Lapkričio 23 dieną, trečiadienį, Druskininkų centre, skvere tarp bažnyčios ir miesto muziejaus, atidengta kurorto atsiradimo legendą įprasminanti skulptūra „Sūrutis“, skelbia Druskininkų savivaldybė.
Asociacijos „Druskininkų klubas“ iniciatyva ją sukūrė vienas žymiausių metalo menininkų Lietuvoje Romualdas Inčirauskas, skulptūra pastatyta Druskininkų savivaldybės ir asociacijos „Druskininkų klubas“ lėšomis, jos vertė – 45 tūkst.eurų.
„Ši skulptūra – visiems mums žinomos Druskininkų atsiradimo legendos įprasminimas. Didžioji dauguma gausiai lankomų pasaulio miestų jau seniai įamžinę vietovių atsiradimą menančių legendų simbolius. Šiandien tai padarėme ir mes. Tikiu, kad skulptūra turės išliekamąją vertę ir ateities kartoms primins, kokie stebuklingi yra Druskininkų mineraliniai šaltiniai“, – sakė meras R. Malinauskas.
Pasak mero, druskininkiečiai prie savo namų durų galės pasikabinti miniatiūrinę „Sūručio“ skulptūrą, kaip namų sėkmės ir laimės simbolį.
Bus gaminamos reljefinės „Sūručio“ skulptūrėlės, visi norintys galės jas įsigyti.
„Druskininkų klubo“ prezidentas Albertas Katilovskis pažymėjo, kad pagrindinis klubo siekis yra kažką naudingo duoti bendruomenei. „Pirmieji mūsų projektai buvo bažnyčiai padovanotas kariljonas bei prisidėjimas prie bažnyčios remonto, o dabar – šis miesto simbolis. Tikiuosi, ši mūsų iniciatyva patiks bendruomenei“ – sakė A. Katilovskis.
Skulptūros autorius Romualdas Inčirauskas džiaugėsi galimybe prisiliesti prie Druskininkų ir savo kūryba papuošti kurorto erdves.
unigas Vaidas Vaišvilas akcentavo, kad menas ir grožis gimsta geroje širdyje. „Ačiū, kad miestas yra atviras menui. Nenusivilkite, jei kartais gaunate už tai neteisingos kritikos ar pajuokos. Dažniausiai tai daro tik tie, kurie patys nieko nedaro, nieko nėra sukūrę, net nėra svajoję. Tegul tai nesustabdo jūsų. Kurkite, darykite – tai yra svarbiausia“, – sakė V. Vaišvilas.
Skulptūros atidengimo ceremonijoje dalyvavę menui neabejingi druskininkiečiai skubėjo nusifotografuoti prie „Sūručio“ ir paliesti jo laikomą arkliuką, kuris, pasak skulptūros autorių, neša sėkmę.
„Sūrutis“ – 180 cm aukščio stovinčio vyro, kairėje rankoje laikančio dubenį su druska, figūra. Sulenktos dešinės rankos delne jis laiko mažą arklį – kaip byloja legenda, pirmojo išgydyto ligonio simbolį. Vyro figūros apranga – dekoratyvi, apibendrinta ir būdinga to laiko stilizuotam istoriniam kostiumui. Pjedestalo dalis padengta raudonomis keramikos plytomis, o pats pjedestalas apjuostas 20 cm bronzine juosta su legendą pasakojančiu tekstu.
O bažnyčios auksinių durų pinigai kur? O auksinės durys kur? Okupantų valdžios nomenklatūros atstovas Juozas rašinėja apie šaligatvius ir sniego kalnus, o ar atsakys apie auksines duris?
A kode ten atidarė skulptūra One Anykščiuos kode ą!!!
Anykštėnas menininkas galėtų kokių nors baibokų pristatyti ir Anykščiuos. Būtų tikras patriotas. O dabar stato skulptūras Druskininkuose, kažkur Žemaitijoje.
Taigi norėjo ir galėjo žmogus Anykščių bažnyčiai bent jau menines duris sukurti ir pastatyti. O jūs, tipo patriotai, pinigų net metalui nesurinkote. Ko dabar Druskininkams pavydite? 🙂
… kada grūsime šiukles iš TĖVIŠKĖS ?
sutinkame jiems mokėti, kad iš LIETUVOS oficialiai baubalsiajoipaataluos
TYČIOJASI
… LIETUVOS, kad tai būt daug, kaip Druskinykuose ir šalia.
La … griauti išmokė, o kurti ir aukoti – atvažiuokite pasimokyti į Druskininkus ir šalia.
Jėgaaaaaa
Inčirauskas anykštėnas……gal irgi jėga….
… JIS JĖGA.
Bet kiti prisidengia ir tampa parsidavėliais – išrinktaisiais be atsakomybės.
Pavardinu -……………. oj pamiršau – tiek šiukšlių priviso visoj LIETUVOJ.
Man Anykščių kraštas – TĖVIŠKĖ.