Penktadienį, rugsėjo 29-ąją, pasirodžius žiniai, jog Lietuvos paštas atleis 400 laiškininkų, „Anykšta” teiravosi, kiek jų bus atleista Anykščių rajone.
„Dėl įgyvendinamo pokyčio laiškininkų skaičius ir laiškininkų aptarnaujamos apylinkės bus koreguojamos visoje šalyje. Apie pusė atleidžiamų laiškininkų aptarnavo Vilniaus ir Kauno pašto apylinkes, o likusi dalis – apylinkes visoje šalyje. Atsakyti, kiek pertvarka paveiks konkrečiai Anykščių rajone dirbančių laiškininkų, šiuo metu dar negalime”, – komentavo Komunikacijos projektų vadovas Lukas Zadarackas.
Pasak L. Zadaracko, laiškininkų tinklo pokyčiai visoje Lietuvoje vyks etapais iki 2024 metų pavasario. Su Vilniaus ir Kauno pašto laiškininkais yra numatoma atsisveikinti iki gruodžio 31 dienos. Pertvarkos likusioje šalies dalyje esančiose pašto apylinkėse bus pradėtos įgyvendinti nuo kitų metų sausio 1-osios ir bus pabaigtos ateinančių metų pavasarį.
„Atleidžiamiems kolegoms Lietuvos pašto personalo specialistai teiks profesines konsultacijas darbo paieškos klausimais. Taip pat bendrovė bendradarbiaus su Užimtumo tarnyba, kuri atleidžiamiems darbuotojams gali siūlyti laisvas darbo vietas, siūlyti persikvalifikavimo galimybes ar kitas užimtumo rėmimo priemones. Be to, 20 proc. darbo laiko atleidžiami darbuotojai galės skirti naujo darbo paieškai arba persikvalifkavimui. Atleidžiamus darbuotojus Lietuvos paštas taip pat informuoja apie laisvas darbo pozicijas bendrovės viduje.
Kartu norime pabrėžti, kad šis pokytis niekaip nepaveiks visoje šalyje įsikūrusių 170 Lietuvos pašto skyrių veiklos. Mūsų klientai visas pašto paslaugas juose ir toliau galės patogiai gauti, o čia dirbantys kolegos juos maloniai konsultuos. Be to, pašto paslaugų prieinamumą visiems Lietuvos gyventojams net ir atokiausiuose rajonuose ir toliau užtikrins 550 mobiliųjų laiškininkų”, – teigė L. Zadarackas.
pres du metus kaip as su pranuku pasliki lovaj gulejam tai pactinike viska atnesdava is krautuves ir valgyt ir atsigert ir pati pre lovas prisesdava pavalgidyndava pagirdydava a dabar kas bus
e.p. daug kas rašo – toks gyvenimas
jaunesni internetą skaito — kam reikia popiergalių
O kažkada kiekvienas miestelis turėjo savo paštą ir paštininką,ir kažkaip sugebėdavo išsilaikyti.
Pardavė valdžia paštą privatininkams ir prasidėjo pašto smukimas žemyn – o per pastaruosius 10 metų baigia paštą ubagan suvaryt. O dar po kokių 5 metų – ir visiškai suvarys.
Tokių strateginių įmonių jokiais negalima leisti privatizuoti – tokios įmones gali funkcionuoti tik būdamos valstybinėmis.
Verslininkams nusispjauti ant žmonių ir jų poreikių – verslininkai mato tik sausą statistiką ir pelną. Užuot ieškoję būdų kaip reorganizuoti paštą prisitaikant prie dabartinės situacijos ir ieškant papildomų uždarbio būdų – einama paprasčiausiu keliu – atleisti 400 paštininkų,kad likę už minimumus artų kaip už tris,o kosminius atlyginimus gautų tik pašto vadovybė.
visus atleiskit. Vaikščioti sveika, žmonės galės pasivaikščioti iki rajonų centrų pėstute ir patys pasiims kas reikalinga iš pašto.
Autobusus irgi visus pabaikit nuimti, kam jų reikia. Žaliasis kursas turi būti.