Šiandien, balandžio 7 dieną, Anykščiuose, Tilto gatvės komplekse, bus pasirašoma Anykščių socialinio ir bendruomeninio verslo bei paslaugų klasterio steigimo sutartis, praneša Anykščių rajono savivaldybė.
Sutartį pasirašys Anykščių rajono vietos veiklos grupės, Anykščių miesto vietos veiklos grupės, Anykščių rajono ūkininkų sąjungos, Anykščių turizmo ir verslo informacinis centro atstovai.
Skelbiama, kad klasterio tikslas – partneriams atsakingai bendradarbiaujant tarpusavyje įvairiose ekonominės veiklos ir iniciatyvų srityse bei racionaliai išnaudojant Tilto g. komplekso teritorijoje esančius pastatus ir aplink juos sukurtą infrastruktūrą, skatinti ir remti Anykščių rajono gyventojų verslumą bei užimtumą, bendruomeniškumą ir socialinį atsakingumą. Klasterio jungtinės veiklos apimtyje, įveiklinant atskiras patalpas, galės kurtis, veikti, plėstis bendros nevyriausybinio, biudžetinio ir verslo sektoriaus subjektų iniciatyvos.
Niekaip nesubalansuojama pusiausvyra tarp politinės valdžios valdomų įstaigų ir nepriklausomų nuo valdžios -verslo atstovų ar arganizacijų galimybės vienodomis teisėmis ir ekonominiais pagrindais veikti dėl viešo pobūdžio-socialinių paslaugų šiame, už paramą sukurtame ir savivaldybės valdomame infrastruktūros komplekse.
Darytina prielaida, kad galimai nėra viskas taip skiadru ir neprikausoma, kaip norima nupiešti pranešimų skelbimuose.
Kokių tik konglomeratų Anykščiuose nepristeigta, tik niekas neskaičiuoja jų veiklos efektyvumo. Dažniausiai tokie dariniai ar pavienios įstaigėlės iš savo veiklos neišsilaiko.
Gyvename ne laukinių vakarų sąlygomis. Norėtumete, kad gaisrininkai išsilaikytų iš savo veiklos? kad policija išsilaikytų iš surenkamų baudų? Bažnyčia, mokyklos, muziejai, poliklinikos ir daug kitokių objektų neišsilaiko iš savo veiklos. Vakarų, t.y. krikščioniškoje demokratijoje, taip yra ir taip bus.
Jūs čia paaiškinote labai neprofesionaliai ir ne iš esmės. Kad turėti kuo finansuoti Vyriausybės nustatyta tvarka švietimo, sveikatos apsaugos, kultūros, socialines ir kt. biudžetines sritis, kažkas turi pinigus uždirbti. Tad visam pasauly pagrindinis dėmesys skiriamas verslui. Dabartinė valdžia tam ir vykdo vos ne visų sričių reformas, kad įstaigos, finansuojamos iš biudžeto dirbtų efektyviau ir dalis finansinių resursų būtų perkelta įstaigų veiklai stiprinti ir efektyvumui didinti bei į kitas sritis (gynybos, mokslo). Turizmas, klasteriai, inkubatoriai, visokios vėjo bendruomenės turi pačios save išlaikyti. Jei neišsilaiko, turi bankrutuoti -tokia ekonomikos logika.
rajono vadovai už ekonomiką gautų dvejetą.
ar politiniai rajono vadovai kuo nors rizikuoja, jei turtą naudoja neefektyviai ar savivaldybės valdomų įstaigų veiklos tik su papildomomis dotacijomis iš biudžeto yra ištempiamos prie nulinio balanso?
Tai tik politinių reitingų skaitliukui gali kažkiek atsiliepti. Bet valdžios postai vis tiek pasidalinami koaliciniuose susitarimuose, o ne rinkėjų valia.
Ar bet kokie klasterio nuostatai buvo tvirtinami rajono taryboje? Aišku, kad nereikia, nes pats projektas yra skatinti nevyriausybinį sektorių ir bendruomenių aktyvumą.
Kaip čia taip užimti savivaldybės turtą be konkurso ir „skatinti” renkant įnašo mokesčius iš kitų, norinčių vykdyti veiklą toje pačioje vietovėje? Ar tai nieko neprimena?
Primena Danijoje matytą kaimo bendruomenių kaimelį. Manau, kad Anykščiai nieko naujo neišranda, o daro kaip Vakarų Europoje. Kur matote turto užvaldymą? Ligoninė ar poliklinika irgi užvaldė turtą? Socialinių paslaugų centras? Mokyklos ir gimnazijos? Kaimo bendruomenės?
Priminkite, ar steigiamo klasterio nuostatai buvo patvirtinti rajono taryboje? O gal to nerikia? Gal steigėjai veikia kaip „išrinktieji” spręsti ką ir kaip daryti su Tilto g. turtu.