Žmonės vis daugiau skundžiasi, kad laukiniai gyvūnai jiems pridaro daug žalos – kiemuose, tarsi savo namuose, vaikštinėja stirnos, jos būriais pastebimos pakelėse, pievose, neretai pakliūva ir po automobilių ratais.
Kodėl stirnos eina pas žmones? Ar žvėrys išdrąsėjo, o gal neturi kuo misti? Kaip apsisaugoti nuo miško svečių daromos žalos? Ar pastebėjote, kad žvėrių pastaraisiais metais padaugėjo?
Virmantas VELIKONIS, Anykščių rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas:
„Pats gyvenu prie miško, tai stirnos po sodus vaikšto. Kiškiai taip pat. Jei savo turto neapsaugosi, tai tikrai grauš. Kad kanopinių per pastaruosius dvidešimt metų padaugėjo – tai irgi faktas. Kodėl jų populiacija taip išdidėjo, reikėtų klausti medžiotojų. Tikriausiai ir natūralių priešų gamtoje jie mažai turi.
Manau, kad ne tiek gyvūnai išdrąsėjo, kiek žmonės, gyvendami prie miškų, atsipalaidavo. Tie, kurie gyvena prie miško, nuo senų laikų tvorą apsitverdavo, visada saugodavosi. O jei atvažiuoja žmogus iš miesto, įsikuria kaime ir nori gyventi kaip mieste, į žvėris daug dėmesio nekreipia, tai jie ir eina. Reikia saugotis. Mes pas gyvūnus ateinam, ne jie pas mus – jei pamiškėse pradedame ūkininkauti… Net taisyklės yra – jei miškas 75 proc. supa žemės ūkio naudmenas, tai tokiu atveju net ir nuostolių neskaičiuojame.
Netoli miško gyvename aštuonerius metus, nepastebėjau, kad žvėrių į teritoriją ateitų daugiau. Tačiau kai kieme auga stirnų mėgiamų augalų, jos juos ir patrumpina. Buvau pasisodinęs tujų gyvatvorę, po dvejų metų teko ją pakeisti į kadagius, kurių stirnos nemėgsta. Savo teritorijoje reikia nepateikti tokio meniu, kurį jos mėgsta ir tiesiog saugotis: turi būti tvoros, aptvarai – kitaip nieko nebus.“
nesuprantu ,kam tokios pareigos reikalingos ,rajone
savivaldybė žemės ūkiu taip pat užsiima-turi savus ūkius ir juose dirbančius ūkininkėlius bei stambius ūkininkus. Va dėl to ir reikalingas šito ūkio vedėjas.
būna ir dvikojų gyvūnų, kurie daržus siaubia
dydialius maisus kaip kengurai