Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo leisti pardavinėti maisto produktus ir po nurodytos „geriausias iki…“ datos. Taip siekiama sumažinti maisto švaistymą bei pasiūlyti gyventojams sutaupyti, už tokius produktus sumokant mažiau.
Šį pavasarį mūsų, Deltuvos šiaurinėje apygardoje, į Seimą išrinktas Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas inicijavo įstatymo pataisą, kuria draudžia išmesti dar tinkamą vartoti maistą, prieš tai nepasiūlius jo neatlyginamai perduoti labdaros ir/ar paramos gavėjams.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, ar reikia leisti pardavinėti tokius produktus? Ar tai padės sumažinti maisto švaistymą? O gal atvirkščiai – tokių produktų vartojimas gali pakenkti sveikatai?
Jolanta PLEŠKIENĖ, Anykščių rajono socialinių paslaugų centro direktorė:
„Maisto švaistymo praktika yra ne tik Lietuvoje – tas vyksta ir visoje Europoje. Tikrai sutinku, kad tokia iniciatyva sumažintų maisto švaistymą. Nemanau, kad tai pavojinga.
Žinoma, kad iniciatyva gera – pažiūrėkime, kaip vyksta mūsų parduotuvėse – nukainotos prekės apžiūrimos pirmiausia. Maisto produktų kaina iš tiesų yra aukšta – tai vienareikšmiškai padėtų ir sutaupyti. Kam išmesti, jei žmonės gali suvalgyti.“
Ir šūdą parduos kaip sviestą, kad tik pinigą paimt
vyti nuo Lovio tokius veikejus,kurie irodineja kad senas maistas -viskas gerai…kazkaip france,italy,na ir toje pacioje pamegtoje lietuviu Anglijoje-kad ir sultys-lieka iki galiojimo pabaigos 1.5 menesio-ir OP-nukainuojama….kaip pvz-Neplesiku prekybininku Anglijoje apetitas nuo 3.5 svaru nukrenta iki 1.5svaro….o pas mus??????? 0.20 cento????? stai ir atsakymas kokie prekybininkai pas Mus…..
Grimasos zengia pilna koja. Ta klerka, kuris sugalvojo sita nesamone, pati reiketu maitinti puveku visa menesi.
Ką ir kiek jau išmetame,-ar iš mažos neįgalumo pensijos turim ką išmesti,net keista ir pikta skaityti tokius paistalus,mėto tik tie kas nebežino ką valgyti,ką pirkti.
o viešpatie ir vėl..Tai kas belieka žmogui daryti,kai tokios kainos.Užuot sumažintų kainas,tai ne.Nori įbrukt žmonėms.Apie kokį sutaupymą,apie kokį kam išmesti,jei gali suvalgyti.Parduotuvėj niekas neleis praplėšti pakuotės ir įsitikinti ar nėra apgędęs,pelėsis tarp riekių,kvapas maiste.Kai kurie tokie maistai parsinešus namo dar reikia apipjaustyti iš visų šonų,kad galėtum vartoti,o pinigai jau sumokėti,kas grąžins.Užplūs žmonės su priekaištais,jie atsakys,kam tokį pirkai yra gero.Aišku,čia kievieno žmogaus reikalas kokį pirks ir kiek mokės.Tik kodėl ant visuomenės užkraunama.Ir įdomu ar žmogelis pirkėjas labai jau tą maistą išmeta.