Kokių vitaminų turėtumėte duoti savo augintiniui, kad jis gyventų ilgą ir laimingą gyvenimą? Maisto papildai dažnai yra būtini šunų sveikatai. Geri vitaminai daro įtaką šunų kailiui, sąnariams ir virškinimo sistemai gali teigiamai paveikti tiek suaugusių, tiek senjorų augintinių savijautą ir sveikatą. Šiame straipsnyje aptarsime, kurie vitaminai jūsų šuniui bus naudingiausi.
Kada naudoti šunų papildus?
Ar pastebėjote šuns mieguistumą, jėgų ar energijos trūkumą? Tai ženklas, kad turėtumėte duoti jam skirtų papildų. Kaip ir žmonėms, taip ir gyvūnams, vitaminus verta vartoti tam tikru metų laiku (pavyzdžiui, rudenį – žiemą dėl susilpnėjusio imuniteto). Kita situacija, kai vitaminai yra duodami tam tikru šuns gyvenimo laikotarpiu (pavyzdžiui, vyresnio amžiaus šunims skirti sąnarių papildai). Papildai taip pat gali būti rekomenduoti veterinarijos gydytojo kaip preparatai, padedantys gydyti keturkojų ligas.
Kokius vitaminus duoti augintiniui?
Riebaluose tirpūs vitaminai šunims
Riebaluose tirpūs kokybiški vitaminai šuniui atlieka labai svarbų vaidmenį. Tai yra vitaminai A, D, E ir K. Tačiau būkite atsargūs ir neperdozuokite jų. Jei jūsų šuns kūne jų susikaupia per daug, jie gali būti toksiški. Todėl visada verta pasitarti su veterinarijos gydytoju.
Subalansuotomis dozėmis šie vitaminai šuniui veikia taip:
- vitaminas A – palaiko tinkamą akių veiklą;
- vitaminas D – padidina kalcio pasisavinimą;
- vitaminas E – veikia kaip antioksidantas ir padeda gaminti raudonuosius kraujo kūnelius;
- vitaminas K – užtikrina tinkamą kraujo krešėjimą.
Vitaminas C jūsų šuniui ir vandenyje tirpūs vitaminai
Vitaminas C yra viena iš svarbiausių medžiagų žmogaus mityboje. Ar taip pat ir gyvūnams? Galima sakyti, kad taip. Vitaminas C šunims dalyvauja kolageno, karnitino ir katecholaminų sintezėje. Jis padeda kurti kaulus, dantis ir jungiamuosius audinius. Jis didina geležies pasisavinimą, mažina įvairių kitų svarbių medžiagų poveikį. Tai taip pat vienas stipriausių antioksidantų.
Skirtingai nei žmonės, šunys askorbo rūgštį sintetina patys. Tai reiškia, kad papildų reikia ne visada. Nepaisant to, vitamino C skyrimas padeda gydyti kai kurias ligas – net ir sunkias bei lėtines. Svarbiau šunį aprūpinti kitais vandenyje tirpiais vitaminais – B grupės vitaminais. Jų organizmas pats negamina.
Mikroelementų ir makroelementų papildai šunims
Jūsų šuns racione turėtų būti pakankamai ingredientų, tokių kaip: fosforas, kalis, natris, chloras, magnis, varis, jodas, geležis, manganas, selenas bei cinkas.
Užsak. Nr. 848