Ketvirtadienis yra paskutinė diena, kai galima kirsti sieną su Baltarusija per Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktus.
Nuo penktadienio šie punktai Vyriausybės sprendimu laikinai uždaromi dėl geopolitinių aplinkybių ir grėsmių sumažinimo bei galimybės nukreipti pasienio kontrolės tikrinimus atliekančius pareigūnus į kitus punktus.
Kaip BNS nurodė Susisiekimo ministerija, rugpjūčio 18 dieną įsigaliojančiame nutarime nėra įrašytos konkrečios uždarymo valandos, todėl traktuojama, kad sprendimas įsigalioja nuo vidurnakčio iš ketvirtadienio į penktadienį.
Susisiekimo ministerija teigia, kad laikinai sustabdžius šių dviejų kontrolės punktų veiklą situacija dėl transporto priemonių eilių ir krovinių vežimo iš esmės nepasikeis, nes Šumsko punktu vyksta tik lengvasis transportas, o Tverečiaus punktu – lengvasis transportas ir tuščios krovininės transporto priemonės.
Uždarius Šumsko ir Tverečiaus, lieka veikti keturi pasienio su Baltarusija punktai: Medininkų, Lavoriškių, Raigardo bei Šalčininkų.
Anot Susisiekimo ministerijos, transporto srautas bus nukreipiamas į baigiamą rekonstruoti Medininkų pasienio kontrolės punktą, jis – didžiausias ir techniškai aprūpintas. Kaip nurodo ministerija, šiame, priešingai nei Tverečiaus ir Šumsko punktuose, yra rentgeno kontrolės sistema.
Politikai tvirtina, kad punktai uždaromi reaguojant į galimas grėsmes dėl „Wagner“ buvimo Baltarusijoje, nors tam dar gegužę pritarė Pasienio kontrolės punktų plėtros komisija – likus daugiau nei mėnesiui iki to, kai samdinių grupės lyderis Jevgenijus Prigožinas bandė nuversti Rusijos karinę vadovybę.
Lietuvos ir Lenkijos duomenimis, Baltarusijoje šiuo metu yra apie 4 tūkst. „Wagner“ samdinių, dalis jų – arti Lietuvos ir Lenkijos sienų. Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas tvirtina, kad samdinių skaičius gali siekti ir iki 4,5 tūkstančio.
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė yra patvirtinusi, kad Baltijos šalys ir Lenkija kalbasi dėl galimybių visiškai uždaryti sienas Baltarusija, galutiniai akcentai bus derinami dar šį mėnesį Varšuvoje. Ministrės teigimu, kalbama apie „regioninį sprendimą“.
Baltarusija Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos piliečiams nuo pernai pavasario yra įvedusi bevizį režimą. Kaip skelbia šios šalies institucijos, tokia galimybe šiemet pasinaudojo 170 tūkst. lietuvių, o remiantis Baltarusijos pasieniečių informacija, iš viso nuo pernai balandžio jau fiksuota virš 400 tūkst. Lietuvos piliečių išvykų į šią autoritarinę kaimyninę šalį.
Lietuvos pareigūnai įspėja, kad Baltarusijos tarnybos dalį išvykstančiųjų bando verbuoti, naudoja šantažą, psichologinį spaudimą.
valdzios turbut niekur pasaulyje dar nera buve
pirkti kuo brangiau
vietiniai >> maždaug > 300 000 apsilankymų > TIESIOG eidavo pas << bal tarus kius pigiai apsipirkti
nori priversti pirkti brangiau >> visokios MAKSIMOS
MAKSIMA >> gerai atkatus daro
atseit nežino tai kad ten eina apsipirkti pigiau