Dauguma iš dešimčių Jungtinės Karalystės darbdavių, išbandžiusių keturių dienų darbo savaitę, nusprendė ir toliau laikytis šio bandomojo projekto, kurį kampanijos už geresnę darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą dalyviai pavadino proveržiu, skelbia agentūra „Reuters“.
Plačiausiu pasaulyje laikomu tokiu eksperimentu, kuris vyko nuo pradėjusių metų birželio iki gruodžio, 61-oje JK įmonėje darbuotojai po keturias dienas per savaitę dirbo vidutiniškai 34 valandas, nemažėjant atlyginimas su sąlyga, kad jų darbo našumas dėl trumpesnės darbo savaitės nesumažės. Į eksperimentą įsitraukė įvairių veiklos sričių įmonės, jo organizatoriai pritraukė mokslininkus, kurie vertino poveikį darbo našumui bei darbuotojų gerovei.
56-ios iš šių įmonų (tai yra 92 proc. visų) nusprendė tokį darbo grafiką tęsti, o 18 – jį taikyti kaip nuolatinį.
Eksperimento išvadose nurodoma, kad darbuotojai konstavimo jų savijautos ir darbo bei asmeninio gyvenimo pusiausvyros pagerėjimą. Be to, pažymima, jog dėl keturių darbo dienų savaitės politikos darbuotojai daug rečiau susimastydavo apie darbovietės pakeitimą.
Daliai darbuotojų papildoma laisva diena buvo svarbesnė už atlyginimo dydį – 15 proc. respondentų teigė, kad jokie pinigai jų neskatintų grįžti prie penkių darbo dienų savaitės.
Eksperimente daugiausiai įmonių dalyvavo iš rinkodaros ir reklamos, profesinių paslaugų ir labdaros sektorių. Maždaug 66 proc. šių įmonių turėjo 25 ar mažiau darbuotojų, o 22 proc. – 50 ar daugiau darbuotojų. 11 proc. įmonių buvo ne pelno siekiančios organizacijos.
gal savivaldybej dirbi
Man darbas tai kaip švinte, a per švintes darban neraike ait !
ZfIGzxHDPVLv
TuYpErFSNZwcv
vUAybWZsMkCTwS
xBNSjWgfaCVp