Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio patarėjas Laimas Fergizas, kalbėdamas apie planuojamus darbus bei naujoves mieste, „Anykštai“ užsiminė: jei miesto šventės metu organizuojamas tarptautinis, jau tradicija tapęs floristinių kilimų konkursas taps išsisėmęs, jis siūlytų surengti kad ir oro balionų fiestą.
„Anykšta“ teiravosi anykštėnų, ar floristiniai kilimai vis dar yra reikalingi? Gal šią idėją reikia pakeisti nauja? O gal atvirkščiai – stengtis išsaugoti?
Jolanta PUPKIENĖ, režisierė, Anykščių kultūros centro Troškūnų skyriaus renginių organizatorė:
„Visuomet pritariu bet kokioms naujovėms. Jeigu tai yra produktyvu, jei to dar nebuvo Anykščiuose, žinoma, kad ir balionų fiesta ar festivalis būtų labai įdomu ir tam pritarčiau. Mes turime labai gražų renginį prie Puntuko, Dariaus ir Girėno atminimui pagerbti. Štai čia oro balionų festivalis tiktų idealiai.
Kalbant apie floristinius kilimus, tai renginys nėra ugdomas. Kai veikla stovi vienoje vietoje, ji tampa nebeįdomi, nusibosta. Reikėtų visiems susiburti ir ieškoti kelių, kaip tuos kilimus padaryti įdomesnius. Pati buvau floristinių kilimų festivalyje Italijoje. Ten konkursantų bei miestelėnų, svečių garbei koncertavo net žymusis Milano kvartetas. O jei renginys nebeauga, jis tampa nebeįdomus – tai gali pasakyti bet kas, dirbantis su renginiais.
Jau pernai turėjau idėją ir net siūliausi suorganizuoti tą kilimų konkursą – buvau tik grįžusi iš Italijos, euforijoje. Sakiau, kad galiu viena pati suorganizuoti tą konkursą, surasti dalyvius. Galėtų būti tokia forma: kaip visada, sukviečiami dalyviai, bet jiems skiriamas labai didelis dėmesys, reklama Lietuvoje ir tarptautiniu lygiu. Antras dalykas – daug dėmesio idėjoms, vietoms, kuriose gali būti daromi kilimai – Italijos patirtis rodo, kad juos galima padaryti Katedroje – tad kodėl nepadarius to Anykščių bažnyčioje? Galima parinkti autentiškas vietas, o po kilimų peržiūrų, vakare, surengti didžiulį koncertą su profesionaliais muzikantais, kokybiška muzika. Apdovanojimai turėtų vykti ne kažkur scenos kamputyje, tarp visų kitų daugybės renginių, o tai galėtų būti vakare, iškilmingai apdovanojant laureatus. Tuomet susirinktų daug žmonių ir apžiūrėti kilimus, ir pažiūrėti apdovanojimus, pasiklausyti koncerto. Kilimų autoriai turėtų būti apdovanojami tą patį vakarą, kai kilimai padaryti, kol jie nėra išlesioti paukščių ar išnešioti vėjo. Štai toks turėtų būti floristinių kilimų konkursas. Penktadienio vakaras turėtų būti skirtas tarptautiniam aukšto lygio kilimų konkursui, su profesionalia muzika. Tai turėtų tapti didžiuliu mūsų miesto šventės akcentu.“
kogero tau jau laikas kreiptis pas gustu kol kilimas skrenda
Tikreuse patarėjas arganizuos skraidančiu kylimu fiestu ? Prota turi, gali ir sumyslit takiū durnystu ? Kažna kadu ar neatskris pas man Svidasys pirtelan unt skraidanče kylimą be trusiku (su balionu) ?
Kilimai gerai, aš už juos. Bet tai yra saviveiklinis menas – neturi būti finansuojamas iš biudžeto. Tai nėra profesionalus menas. Sutinku, kad yra išlaidų, bet jas kompensuoti turi rėmėjai, entuziastai.
tai buvęs tajono vadovas tikriausiai yra šios meno entuziastas. Gal todėl ir reklamuodavo save per floristinių kilimų konkursą Anykščiuose, skirdamas dalį lėšų iš savivaldybės biudžeto.
O, kodėl nereikia remti saviveiklinio meno? Juk partinė veikla taip pat saviveilinis užsiėmimas, bet partijos iš valstybės biudžeto gauna nemažą rėmimo finansavimą veiklai.
Ar visuomeninis patarėjas tokiais siūlymais nori užraukti šitą veiklos tradiciją?
Sakėm šimtą kartų, kad kilimai gali būt įvairiose vietose, kas kreipė dėmesį į pinėjus.Tarp tūkstančių niekam kartais nereikalingų miesto šventės renginių, kilimai tik priedas.Dalyvė.
kasmet darom su bendruomene, jau išsisėmėm ir mes ir organizatoriai, be to nėra normalaus skatinimo ir dėmesio
Nusimeskime kaukes
PONAI !!!Gal jus kazka ypatingo veikiate Onutes sventes metu, ar ypatingoje busenoje, kad nematote kiek zmoniu domisi floristiniais kilimais? Niekam manau nereikalinga kazkokia didele burbuliacija nustelbianti pacius kurinius…. As suprantu kad Anyksciu krasto kulturines nekaltutes kazkaip traukia tai prie sventoriu tai prie kryziu. Kazkoks ypatingas ju emocinis risys su siuo pasauliu.
Bet gal per mazos tam erdves kilimams? Ir kuryba per nelyg svestu vandeniu ir angeliukais taps nusesta?
O kas liecia apdovanojimus, tai kaip nebus jie kamputi su tokiu objektyvumu komisijai vertinant vietas.
Nors uzdrausta svilpti, ale su tokiu vertinimu publika gali del sio draudimo nesusilaikyti. Tektu vatnikais ir marginalais juos isvadinti. O dabar tyliai ramiai kamputi…
Pvz preitais metais be konkurencijos buvo pirma vieta BATUI. Tai ne, kaip siandien prisimenu, ji atiteko LOVAI. Nei prigult su kazkuo nei saukt. Na primine banalia tarpukario kaimo nostalgija, bet gilesnes minties ten nerasta. Arba komisija ir tu minciu per nelyg neiesko?
___________________________________________________________
Jokios gyvenimiskos pozos negali pakeisti esmes, kuri arba yra arba jos nera ar nebera.
Pvz man issidvesusios visos fiestos per vasaras. Bukime atviri daugelis jas priima kaip neisvengiama blogi kuri reikia miestelenams iskenteti. Ir laukia nesulaukia kada jos baigsis. Jos vertingos tik kulturininkams.
Bet floristinius kilimus manau paliktu daugelis Anykstenu. Ramybeje jie atrodytu dar ispudingiau.
O jus norite juos apipinti savo ecta etca etca „Kulturiniu kazacioku”.
Nusimeskime kaukes
PONAI !!!P.S Niekada negali atsibosti tai, kas daroma nuosirdziai ir su atsidavimu. Kaip gali atsibosti Pupkienes veikla su jaunimu Troskunuose. Teko sutikti kazkada Troskunu moksleivius tarpe kitu isskyre savotiska dvasine laisve, kurybingumu. Ir kol tokia veikla vyksta, ji niekaip negali kazkam atsibosti ar kilti noras is salies ja pakoreguoti dirbtinemis neoninemis lempomis ar svestu vandeniu..
Tas pats su kilimais. Vien paziurejus kaip moterys juos nuosirdziai su atsidavimu kuria, ideda visa savo ismone, emocija. Su tokiu pakylejimu. Kaip jie gali atsibosti, vienas uz kita grazesni ir prasmingesni. Galbut truksta ju techniskesnio suskaitmeninimo iamzinimo trimateje erdveje… Nes tik siaip nuotraukos is sono…
gal gana taskyti pinigus ,nematot kas ateina
net ir karo metu reikia žmonėms kultūros renginių, tai padeda uždirbti kitus pinigus, o rajono tarybos ekonomikos reikalų komitetas apsvarstys ir nuspręs iš kur paimti ir kaip paskirstyti biudžeto pinigus.
ką organizatoriai, kurie vykdo konkursą nori išpešti iš konkurso dalyvių, skirdami katino ašaras kompensuoti už augalų įsigyjimą ir atvykimą į Anykščius? Be rėmėjų finasinio prisidėjimo šie konkursai su tomis pačiomis finansavimo ir reklamavimo sąlygomis jau baigia užsiraukti, kaip bergždžia karvė.
jau butu laikas petrokaiti pakeist i PUPKIENI kultura tikrai laimetu
Pritariu, tikrai.