Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, siūlanti didinti kompensacijų už šildymą gavėją ratą, nesiūlo keisti būsto ploto normatyvų, taikomų kompensacijoms skaičiuoti.
„Socialinė parama neturi tapti (prieinama – BNS) visiems. Turi būti tam tikros ribos“, – penktadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete teigė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas.
Kompensacija už šildymą skaičiuojama, kai naudingas būsto plotas nėra didesnis už normatyvus: vienam bute gyvenančiam žmogui ir dviejų asmenų šeimai – iki 50 kv. metrų, trečiam ir kiekvienam paskesniam šeimos nariui – po 10 kv. metrų.
Jeigu šeima gyvena didesniame bute, už viršpločio šildymą turėtų susimokėti pati.
Ministerijos Piniginės paramos skyriaus vedėja Svetlana Kulpina sako, kad dabar kompensacijas už šildymą gauna 95 tūkst. žmonių, tam skiriama 14 mln. eurų.
Jei Vyriausybė ir Seimas pritars valstybės remiamų pajamų (VRP) didinimui, nuo kitų metų sausio kompensacijas gautų dar 15 tūkst. gyventojų ir tam reikėtų papildomai 15,8 mln. eurų.
VRP planuojama didinti nuo 128 eurų iki 253-384 eurų, priklausomai nuo kartu gyvenančių žmonių skaičiaus.
Centralizuotai tiekiama šiluma artėjantį šildymo sezoną visoje Lietuvoje brangs vidutiniškai apie 30 procentų.
o kada nusavintas pensijas ismokas grazinsit ,nusavint lengviau buvo
Debilizmas
Kodėl įndividualų namą šildant dujomis,dujoms taikomas 21% PVM,o centralizuotam šildymui 9%PVM. Daugiabučius šildo tom pačiom dujom,kaip ir namus. Kompensacijų niekam nereikėtų duoti,tai gal nereikėtų maldauti,kad namus renovuotų.
Anykščių šiluma už dujas moka 21 proc. PVM, kaip ir visi kiti vartotojai. Gaminant vaistus už dujas, žaliavas, pakuotę irgi mokamas 21 proc. PVM, o vaistai parduodami tik su 5 proc. PVM.