Kovo 31 – balandžio 2 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vykusi paroda „Ką pasėsi… 2022“ sulaukė būrio išskirtinių lankytojų. Į ją atvyko per 130 Rokiškio ir Anykščių rajonų moksleivių – potencialių ateities inovacijų kūrėjų. Šie jaunieji parodos lankytojai – sėkmingai startavusio ilgalaikio edukacinio projekto, skirto Rokiškio profesinio mokymo centro ir šio rajono bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams, nariai. Žemės ūkio parodos „Ką pasėsi… 2022“ metu įvyko oficialus VDU ŽŪA Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės atidarymas.
Rokiškio inžinerijos eksperimentinėje klasėje susitiko 130 moksleivių
VDU ŽŪA Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė yra trijų partnerių – Rokiškio verslo klubo, Rokiškio profesinio mokymo centro ir VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto – projektas, inicijuotas Rokiškio verslo įmonių, tokia priemone sprendžiant aštrėjančią problemą dėl universitetinį inžinerinį išsilavinimą įgijusių specialistų trūkumo. Projekto tikslas – motyvuoti jaunuosius rokiškėnus įgyti inžinerinį išsilavinimą VDU ŽŪA bei grįžti dirbti į gimtąjį regioną.
Pastaroji kelionė į užsiėmimus VDU ŽŪA Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės moksleiviams buvo antroji, tačiau į vieną bendrą būrį jie visi susirinko pirmą kartą, mat pirmąjį susitikimą veiklose dalyvavo pasiskirstę grupėmis. Sveikinimo žodį projekto dalyviams bei iniciatoriams tarusi VDU ŽŪA vicekanclerė prof. dr. Aušra Blinstrubienė dėkojo į Rokiškio verslo klubą susivienijusiems šio rajono verslininkams už Lietuvoje unikalią iniciatyvą sutelkti verslo ir mokslo atstovus dalijantis profesine patirtimi vesti jaunąją kartą žinių keliu. „Linkiu būti ieškančiais ir atrandančiais, turinčiais tikslą bei gebančiais susirasti teisingą kelią šiam tikslui įgyvendinti“, – kalbėjo A. Blinstrubienė, sveikindama prie VDU ŽŪA bendruomenės prisijungusius Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės moksleivius.
Rokiškio verslo klubo prezidentas, agroverslo įmonės „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis prisiminė, kad vos prieš porą mėnesių drauge su VDU ŽŪA atstovų komanda važinėdamas į rajono bendrojo lavinimo mokyklas ir ragindamas moksleivius tapti inžinerinės klasės nariais, tikėjosi, kad jų geriausiu atveju susirinks viena standartinio dydžio klasė, t. y. apie 30 žmonių. Tačiau rezultatas gerokai pranoksta lūkesčius. Maža to – prie rokiškėnų jau panoro prisijungti kaimyninio Anykščių rajono Svėdasų gimnazijos moksleiviai. „Darome išvadą, kad einame teisingu keliu sudarydami sąlygas jaunimui „pasimatuoti“ labai perspektyvią inžinieriaus profesiją“, – kalbėjo I. Tarvydis, kvietęs jaunuolius apsilankyti „Ivabaltės“ stende parodos „Ką pasėsi… 2022“ ekspozicijoje ir patiems įsitikinti sumaniosios inžinerijos galimybėmis.
Rokiškio profesinio mokymo centro direktorė Diana Giedrikienė taip pat ragino moksleivius išnaudoti unikalų jiems suteiktą šansą įgyti žinių apie šiuolaikinį žemės ūkį iš geriausių savo sričių ekspertų. „Linkiu, kad įgiję profesijas grįžtumėte dirbti savo rajono labui“, – kalbėjo D. Giedrikienė.
VDU Žemės ūkio inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Domeika dėkojo Rokiškio verslo klubui už idėją, paskatinusią susitelkti ir kitus projekto dalyvius bei teigė tikįs, kad šis projektas padės papildyti Inžinerijos fakulteto studentų gretas.
Moksleivių planuose – inžinerijos studijos
Planus rinktis studijas VDU ŽŪA Inžinerijos fakultete patvirtino ir kalbintas būrelis Pandėlio gimnazijos dešimtokų. Arminas, Kajus, Paulius, Jogaila ir Elijas sakė, kad Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės veiklos jau spėjo padaryti įtakos jų mintims pasirinkti tų dalykų brandos egzaminus, kurių rezultatai bus reikalingi siekiant patekti į inžinerijos studijas. Pasirinkimui vaikinai turi ir asmeninių paskatų – dalies jų tėvai užsiima žemės ūkio veikla, yra VDU ŽŪA absolventai, čia mokosi ir gimnazistų vyresnieji broliai.
VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto Žemės ūkio inžinerijos ir saugos katedros vedėjas prof. dr. Egidijus Šarauskis ir Mechanikos, energetikos ir biotechnologijų inžinerijos katedros vedėjas prof. dr. Rolandas Bleizgys vaizdžiai ir įtaigiai pasakojo apie sumaniosios inžinerijos sprendimus žemės ūkyje, doc. dr. Antanas Juostas supažindino su kosmoso technologijomis, padedančiomis valdyti žemės ūkio mašinas. Sumanių sprendimų ir agrosektoriaus inovacijų praktiniu pritaikymu moksleiviai netruko įsitikinti lankant didžiausios žemės ūkio parodos Baltijos šalyje „Ką pasėsi… 2022” eksponatus.
Į inžinerijos klasės užsiėmimus moksleivius atlydėjusi Anykščių rajono Svėdasų gimnazijos fizikos mokytoja Elena Indriūnienė teigė neabejojanti, kad tokie užsiėmimai plečia vaikų akiratį, pamokose įgytas teorines žinias iškelia į naują lygmenį ir svarbiausia – skatina motyvaciją studijuoti universitete.
400092 852417Your write-up is truly informative. More than that, it??s engaging, compelling and well-written. I would desire to see even far more of these types of fantastic writing. 755728