Artėjant Visų šventųjų dienai ir Vėlinėms, šį savaitgalį kviečiame padiskutuoti apie kapinių priežiūrą Anykščių rajone.
Kviečiame pasidalinti savo įžvalgomis, kaip kapinės prižiūrimos – ar negriūva jų tvoros, kaip prižūrimi takai, ar laiku nupjaunamos pavojų keliančios šakos, ar pasirūpinta, kad netrūktų vandens ir t.t.
Jūsų komentarus išspausdinsime antradienio laikraštyje „Anykšta“.
Atvažiuokite į Kavarsko kapines pamatysite tokius vaizdus kad atrodis kad po karo vienur tvoros išgriuve kitur visai jų nėra o visur kalbama apie ekologija tai kavarske jos nėra tupikas pastatytas kaip kaime jei nori gamtinių reikalų
reikia konstatuoti, kad rajono gyventojų amžiaus vidurkis yra daugiau negu 50. Savivaldybės biudžetas dėl mažo dirbančiųjų skaičiaus rajone nėra ta upė, iš kurios semi pinigus, o jie savaime pasipildo tai iš lietaus, tai iš mažesnių intakų. Taigi ir kapinių priežiūra ar aprūpinimas vandentiekiu nėra toks reikalas kaip pirštus sušlapti po tekančia srovele.
Darytina prielaida, kad verta teikti rajono savivaldybės tarybai siūlymą dėl kapinių teritorijų žemės perleidimo panaudai verslo atstovams, kurie kocesijos sutarties būdu valdydami kapinių teritorijas, jose investuotų į infrastruktūrą, o gyventojai, norintys turėti daugiau patogumų, mokėtų nustatytą kapavietės mokestį.
Amžinas šiukšlynas, kiek atsimenu, visad už senųjų kapinių tvoros.
Svėdasuose trūksta valdininkų atsakomybės. Galėtų parūpinti vandentiekį, priemones laistymui ir pasirūpinti šienaimu.
Keiskit seniūną, jei jis tingi ir nesirūpina
o kodėl neprisideda miestelio bendruomenė, kuri nemažus pinigus jama už velionių šarvojimo patalpų nuomą, nor tos patalpos jiems duotos iš savivaldybės dykai ir ne komercinei veiklai vykdyti. Galėtų ir vasaros naudojimui vandentiekį už tai įrengti gyviesiems artimiesiems naudotis kapinėse.
Kažin kokie durniai projektavo kelią link naujųjų Anykščių kapinių? Gal tie žmonės galvojo, kad bus važinėjama tik dviračiais ir arkliniais vežimais? Kelias taip susiaurintas, kad vos įmanoma prasilenkti susitikus dviems mašinoms. O dar jei susitinki atvažiuojančią mašiną nuo kapinių, kai keliesi į statų kalną. Tikras „malonumas”. Kiek tenka pastebėti, dabar visur gatvės siaurinamos, paliekant didžiausius plotus pėstiesiems ir dviratininkams. Projektuotojai visai nutolo nuo realybės.
Iki remonto buvo gerokai siauresnis. Dabar jokių bėdų aplenkti ar prasilenkti.
Kodel mes taip negerbiame mirusiuju ir senu zmoniu.Tai sakau komunalio ukio vadovams.Senosiose miesto kapinese uztvertas privaziavimas .Sakykite kaip senam zmogui atsivezti zemiu arba geles.Senyva moteris prase mano vyro nunesti zemiu ant jos vyro kapo.Bet mes nebuname visa laika kapinese ne visada galesime padeti.Kodel sitaip elgiasi komunalinio ukio vadovai gal but mano kad jie nepasens o gal ir nemirs….
Didžiausia bėda yra kad ne pašalinami seni ir seniai nudžiuvę medžiai, kurie labai teršia kapus.
Reikia iki kiekvieno kapo privesti vandentiekį, tada bus galima įrengti kapiliarinį drėkinimą.
Jeigu rajonas turėtų protingą merą, susodintu už vieno stalo seniūnus, aplinkos apsaugos valdininką ir imtųsi šį kapinių klausimą spręsti iš esmės. Artėja savivaldos rinkimai, kandidatuos iantys laikykitės spausim šia tema, nes tai aktualu didžiajai rajono gyventojų daliai.
Vyksta tokie pasisėdėjimai, bet tik dėl darbo laiko prabezdėjimo, o ne problemų sprendimo. Vadovams rūpi viena-kaip prastumti laiką pasiimant pinigus.
O tas meras, kurį jau sodina, kodėl nesusodino už vieno stalo?
Troškūnų senosios kapinės apgailėtinos. Esam pikti, nusivylę niekas netvarkoma. Lapai, lapai ir dar kartą lapai. Valdininkams būtina ekskursija į kitus rajonus, visur šviesu, erdvu, tvarkinga. Rašykit projektus, ieškokit tikslinio finansavimo, pradėkit dirbti tuo klausimu galų gale. Kol valstybinės žemės turime perteklių, gyvename sovietiniu principu, t. y.senosios kapinės tegul virsta savartynu, eisim į naująsias.
Medžius šalinti, takus asfaltuoti. Žmonės senėja. Su vaikštynėmis neprieisi, lapų ir skujų nenurinksi.
Ant senųjų kapų buvo pjaunamos medžių šakos ir buvo sugadinti antkapiai.. Kas atlygins.. O pagrindiniai takai baisūs, tarp kapelių seni medžiai. Medžių šaknys kelią antkapius. Didelės eglės, pušys išaugo nesodintos. Nebuvo mados tokių medžių sodinti. Kaip paprastam žmogui nupjauti šimtmečius medžius.Aišku šios problemos nebus sprendžiamos, kol seni medžiai nesuluš ir nesudauzys paminklų.
Reikia pastebėti, kad dažnai sužinome iš spaudos tai, kad rajono tarybos nariai nežino už kokius vykdančiosios valdžios parengtus nutarimus balsuoja. Taigi, darytina prielaida, nežino ir kokius reikalavimus turėtų kelti savo pavaldžių įmonių vadovams ar vietinės savivaldos administracijos padaliniams dėl pavestų viešųjų paslaugų teikimo kokybės.
Na, o rajono gyventojai, kurie kaip anykštėnai – miestelėnai iš valdžios rūmų yra prilyginami neskraidantiems naminiams paukščiams, kurie nieko išmanyti negali apart apatinės laktos tupyklos nėra to balso skleidėjai, kurio turėtų išgirsti vykdantieji vakdžios paskirtas viešas paslaugas už biudžeto pinigus, nes jie sako kad tai tik ” šunų lojimas paskui einantį karavaną”….
Beje, linkėjimai koment. Juozui, vis dar nagrinėjančiam sovietinės valdžios valdymo pavyzdžius, nesusipainioti laike ir realioje aplinkoje…
Donce, koks tu kvailas
donce vadina save būsimu meru
dar praeitos valdžios kadencijos laiku sakė turi parako. Taigi, pasikvietęs Juozą į komandą gali ateiti iki naujų rinkimų varžybų lauko
Kokia priežiūra!!! Jei matėt Anykščių senųjų kapinių du pagrindinius takus, tai jums aišku, kad jokia priežiūra nevykdoma.
Mano galva spaudos žurnalistai ar gerbiamas portalo redaktorius visų pirma turėjo pasiteirauti kaip vertina rajono savivaldybės specialistai, ir administracijos vadovai, kurių pareiga kontroliuoti kaip vykdomos viešosios paslaugos ir priskirtų kapinių teritorijų priežiūra, o tada vykdyti gyventojų apklausą ir palyginti ar gyventojų nuomonė atitinka su vykdomosios valdžios nuomone, ar verta kreiptis į seniūnus ir seninančius, bendruomeninių organizacijų vadovus dėl viešųjų paslaugų ir kapinių priežiūros darbų bei infrastruktūros įrenginių eksploatacijos darbų tobulinimo.
Dabar gi kas kaip nori tas taip ”tvarką” savaip piešia ir komentuoja ne pagal apibrėžtus ir rajono tarybos patvirtintus kapinių priežiūros kriterijus.
Prašau neįsižeisti dėl mano komentaro ir dėl to nedaryti išankstinių prielaidų dėl kažkieno kaltumo ar nekaltumo šioje diskusijoje ir/ar viešųjų paslaugų teikimo ir administravimo veikloje.
Ramaus ir sveiko savaitgalio.
Anykštėnas Juozas.
Bandai apsimesti protingu, bet kvailumas lenda pro siūles. PVZ ką norėta pasakyti apie tarybos patvirtintus kriterijus? tobulinimo ir pn. TSKP suvažiavimo nutarimuose prisiklausytų žodžių minėjimas visai ne į temą. Todėl niekas neketina įsižeisti, nes ant kvailių nepykstama.
Doncė nesusipažinęs su TSKP nutarimais, nepulkit jo
Patys gyventojai turėtų geriau, rūpestingiau prižiūrėti artimųjų kapus. O tai atvažiuoja kartą per metus per Vėlines ir tada priekaištauja komunalininkams, seniūnams, kad žolė su trimeriu šienaujama, kad medžiai lapus barsto ant kapų, kad trūksta vandens ir pan. Reikėtų nepamiršti, kad už savo artimųjų kapų priežiūrą ir patys žmonės.
Prieš keletą dienų Svėdasų grupėje fb moteris iškėlė opų klausimą dėl Svėdasų kapinių priežiūros. Ištikro TRAGEDIJA!Priežiūra priklauso Anykščių komunaliniam ūkiui,tačiau vaizdelis nekoks. Šiukšlių kalnai šalia artimųjų kapaviečių gero tono neprideda,taip pat vienintelis šulinys,kuris apgriuves su sulamdytu kibiru. Rodos gyvenam 21 amžiuje ir vandentiekis būtų privalumas. Neįsivaizduoju kaip senyviems žmonėms nutempti po kelis laistytuvus vandens augalams palaistyti. Jau nekalbu apie pjaunamą žolę trimeriu, kai aptaškomi visos kapavietės. Žodžiu bardakas!
Pritariu. Svėdasų kapinėse labai trūksta valdininkų atsakomybės.
Svėdasų miestelio kapinės yra gražioje vietoje, tinkamai prižiūrimos. Tiktai labai praverstų vandentiekis, nes iš vienintelio esančio šulinio toli nešti vandenį augalų priežiūrai. Bet labiausiai svėdasiškius jaudinanti problema- kapinėse nebedaug vietos laidojimui. Nežinia, ar kas iš atsakingų valdininkų rūpinasi kapinių plėtra, ar jos projektuojamos kitoje vietoje?
Kapinėse turi nelikti nei vieno medžio. Kapinės velioniams, o ne miškui
iš kur Jūs žinote kaip turi būti? Ar Jūs nor kiek suprantate lietuvių tautos amžinos pagarbos mirusiesiems palaidojimo vietų tvarkymo kultūrą?
Tik arkliavagius laidojo miške.