Anykščiuose, Okuličiūtės dvarelio pašonėje, praėjusių metų gruodžio pradžioje duris atvėrė restoranėlis „Kiemelis“. Kiek daugiau nei pusmetį gyvuojanti nauja viešojo maitinimo įstaiga šią karštą vasarą sulaukia ypač daug klientų, kadangi mėgautis maistu ir gėrimais čia galima išskirtinėje terasoje su vaizdu į Šventosios upę.
Mažosios bendrijos „Paupio“, kuriai priklauso restoranėlis „Kiemelis“, direktorė, iš Mažeikių kilusi Eglė Černauskytė „Anykštai“ pasakojo, kad prieš Anykščiuose atidarant naują viešojo maitinimo įstaigą, ji ir jos gyvenimo draugas anykštėnas Tadas Butkus nieko bendro su viešojo maitinimo sektoriumi neturėjo.
„Pagal išsilavinimą aš – veterinarijos gydytoja. Esu dirbusi keliose veterinarijos farmacijos įmonėse. Mano gyvenimo draugas Tadas dirbo statybų sektoriuje. Iš Kauno persikraustėme gyventi į Anykščius. Po vienų atostogų Graikijoje, šioje šalyje aplankę ne vieną jaukią vietelę, nusprendėme kažką panašaus įkurti Anykščiuose. Beje, pirma mintis buvo įkurti ne restoranėlį, o blynų vagonėlį, tą taip vadinamąjį „foodtrack‘ą“, – pasakojo E. Černauskytė.
Toje vietoje, kur šiandien veikia restoranėlis „Kiemelis“, prieš koronaviruso pandemiją viešojo maitinimo įstaigą buvo atidaręs garsusis virtuvės šefas Rokas Galvonas. Deja, bet ši įstaiga veikė vos kelis mėnesius – dėl per karantiną įvestų apribojimų teko užsidaryti. Pasibaigus karantinui, dar kartą buvo paskelbtas 44,06 kv. m ploto patalpų nuomos konkursas. Šis konkursas susilaukė didelio susidomėjimo – dalyvavo net 10 pretendentų. Konkursą laimėjo mažoji bendrija „Paupio“, už 1 kv. m pasiūliusi mokėti didžiausią iš visų pretendentų siūlomą kainą – 8,21 Eur už 1 kv. m per mėnesį.
E. Černauskytė pasakojo, kad prieš atidarant restoranėlį „Kiemelis“, išsinuomotose patalpose teko padaryti naujų korekcijų.
„Perdarėme sienas savaip, virtuvę pasitvarkėme. Darbų ėmėmės spalio viduryje, buvome užsibrėžę tikslą atsidaryti pirmąją žiemos dieną“, – kalbėjo pašnekovė.
Pasidomėjus, kokio dydžio investicijų prireikė, norint atidaryti restoranėlį, E. Černauskytė kalbėjo mįslingai: „Žinokit, vienu metu skaičiavome… Teko, teko kažkiek investuoti.“
2022 metais mažosios bendrijos „Paupio“ projektui „Restoranėlis „Kiemelis“ Anykščių rajono savivaldybė per smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo programą skyrė 2 tūkst. 788 Eur.
„Tai buvo nedidelė parama, bet geriau, negu nieko. Už gautą paramą pirkome restoranėliui baldų, virtuvės įrangos“, – sakė E. Černauskytė.
Pasidomėjus, kaip restoranėliui gimė pavadinimas, mažosios bendrijos „Paupio“ direktorė E. Černauskytė sakė jau net nebeprisimenanti.
„Rinkomės pavadinimą iš įvairių variantų, bet po to nusprendėmė, kad norime, jog klientai pas mus ateitų ne dėl pavadinimo“, – šypsojosi pašnekovė.
Pasiteiravus, kuo restoranėlis „Kiemelis“ išsiskiria iš kitų mieste veikiančių viešojo maitinimo įstaigų, E. Černauskytė pabrėžė, kad restoranėlis turi lauko grilį.
„Didžiąją dalį savo patiekalų gaminame lauko grilyje. „Kiemelis“ yra į šeimą orientuotas restoranėlis. Jame mes patys dirbame, stengiamės patiekti kokybišką maistą, estetiką išlaikyti, nes, žinote, dabar madingas tas „valgymas akimis“, – kalbėjo E. Černauskytė.
Prakalbus apie restoranėlio lankytojus, „Kiemelio“ savininkė E. Černauskytė paneigė išankstinę nuomonę, kad čia dažniausiai užsuka pašonėje esančio Istorijų dvarelio lankytojai.
„Manau, kad prie Istorijų dvarelio įrenginėjant kavinės patalpas, tokia idėja ir buvo, kad čia užuks jo lankytojai, tačiau jei į Istorijų dvarelį vaikai atvyksta iš mokyklų su savo auklėtojais, jie pas mus neateina. Savaitgaliais restoranėlyje lankosi praktiškai vien turistai“, – sakė E. Černauskytė.
Vasaros sezono metu restoranėlyje „Kiemelis“ gali sutilpti iki 80 lankytojų, o žiemos metu jie turi susėsti prie šešių staliukų, kadangi patalpos nėra didelės.
Šią vasarą restoranėlyje dirba 13 darbuotojų. E. Černauskytė pripažino, kad tinkamą personalą surinkti buvo sudėtinga.
„Kreipėmės pagalbos ir į Užimtumo tarnybą, darbuotojų ieškojome per socialinius tinklus. Dabar pas mus klientus aptarnauja daugiausia studentai. Džiugu, kad jie grįžta vasarai į Anykščius. Daugiausia tai merginos, bet turime ir vieną vaikiną“, – pasidžiaugė pašnekovė.
E. Černauskytė sakė, kad dabar negalvojanti apie naujus verslo planus.
„Dabar svarbiausia atlaikyti vasarą, o rudeniop bus matyti – galbūt, sumažėjus lankytojų srautams, dirbsime ne kiekvieną darbo dieną, bet užsidaryti šaltuoju metų laiku neplanuojame“, – sakė ji.
tikrai prastas ,turbut del klientu trukumo.Kava irgi panasu kad pupeles pacios pigiausios perkamos
Geras maistas, labai graži ir jauki vieta. Šaunuoliai! Dažnai ateinu dienos pietų, kurie visai gera kaina, o ir po darbo užsuku desertuko ir kavos. Beje, geresnės kavos Anykščiuose niekur neragavau. Net pas Jazzu. Gal tik ,,Paukštukas pūga” panašiai skanią verda, bet šią kavinę tuoj uždarys.
Labai patiko restoranėlis, puikus maistas, ypač patiko desertai, tokių skanių Anykščiuose neradau! Malonios padavėjos, lankysimės ir toliau, sėkmės!
Straipsnio poraštėje trūksta būtinų titrų-užsakomasis straipsnis.
Be šių titru vjsa reklama atrodo juodai.
gabriui paą.. siu..sio..k
nu tai uostikit savo atliekas
atsiprašau > tik nežinau ko atsiprąšytį >> gabriaus ar jo austėjos už tokįį totalųų mėšląą
čia nieko nepavojinga >> dega 3 >& tryys mėšlo krūvos >> bet čia jiem n>*$£¥ >> jiem čia nieko nepavojinga
nemaišom >> ten vilniovka šiūkšlęęs degina
niekas čia Anykščiai nenukentės $£>>> ten jie savo >Viniaus smirdžiai >> Gariūnų atliekas uostyys
merginos
Pradžioje pasistengėte, dabar prastėja meniu.
Šaunuoliai!
Nerealios kainos juk čia ne didmiesčio kavinė o tik provincijos