![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2017/01/49943_65096_regular_medicina.jpg)
Lietuvos savivaldybėse pradedami steigti sveikatos centrai, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Anot ministerijos, juose į vieną tinklą savivaldybėje bus telkiamos bazinės sveikatos paslaugos. Šie centrai užtikrins daugiau gaunamų paslaugų, jos bus teikiamos vieno langelio principu.
Numatoma, kad pradėsiančių veikti centrų šeimos gydytojų darbas bus sklandesnis, nes jie dėl pacientų sveikatos būklės galės iš karto pasikonsultuoti su centre dirbančiais gydytojais specialistais.
Pasak sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, kartu su sveikatos centrais savivaldybės galės konsoliduoti gydymo išteklius rajone, didžioji dalis būtiniausių sveikatos paslaugų pacientams bus teikiamos šalia namų.
„Ilgai laiką sveikatos apsaugos sistema fragmentavosi, smulkėjo, buvo daug nesusikalbėjimo tarp gydymo įstaigų, pametant pacientų interesus. Kartu su sveikatos centrais vėl atsisukama į pacientų poreikius. Aiškesnis paciento kelias, daugiau bendradarbiavimo tarp gydymo įstaigų įvairiais klausimais, pokyčius lydinčios investicijos – visą tai ateina su sveikatos centrais“, – pranešime cituojamas ministras.
„Nors sveikatos centrai aktualiausi mažoms savivaldybėms, kur sunkiausiai pasiekiamos medicinos paslaugos, tačiau jų steigimas vyksta visoje Lietuvoje“, – pridūrė A. Dulkys.
Pasak pranešimo, sprendimus, ar steigti sveikatos centrą, priima savivaldybės. Įvertinusios visų teritorijoje esančių gydymo įstaigų efektyvumą ir teikiamų sveikatos paslaugų skaičių, jos nuspręs – įstaigas jungti ar pasirašyti bendradarbiavimo sutartis, kad būtų teikiamas bazinis paslaugų paketas.
Sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė pabrėžė, kad dabar turimi finansiniai, žmogiškieji ir infrastruktūros resursai naudojami neefektyviai.
„To alternatyva – sveikatos centras, kur struktūriškai arba funkciškai bendradarbiaujančios įstaigos padėtų viena kitai, atsirastų galimybė geriau išnaudoti vietos gydytojų resursus, jiems tarpusavyje konsultuotis ir visapusiškai pasirūpinti pacientu“, – pranešime cituojama D. Jankauskienė.
Ji pridūrė, kad laisvas gydymo įstaigos ir gydytojo pasirinkimas gyventojams ir toliau nebus ribojamas.
Anot SAM, įsikūrus sveikatos centrui nesikeis nei šeimos gydytojas, nei jo darbo vieta.
Nuo šių metų kovo sveikatos centras kol kas įkurtas tik Švenčionių rajone.
Pasak ministerijos, iki tol veikusi Švenčionių rajono ligoninė dirbo nuostolingai, todėl siekiant sumažinti išlaidas ir toliau užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugas, nutarta sujungti rajono ligoninę su poliklinika.
Anot naujojo sveikatos centro vadovės Editos Urbanienės, sujungus įstaigas, įvykdyta perteklinių administracijos darbuotojų atranka, tai sumažino įstaigai tenkančią finansinę naštą.
„Įvertinus darbuotojų darbo krūvį bei teikiamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, sutrumpintas Vaikų ligų ir Chirurgijos-traumatologijos-ginekologijos skyrių darbo laikas. Minėtų skyrių nedarbo metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus miesto klinikine ligonine dėl skubiosios pagalbos, konsultacijų ar dėl hospitalizacijų tęstiniam gydymui po stebėjimo ar konsultacijų, esant II lygio stacionarinės paslaugos būtinybei“, – sakė E. Urbanienė.
Sveikatos centrams įkurti skirta 122,5 mln. eurų investicijų iš Europos Sąjungos. Joms gauti savivaldybės paraiškas gali teikti iki šių metų gruodžio.
Tajgi če ir durnam vyskas aišku kad šitoj refotma visai sugriaus medicynū. Tuoj rajks nebe daktara jieškat susirgus, je kapū sarga ir dabkasiū. Svedasys lika ambulatorijaj tik senute daktare katroj dyrba tik keles valūndas, tuoj če nideka nebeliks. Koke nauda ių ta kūrema centra medicynas paslaugū. Bus daugiau jovala, ir nieka gera iš ta. Geriau vienam pastatan visas istajgas sukelt kad neberaikt lakstyt iš viena miesta gala kitan.
Vėl durna tarmė
pagal landsbergiu plana ,gydymas tik ponams ,o runkeliams tik PSD
Vėl durna tarmė
eilinis pinigų išplovimas ir veiklos imitacija. Niekam nerūpi jūsų sveikata. O jei nerūpi ir jums, jei persiėdate, girtuokliaujate, auginatės viršsvorį ir tikitės, kad medikai padės – tepalaimina jus kas nors, gal išgyvensite.
Ruošiuosi išeiti į Ukmergės ligoninę, ten lieka regioninė ligoninė, laukia išskėstomis rankomis
As seniai jau Ukmerges Vilkmerges klinikoje uzsiregistraves. Galvoju aplamai i Ukmerge keltis gyventi. Anykscius naikina visais galais,nebesimato sviesiu perspektyvu. Net tarpmiestiniai autobusai i sita visu pamirsta uzkampi nebeuzsuka.
O kodėl nieki žurnalistai nerašo spue Anykščius – bus sveikatos centras ar ne? Juk šnd įsifaluojo ministro įsakymas – Anykščiuose nebeliks chirurgijos sk.per 2 metus.Ko tyli politikai vietiniai???
Bus kaip Raseiniuose ar Zarasuose
Meras Raseiniuose ir Anykščiuose yra valstiečių gaujos narys. Gali būti taip pat. Klaipėdoje, kur meras irgi iš valstiečių gaujos, 50 gydytojų išėjo iš darbo.
reiktu ligonini sujunkt su komunaliniu papuolai ligoninen tiesus keles per komunalini kapuos
Guliu Anyksčiu ligoninėje. Sveikata negerėja. Prašau, kad vežtu į aukštesnio lygio ligoninę. Gydantis gydytojas tarsi negirdi. Patarkit ką man daryti?
Tegu giminės paima .Daug taip daro.
Net tarybiniais laikais kiekvienas miestelis turejo ambulatorija,kas antras miestelis vaistine ir dantista.
Bet prasidejo nesibaigiancios reformu reformos,kad nebeliko nieko – 4 metus kazka reformuoja…tada ateina nauja valdzia ir nauja reforma.
Negi pozicija ir opozicija negali susitarti ir vieningai dirbti viena kryptimi??? O ne 4 metus vienas stato savo smelio pili – po 4 metu ateina kitas,sutrypia – ir pradeda statyt savo pili.
Reformu pasekmes – kad viskas naikinama. Susisiekimo reforma sunaikino Lietuvos tarpmiestini transporta,nes susisiekimo ministrui reikejo savo smelio pilies. Sveikatos ministras(neturintis nieko bendro su medicina) kuria savo utopijas ir kala vinis i Lietuvos sveikatos sistemos graba.
Teorines ant popieriaus graziai atrodancios reformos – daznu atveju praktiskai nesuveikia.