Šį šeštadienį, balandžio 23 dieną, visoje Lietuvoje vyks akcija „Darom“.Akcija skatins gyventojus visoje Lietuvoje ne tik rinkti atliekas, tačiau ir jas rūšiuoti bei pristatyti į regioninius atliekų tvarkymo centrus. O atliekas anykštėnai, kaip jau eilę metų veiklos ataskaitose teigia UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ direktorius Kazys Šapoka, anykštėnai rūšiuoja labai prastai…
Ar dalyvausite akcijoje „Darom“? Kur akcijos dalyviams rekėtų gerokai paplušėti? Ar rūšiuojate atliekas? Kaip manote, kodėl anykštėnai atliekas rūšiuoja prastai – tingi, o gal nežino kaip?
Jūsų komentarus išspausdinsime laikraštyje „Anykšta“.
dėl rūšiavimo, tai kad šiukšlių mašina pila kartu su nerūšiuotomis
Keista, kai tiek daug finasų ir kitokių lėšų bei pajėgumų skiriama reklamai ir akcijai, bet visai mažai skiriama dėmesio dėl elementarių darbų ir pareigos atlikimo užtikrinimui tose pačiose valdžios institucijų kontroliuojamuose objektuose, taip bandan išsisukti nuo privalomo rinkliavos mokesčio už atliekų surinkimą iš objektų ir jų teritorijų, perkeliant visą naštą ant talkininkų.
Paprasti faktai byloja, kai savivaldybės teritorijoje esančių viešos paskirties objektuose, skelbiamuose, kaip lanytini turizmo objektai nėra nei šiukšlių dėžių, nei konteinerių ir tai jau keli dešimtmečiai tęsiasi.
Lai seniūnai ir savivaldybės administracijos skyrių atsakingi specialistai kartu su komunalinio ūkio vadovu susižiūri savo atsakomybių ribose valstybės (savivaldybės) valdomus nekilnojamojo turto objektus ir tinkamą atliekų surinkimo ir tvarkymo sistemos užtikrinimą, sukurdami tvarią aplinką, kurios nereikėtų visuomenei atkurti dėl jų neatliktų pareigų.
Ačiū.
O kam mum reikia tokių akcijų, kad ir taip kasdien renkam šiukšles, tvarkom aplinką, nors gal už pašalpas nebereikia atidirbinėt. Kai kuriuos rajonuos tokia tvarka jau panaikinta, o pas mum tai dar ne. Jeigu žmonės būt tvarkingesni ir kiekvienam žingsny nešiukšlintų, tai jokių talkų nereikėt organizuot.
Anksčiau balandžio mėnesį būdavo lenininės talkos, dabar tai akcijos”Darom”. Keistas dalykas- vieni šiukšlina, o kiti turi tas šiukšles kuopti. Reikia, kad užpakalius pajudintų gamtosaugininkai, miškininkai, policininkai, seniūnaičiai, bendruomenių vadovai ir fiksuotų šiukšlintojus. Juk taip negali būti, kad nevaleikos veža padangas, baldus, televizorius, visokias kitokias šiukšles į miškus, laukus, nenaudojamus pastatus, pila pakelėse, o niekas jų nemato. Tai gal pamatykim vieną kartą ir griežtai nubauskim, gal net paviešinkim šiukšlintojų pavardes.
kur pirstines su maisais dalins kur tukstanceis uspirko
Deje, informacija taip pat kainuoja….
jau anksčiau valėm miškus ( ten ne tik lovų, bet ir šaldytuvų primėtyta), o kai paaiškėjo,kad jie ne valdiški, tai šiukšlių ir nepriėmė.
Nereik ieškoti durnių ir valyti visokių valkatų, tinginių, berazumių išmėtytas šiukšles. O anykštėnai komunalininkai užuot dejavę dėl nerūšiuojamų atliekų ir užuot didinę mokesčius, turėt su visais kaimų gyventojais sudaryt sutartis, visiem kiemam išdalint šiukšlių konterinerius. Dabar daug miestelių ir gyvenviečių gyventojų neturi konteinerių, šiukšles pila kur pakliuvo, o dėl to niekas nesuka galvos.
Galite pateikti koordinates, kas neturi sutarčių?
Tikrai nedalyvausiu .
Nedalyvausiu. Aš ir taip visą laiką dalyvauju tokioje akcijoje, kasdien, kas savaitę, kas mėnesį. Tvarkingai rūšiuoju atliekas, nešiukšlinu. Jei visi taip protingai elgtųsi, nereikėtų jokių akcijų, aplinkos tvarkymo talkų. Dabar išeina taip, kad visokie nevalos visus metus aplinką teršia, šiukšlina, o kartą per metus kažkas kitas tų nevalų šiukšles turi surinkti.