Neretai mokyklinio amžiaus vaikai stokoja motyvacijos mokytis bei siekti gerų rezultatų mokymosi įstaigoje. Tai gali lemti daugybė priežasčių – nuo vaiko psichologijos ypatybių iki socialinių trukdžių, patiriamų mokykloje. Tačiau kartais aiškios priežasties rasti nepavyksta, bet vaikas vis tiek nėra linkęs stengtis dėl savo žinių ir išsilavinimo. Kaip tėvai bei aplinkiniai galėtų motyvuoti vaiką bei padėti jam atskleisti visą savo potencialą akademinėje aplinkoje?
Štai keletas paprastų, bet labai efektyvių praktinių patarimų.
Mokykitės kartu ir būkite įsitraukę
Norint padėti vaikui siekti geresnių akademinių rezultatų, turėtumėt nuolat parodyti, jog jums tai iš tiesų rūpi bei esant reikalui padėti mokytis. Taip vaikas geriau ir greičiau įsisąmonins mokymosi svarbą. Artimųjų įsitraukimas į mokymąsi kartu gali vaikui parodyti, jog mokymasis gali būti smagus – juk tėvai bei artimieji yra tie žmonės, į kuriuos vaikas dažniausiai lygiuojasi. Nevenkite kartu ruošti namų darbų, nuolat paklauskite ką naujo jūsų vaikas išmoko mokykloje. Svarbu vaikui aiškiai parodyti, jog esate visada atviras jo klausimams bei esant reikalui padėsite. Atviras bendravimas apie mokymąsi su vaiku gali atnešti labai daug naudos jo akademiniam progresui.
Pagirkite bei paskatinkite vaiką
Kartais tėvai naudoja pinigus arba daiktus mainais į tai, kad vaikas mokytųsi stropiau. Visgi dauguma šiai idėjai yra nusiteikę priešiškai, mat tokiu būdu vaikas labai lengvai gali pradėti jumis manipuliuoti. Vietoj tokių “mainų” geriau rinktis nuoširdžias paskatinimo priemones, tokias kaip pagyros, apkabinimai. Nevenkite išreikšti pasididžiavimo savo vaiku bei nuolat priminkit, kad matote ir vertinate jo darbą. Pagirkite vaiką ne tik kai jis gauna gerą pažymį ar išlaiko egzaminą – vertinkite ir gerbkite ne tik rezultatą, bet ir vaiko pastangas bei norą tobulėti.
Leiskite klysti
Naivu tikėtis kad vaikas, kiekvieną kartą atsiskaitydamas, gaus aukščiausią pažymį. Nors vaikams reikia paskatinimo ir yra patartina juos pastūmėti siekti aukštų rezultatų – varijuojantys pažymiai yra natūralu mokymosi proceso dalis. Iš savo klaidų vaikas gali net pasimokyti, tad tėvams patartina būti sąmoningiems komunikuojant lūkesčius vaiko mokymosi rezultatų atžvilgiu.
Pasiūlykite papildomo mokymosi alternatyvų
Kad ir kai stengtųsi tėvai ir artimieji, kartais mokiniui reikia papildomos pagalbos įsigilinant į tam tikras disciplinas. Tokiu atveju artimieji mokiniui gali pasiūlyti pasimokyti papildomai.
Šiuolaikinės technologijos papildomam mokymuisi leidžia rinktis inovatyvias mokymosi platformas, kuriose gausu įvairių sričių korepetitorių – nuo matematikos korepetitoriaus iki fizikos korepetitoriaus. Tačiau net ir mokantis papildomai jūsų pastangos padėti ir motyvuoti vaiką mokytis neturėtų būti pamirštos – artimųjų palaikymas mokyklinio amžiaus vaikams yra reikalingas visu mokymosi laikotarpiu.
Užsak. Nr. 47