Ateinantį savaitgalį, liepos 15 ir 16 dienomis Anykščiuose bus paminėtos Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 90-osios metinės.
Lakūnų žūties naktį, prie Puntuko akmens, ant kurio 1943 metais skulptorius Bronius Pundzius iškalė tautos didvyrių bareljefus, nuo Atgimimo laikų vyksta atminties valandos. Šie metai yra jubiliejiniai, tačiau informacija apie S. Dariaus ir S. Girėno renginius koncentruotai nepateikiama. Apie tai, kas vyks šiomis dienomis Anykščiuose, informaciją teko susirinkti iš įvairių tinklapių.
Tai, kad sukaktis jubiliejinė, renginio afišose organizatoriai to nepabrėžia. Anykščių kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė „Anykštai“ sakė, kad liepos 15-ąją tai akcentuos į Anykščius atvykęs europarlamentaras prof. Liudas Mažylis.
„Bus profesorius Mažylis, jis Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje atidaro parodą „Transatlantiniai skrydžiai filatelijoje“. Tiesiog žinia apie jubiliejinę sukaktį ten ir bus paskleista“, – sakė D. Petrokaitė.
Pasidomėjus, ar minėjimo metu šalia Puntuko akmens, liepos 16 dieną susirinkę žmonės virš savo galvų išvys sraigtasparnį, likus mažiau nei savaitei iki renginio D. Petrokaitė atsakyti dar negalėjo.
„Savivaldybė derina dėl sraigtasparnio. Praėjusį antradienį buvo pasitarimas, raštai išsiųsti Valstybės sienos apsaugos tarnybai, bet atsakymo dar nebuvo“, – kalbėjo ji.
S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio 90 metų „Atminties valandos“ minėjime prie Puntuko akmens, kaip ir kasmet, skambės muzika – pasirodys „Diamanti trio“, Anykščių kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai. Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės Anykščių Dariaus ir Girėno 901-oji šaulių kuopa taip pat surengs 9 kilometrų žygį, skirtą lakūnų atminimui. Kokiais keliais patrauks žygeiviai, Anykščių kultūros centro direktorė D. Petrokaitė atsakyti negalėjo.
„Žinau tik, kad žygis prasidės šalia Laimės žiburio“, – sakė lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 90-ųjų metinių organizatorė D. Petrokaitė.
Priminsime, kad prieš minėjimą, birželio pradžioje, savivaldybės iniciatyva buvo pradėti ant Puntuko akmens esančio Dariaus ir Girėno bareljefų bei atminties teksto valymo bei priežiūros darbai. Akmens apžiūrą, jo būklės vertinimą, pagrindinės plokštės valymo bei priežiūros darbus nemokamai atliko paveldo objektų priežiūros ir konsultavimo grupė „FIXUS Mobilis“.
Anykščių kultūros centro direktorė D. Petrokaitė prisiminė, kad lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą minėjimai kasmet šalia Puntuko vyksta jau virš 25 metų. Ji sakė, kad šią tradiciją Anykščių kultūros centras pasiryžęs tęsti ir ateityje.
Paprastai į minėjimus šalia Puntuko akmens, kurie vyksta vėlyvą vakarą, susirenka keli šimtai žmonių. Savivaldybė pasirūpina, kad dalis žmonių į minėjimo vietą iš miesto centro būtų pavėžėti autobusu.
ramiai > Steponas Darius buvo labai aktyvus >> tame sk. prisidėjo prie daug sportinių organizacijų įkurimo >> t.sk. basketbol > dabar tai vadinasi lit. krepšinis
Stonas Darius > labsi nemalonus sovietikam ,> t.sk. dalyvavo 1923 > klaipėdos išvadavimas >> dar baisiau > kam dar baisiau buvo patriotškas lietuvis > kuris propagavo > sveikame kūne > sveika siela
nepykit senas diedas bando nauja mobiliaka
Skrydis prasidėjo 1933-07-15 diena > tragedija >* lėktuvas patyrė katastrofą >> 1933-07-17 diena >> tokie faktai trumpai
skulptūra > bareljefas buvo iškaltas 1943 metais ** Skulptorius B.Pundzius
ar jubiliejus įvykį sureikšmina? Jis pasidaro labiau svarbus?
neįžeidinėkit žmonių, kurie pradėjo prie Puntuko minėti lakūnų skrydį- nešė lauko gėles, degino žvakeles, niekėno neliepiami tiesiog dainavo, bendravo. Jokios pompastikos ir susireikšminimo. Tai čia vadinat „ant durniaus”? Tai buvo tiesiog noras tai daryti, o ne laukti, kol kas ką padarys.
Kas čia per žodis neakcentuoja? Sakyti reikia tiesiai – ar jubiliejaus programa yra parengta ir bus įgyvendinta, ar kažkas bus tik „ant durniaus”? Žodis neakcentuoja šiuo atveju yra netinkamas ir miglotas kaip ir visa Anykščių atminties kultūros veikla – kažkas kažką daro arba ne, bet jokios sistemos, jokio nuoseklumo – tik visiška saviveikla, prasidėjusi nuo A. Pajarskienės režisūrinių prikolų ir tęsiasi kaip popso epidemija – kasmet vis prastyn ir prastyn.
Redaktorius su portalo savininku galimai jau prieš sunkiosios muzikos festivalį alumi gruntuojasi ir nebemato ką rašo arba Svedasų Jadzė už juos rašo.
Tik kur žiūri profesionali žiurnalistė , vyriausia redaktorė, kad leidžia publikuoti su iškraipytais faktais, klaidingomis datomis straipsnį, kuris finasuojamas Spaudos rėmimo fondo lėšomis?
Ar tikrai 1937 m.iškalti bareljefai ant Puntuko akmens. Patukslunkite datas.
Vokiečių okupacijos metu iškalė
metai 1943
čia gal reikia ieškoti priežasties dėl ko organizatoriai neakcentuoja jubliejaus arčiau mero ir jo patarėjo.
Ne paslaptis kad vienas buvęs sovietinės armijos karinių pajėgų oro desantininkas, o antras oro balionų fiestos teisėjas.
Kas ten žino kokius jie įžadus ar priesaikas yra priėmę ir kaip tai atsiliepia organizatoriams į Lietuvos patriotų skrydžio per Atlantą garsinimą ir minėjimą Anykščiuose.