Vis daugiau žmonių nusprendžia kurti verslo arba asmenines svetaines. Tai puikus būdas pasiekti plačią auditoriją, reklamuoti savo prekių ženklą ir užsidirbti. Visgi sėkmingam svetainės vystymui dažniausiai prireikia nemažai laiko. Taigi šis procesas panašesnis į maratoną, o ne į sprintą. Tam, kad jis būtų kuo lengvesnis, o rezultatas kuo geresnis, svarbu skirti pakankamai dėmesio pirmiesiems svetainės kūrimo žingsniams, kuriuos dabar plačiau ir aptarsime.
Svetainės misijos išsiaiškinimas
Kad ir kaip norėtųsi kuo greičiau pradėti kurti savo svetainę, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti jos misiją. Gerai apgalvokite, koks yra jūsų tikslas ir kodėl norite svetainės. Ką tokiu būdu pasieksite? Galbūt norite parduoti prekę, o gal pasidalinti savo mintimis tinklaraštyje? Galimybės neribotos, tačiau turite aiškiai nuspręsti, ko norite ir kas yra jūsų tikslinė auditorija.
Kai jau išsikelsite pagrindinį savo svetainės tikslą, pereikite prie konkrečių uždavinių. Jie gali apimti svetainės generuojamas pajamas, lankytojų srautą, sekėjų skaičiaus socialiniuose tinkluose didinimą, verslo kontaktų mezgimą ar potencialių klientų pritraukimą. Bet kokiu atveju išsikelti uždaviniai turėtų būti susiję su pagrindiniu jūsų svetainės tikslu. Tiesa, esant poreikiui, vėliau juos galėsite pakoreguoti.
Domeno paieškos
Atlikus ankščiau aptartus žingsnius, galima pereiti prie domeno pasirinkimo. Iš esmės domenas yra tai, ką įvedate į naršyklę, ieškodami konkrečios svetainės, arba paprasčiausiai – jos adresas. Renkantis domeną, svarbu gerai apgalvoti tiek pirmąją, tiek antrąją jo dalį. Pastaroji dar vadinama aukščiausio lygio domenu, arba trumpiau TLD (angl. top-level domain). Tai domeno dalis, esanti už taško.
TLD pasirinkimas paprastai priklauso nuo jūsų tikslinės auditorijos. Pavyzdžiui, planuojantiems savo veiklą vykdyti tik Lietuvoje, puikiai tiks domenai .lt, o norintiems dirbti su užsienio rinkomis geriau rinktis tarptautinius TLD, tokius kaip .com, .eu ir panašiai. Ne mažiau svarbus ir pirmosios domeno dalies, esančios prieš tašką, pasirinkimas. Rekomenduojama, kad ji būtų pakankamai konkreti, aiški ir lengvai įsimenama. Tokiu būdu klientams bus lengviau rasti ir prisiminti jūsų svetainę.
Hostingo plano pasirinkimas
Išsirinkus domeną, galima pereiti prie hostingo, kitaip vadinamo svetainių talpinimo. Užsisakius šią paslaugą, svetainei suteikiama vieta serveryje ir ji pradeda veikti. Naudojamas hostingo planas turi įtakos daugeliui dalykų, pavyzdžiui, kaip greitai bus įkeliama jūsų svetainė ir kokią priežiūrą turėsite atlikti. Todėl svarbu jį rinktis atidžiai. Atkreipkite dėmesį į tai, kad pasirinktas hostingo planas suteiktų jūsų svetainei reikiamus resursus, leistų naudotis patogia el. pašto administravimo sistema, SSL sertifikatu, taip pat užtikrintų atsargines duomenų kopijas.
Esate pasiruošę kurti savo svetainę? Tuomet pasinaudokite šiais patarimais ir tvirtai ženkite pirmuosius žingsnius. O jei turite klausimų, drąsiai kreipkitės į profesionalus. Patyrę domenų registravimo ir hostingo specialistai mielai patars ir padės rasti palankiausią sprendimą.
Užsak. Nr. 319