Šlapimo nelaikymas – itin dažna problema, sukelianti ne tik fizinį, bet ir emocinį diskomfortą. Daugelis moterų bei vyrų gėdijasi tokios problemos ir vengia kreiptis į gydytojus, tačiau to daryti tikrai nevertėtų. Šiandien yra ne vienas efektyvus būdas, galintis padėti pagerinti šlapimo nelaikymo simptomus ir grįžti į pilnavertį gyvenimą.
Kada vertėtų kreiptis į gydytojus?
Pokalbis su gydytoju apie šlapimo nelaikymą daugeliui yra nemalonus. Tačiau tai neturėtų sustabdyti nuo šios problemos sprendimo. Jei šlapimo nelaikymas yra dažnas arba kenkia jūsų gyvenimo kokybei, kreiptis į specialistą tiesiog būtina. Tokia būklė gali priversti apriboti savo veiklą ir bendravimą, neigiamai paveikti emocinę būklę, o senyvo amžiaus žmonėms, skubantiems į tualetą, padidinti kritimo riziką. Be to, šlapimo nelaikymas kartais perspėja apie rimtesnius sveikatos sutrikimus.
Pirmiausia svarbu nuodugniai ištirti individualų atvejį, atsižvelgiant į asmens sveikatos būklę. Tam atliekama išsami anamnezė ir fizinis patikrinimas, kuris apima dubens srities ištyrimą. Siekiant nustatyti tikslią diagnozę, gali būti skiriami įvairūs tyrimai: šlapimo, urodinaminiai, radiologiniai ir kiti. Tai padeda rasti efektyviausią gydymo būdą.
Daugeliu atvejų, kai kreipiamasi laiku, tiek vyrams, tiek moterims taikomas nechirurginis gydymas. Jis gali apimti gyvenimo būdo pokyčius, tokius kaip svorio metimą, kofeino ir alkoholio vartojimo mažinimą. Kartais šlapimo nelaikymą lemia silpni dubens dugno raumenys. Tokiu atveju rekomenduojama atlikti juos stiprinančius pratimus.
Šlapimo nelaikymas taip pat gali būti gydomas ir elektrostimuliacija, kurios metu stimuliuojami dubens raumenys. Kai nechirurginiai gydymo būdai nepadeda, skiriama operacija. Moterims ir vyrams ji būna skirtinga. Tačiau tiek vieniems, tiek kitiems dabar dažniausiai atliekamos minimaliai invazinės, laparoskopinės operacijos.
Tam tikri veiksniai gali padidinti šlapimo nelaikymo riziką. Vienas iš tokių – lytis. Nustatyta, kad šlapimo nelaikymą dažniau patiria moterys. Tai lemia nėštumas, gimdymas, menopauzė ir normali moters anatomija. Tiesa, didesnė šlapimo nelaikymo rizika būdinga ir prostatos ligomis sergantiems vyrams. Veiksniams, didinantiems tokios problemos atsiradimo tikimybę, taip pat priskiriamas amžius, antsvoris, rūkymas, paveldimumas ir kai kurios ligos.
Kamuoja šlapimo nelaikymas? Jokiu būdu nenumokite į tai ranka. Apsilankę pas urologus, galite sulaukti profesionalios pagalbos ir tokiu būdu užkirsti kelią kitoms sveikatos problemoms. Ieškote specialisto, kuriuo galėtumėte besąlygiškai pasitikėti? Išsirinkite jį, spustelėję ant šios nuorodos https://anteja.lt/gydytojai-specialistai/urologai.
Užsak. Nr. 1008.