jau seniai reikėjo įgyvendinti ir turėti tik dienos chirurgijos, akušerijos, dienos stacionaro (vaikams ir suaugusiems) paslaugas, nes tokioms paslaugoms prisikviesti specialistų daug lengviau, o ekonominis efektyvumas akivaizdus. Neišnaudotos reabilitacijos paslaugos – sudaryti galimybes plačiau naudotis visuomenei, praplėsti jų asortimentą, tinkamai išviešinti, dalyvauti projektuose ir pan. bet tam reikia dirbti ir labai. Turint tokią gamtą ir galimybes, medicininė reabilitacija merdi, kai tuo pat metu SPA klesti. Galbūt gal atsisakius neefektyvių skyrių, orientuotis į kitas sritis ir plėsti efektyviai dirbančius? Tai reiškia, kad ir savivaldybė kaip steigėjas turi prisidėti prie plėtros. Liūdna, kad dėl savivaldybės netoliaregiškų sprendimų investicijos nepasiekė ligoninės ir turim, tai ką turim.
Jei neabejingas, pasirašyk ltreferendumas.lt- ne 300000 parašų, bet 100000 parašų!!!
susipjaus kaip sunys
PSPC pastatas bus paliktas griūti? Pakanka ir griuvėsiais virstančių nenaudojamų ligoninės korpusų. Ar A. Gusto įstaiga irgi kelsis kartu su PSPC. Gerai būtų. Jei staiga pakvaištum, staiga ir gydyti imtų.
Niekas garsiai nepasako, kad sujungus ligoninę su PSPC, ligoninėje būtų uždaryti chirurgijos ir traumatologijos skyriai. Pagal regiono reqnimacijų išsidėstymą- jis buvo pristatytas ir Vaiginas matė, Anykščiuose nebelieka ir normalios reanimacijos.Reanimacijos lieka šitame regione Panevėžyje, Utenoje, Ukmergėje.
Taigi jei reforma įvyks, Anykščių ligoninės beveik neliks, nebent vidaus ligų skyrius.
Mūsų chirurgijos ir traumatologijos skyriai vos gyvi, gydytojų nėra todėl pasmerkti uždarymui.Visai kitokia situacija Ukmergėje -lieka ir reanimacija irchirurgija.
Gal verta jungtis su Ukmerge, Panevėžiu arba užsidaryti.
O kokia tokio perkėlimo gi prasmė? Dabar, kai atsidarė privati klinika, kuri perims dalį pacientų srauto, PSP centre vietų pakaks visiems. Eilių sumažės.
Po vienu stogu būti gali. Susijungti į vieną – ne! Lygiai turi b8ti atskirti.