Anykščių rajono savivaldybė gyventojus pakvietė įsitraukti į dalyvaujamojo biudžeto procesą ir teikti iniciatyvas, skirtas Anykščių miesto gyvenamajai aplinkai gerinti. Pateiktos keturios iniciatyvos, už kurias balsavo tik 198 asmenys, o įskaityti 188 balsai. Klausiame – kodėl žmonės neįsitraukė į svarstymą? Kodėl yra abejingi teikiant pasiūlymus?
Šarūnė KALIBATAITĖ, Kavarsko seniūnijos seniūnė:
„Ko gero problema yra ta, kad ne kiekvienas naudojasi technologijomis, kompiuteriais, nes tokios iniciatyvos dažniausiai išreiškiamos elektroninėje erdvėje. Dar vienas dalykas – tai yra ganėtinai nauja, jei taip bus nuolatos, atsiras įprotis dalyvauti. Tuomet žmonės daugiau žinos ir pasiūlymus teiks aktyviau. Manau, kad dabar tiesiog reikia didesnės informacijos sklaidos.“
Perdaug nebus jai pateiksiu informacijos ten
Klausimas iš savivaldybės valdininkų ir politinių vadovų nekeliamas iš esmės -kodėl tiek mažai dalyvavo balsavime , o sprendimas priimtas ir tvirtinams kaip tinkamas, nors nėra pagal tvarką aprašyta koks turi būti kvorumas balsuojančiųjų nuo tokią teisę turinčiųjų bendro skaičiaus.
Taigi, vadinkime tikrais vardais šį valdžios žaidimą-įtraukiant gyventojus į biudžeto panaudojimo sprendimus. Visas šis parodomasis spektaklis neturi jokios teisinės galios ir visuomenės dalis, kuri nebalsavo už iniciatyvas turi teisę pareikšti nuomonę PRIEŠ arba SUSILAIKO. Tokia galimybė balsavimo organizatorių nebuvo pasiūlyta. Taigi rinkimai laikytini ne pagal teisingumo principą surengti.
Teisininkų vadovaujama savivaldybės administracija turėtų dar pasimokyti demokratinės valdymo teisės pagrindų arba eiti dirbti kitokį darbą, užleidžiant vietas tiems, kas mąsto ir vadovaujasi įstatymais , o ne savo sukurtomis taisyklėmis -„savi saviems”.
Donaldai, atsipeikėk! Nevaidink gudrų, nes esi kvailas.
Dar vienas berazumis vardą mini, o Donatų daug.. Atsipeikek blūde.
kvailas tas, kuriam ant galvos šlapinasi, o jis tuo džiaugiasi, kaip kad šiltas lietutis ant jo krapnoja…