Anykštėnė Daiva Juodagalvienė iš natūralaus bičių vaško, surinkto Anykščių krašto apylinkėse, lieja žvakes.
Turizmo specialistė savo gaminius puošia Anykščių simbolika ir akcentuoja, kad žvakės išlietos iš vaško, pagaminto mūsų krašte.
D. Juodagalvienė pasakojo, kad yra turizmo specialistė, o meniškas žvakes nusprendė gaminti, kai kartą Kaune apsilankiusi žvakių liejimo edukacijoje.
„Bandžiau iš pradžių žvakes lieti iš įvairaus vaško, tačiau labiausiai mane užkabino bičių vaškas, nes jis mažiausiai įnoringas“, – pasakojo moteris.
Pašnekovė prisipažino, kad lieti meniškas žvakes jai – didžiulis malonumas. „Gamini žvakes, ir tau gera. Tiesiog neskaičiuoji tuo metu valandų. Žvakes gaminu grįžusi į namus, po darbo“, – pasakojo D. Juodagalvienė.
Žvakių gamybos verslui didelių investicijų D. Juodagalvienei neprireikė. „Brangus vaškas, tačiau dideliais kiekiais jo neperku. Žvakes gaminu namuose, nors jau pasvajoju apie specialias žvakių liejimo patalpas“, – prisipažino ji.
D. Juodagalvienė kalbėjo, kad namuose pagamintas žvakes pradžioje buvo sunkiausia parduoti. „Dalyvaudavome su dukra mugėse. Susikūriau paskyrą feisbuke, kurioje pristačiau savo gaminius. Vėliau atsirado ir elektroninė parduotuvė“, – tęsė moteris.
Pasak D. Juodagalvienės, jos pagamintas žvakes žmonės labai mėgsta pirkti kalėdinėms dovanoms. Žmonės jas ne tik dovanoja vieni kitiems Lietuvoje, bet siunčia ir į užsienį.
„Parduodu ne tik pavienes žvakutes, bet ir rinkinukus. Kad dovanėlė būtų patrauklesnė, pavyzdžiui, pridedu dar arbatos“, – sakė ji.
Įvairiose mugėse parduodamų vaško gaminių galima pamatyti be galo daug. Kaip pavyksta rasti savo nišą? „Aš ant visų savo gaminių pažymiu, kad jie yra išlieti Anykščiuose. Taip pat akcentuoju, kad žvakės pagamintos tik iš Anykščių krašte surinkto vaško. Toks mano išskirtinumas“, – sakė D. Juodagalvienė.
Pašnekovė pasakojo, kad Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos įvedus karantiną labai pasiteisino žvakių prekyba internetu.
„Teko sėdėti kelis mėnesius namuose, nes buvo prastova. Buvo labai geras užimtumas gaminant žvakes. Kadangi daugelis parduotuvių buvo uždarytos, žmonės mano gaminius pirko internetu. Ta pandemijos banga netgi padėjo mano verslui išpopuliarėti. Žmonės per pandemiją tikrai netaupė pinigų, žvakes vos spėjau gaminti“, – prisipažino moteris.
D. Juodagalvienė sakė, kad per dieną gali pagaminti nemažą kiekį dekoratyvinių žvakių.
„Priklauso, kokio dydžio jos yra. Galima pagaminti per dieną ir pusę šimto žvakių“, – sakė ji.
Pasiteiravus, kodėl nusprendė gaminti žvakes su Anykščių simbolika, D. Juodagalvienė sakė, kad tokia idėja gimė teikiant paraišką Anykščių rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo programai.
„Labai norėjau pasinaudoti savivaldybės finansine parama. Viena iš tos programos eilučių skelbė, kad idėja turi būti novatoriška. Pagalvojau, ką aš galiu iš vaško sukurti, kad būtų, kaip sakoma, „vau“. Sugalvojau tokias žvakių formas, kokių nėra nei Lietuvoje, nei užsienyje“, – tęsė D. Juodagalvienė.
Moteris paramos į Anykščių rajono savivaldybę kreipėsi jau du kartus. Pernai ji gavo 895 Eur paramą ir dalį šių pinigų žada panaudoti specialiam vaško lydymo puodui įsigyti.
Pasidomėjus, ar sudėtinga parengti paraišką Anykščių rajono savivaldybei, kad ši sėkmingai pretenduotų į piniginę paramą, D. Juodagalvienė sakė, kad pagalbos šiuo reikalu ji kreipėsi į Anykščių turizmo ir verslo informacijos centrą. Pagalbą rengiant paraišką moteris gavo nemokamai. D. Juodagalvienė sakė, kad vien gamindama žvakes be papildomo darbo neišgyventų. Paprastai viena jos parduodama žvakė kainuoja nuo poros iki dešimties eurų.
Anykštėnė sakė, kad labai norėtų plėsti savo žvakių gaminimo verslą. „Norėtųsi turėti savo žvakučių parduotuvėlę, kur galėčiau prekiauti nuolat. Viliotų ir užsienio rinka“, – šypsojosi pašnekovė.