Gegužės 31-ąją minima Pasaulinė diena be tabako. Šią dieną ypač skatinama atkreipti dėmesį į didelę rūkymo žalą sveikatai ir šio įpročio atsisakyti.
Anykštėnų klausėme, ar reikalingas tokios dienos paminėjimas? Jei rūkote – ar šią dieną nerūkysite, sumažinsite suvartojamo tabako kiekį? Koks jūsų požiūris į nerūkymo zonas, draudimus rūkyti nuosavuose balkonuose?
Vaiva DAUGELAVIČIENĖ, Anykščių rajono savivaldybės gydytoja:
„Esu prieš rūkymą, pati nerūkanti, todėl mano požiūris į tokios dienos skelbimą yra geras. Nors labai abejoju, kad tokios dienos paskelbimas gali paveikti užkietėjusius rūkalius. Tai rimta priklausomybė.
Apie draudimus rūkyti balkonuose galvoju labai teigiamai, nes tai tiesiogiai susiję su kaimynais, kurie nenori kvėpuoti tais dūmais. Nerūkymo zonos yra gerai, bet kad tai veiksminga priemonė, nemanau. Tas, kuris rūko visur, tai rūko ir ant to suoliuko, kuris stovi nerūkymo zonoje. Kuomet kavinėse buvo uždrausta rūkyti, rūkančiuosius buvo lengviau suvaldyti nei parkelyje, kur gali sau atsisėsti, bendrauti ir traukti dūmą. Žinoma, galėtų vaikščioti policija, rašyti protokolus, bet tie žmonės paprastai ir pinigų neturi ir yra tikrai užkietėję rūkaliai, kurių baudomis neišgąsdinsi.
Tokiems žmonėms stinga sąmoningumo. Eidama matau rūkančius uždraustose zonose, bet manau, kad kažkoks pasakymas jų nepasieks. Jei šalia nėra žaidžiančių vaikų, moterų su vaikais, tai nieko ir nepakeisi…“
man gaila žmonių, gyvenančių prie mokyklų, kai uždraudė rūkyti mokyklos teritorijoj, vaikai sulindo prie gyvenamųjų namų. O be to kas yra draudžiama, to labiau nori
Be malonumų dabar daugelis gyventi negali,be sekso,alkoholio,rūkymo,narkotikų.Norisi paklaust kas tai per žmonės?Kuriems tik vien malonumai te rūpi.Juk už viską reik mokėti,kartais net sveikata.
visuomenės ugdymas ir pasikeitimai kultūroje bei pagarboje vieni į kitus neateina vien tik priėmus kažkokį valdžios nutarimą. Tai sukuriama tik kartu bendruomenės narių ir valdžios atstovų, viešų asmenų , turinčių suteiktą valdžios galią ir teises bendrų veiksmų ir darbo rezultatu.
Gaila ir gėda, kai daugelis valdžios atstovų sako ”ką tas padės?, nieko nepakeis… ir t.t.”
Dsug parašėt. Bet šeima svarbu. Motinos prie vaikų rūko.. Tai mokykloje auklėjimas sudėtingas. Eina, mergos ir bernai traukia pypkės. Tai iš kur pas juos pinigai… Tsi ka, tėvai nejaučia, kad vaikas rūko…
dabar mergaitės ir merginos rūko lygiai su berniukais ir vaikinais. Vartotojiškos ir be atsakomybių augančios kartos požymis. Taigi, nebūkime abejingi, ignoruojantys net ir tai kas gali riboti neatsakingą, žalingą rūkalų vartojimą mūsų artimoje aplinkoje. Iš tabako ir jo produktų šios pramonės valdytojai ir prekybininkai pelnosi ir net daro poveikį valstybės politikams dėl jiems naudingų sprendimų priėmimo valdžios institucijose.
Didžiausias pavojus ir galimos bėdos tyko iš abejingų ir abejingumą palaikančiųjų visuomenėje.
Stagnatiškas ir biurokratiškas valdininkės požiūris, kad nieko nereikia keisti.
Tu pats nueik ir pats sutvarkys rukančias bobas ir paauglius. Gudruolis internete… Bukas visiškai. Kaip pasius tave na ui, kaip ruskių laivą, galėsi vėl kažką laaaaabai gudraus parašyti