Lietuvos psichologų sąjunga ragina Seimą atsisakyti įstatymo nuostatos, kad informacija apie LGBTQI žmonių santuokas daro neigiamą poveikį nepilnamečiams.
Šią jų poziciją pirmadienį išplatino Lietuvos žmogaus teisių centras, parlamentui šią savaitę imantis svarstyti minėtas pataisas.
Anot psichologus vienijančios organizacijos, iki šiol galiojanti įstatymo redakcija yra ne tik žalinga, bet ir sudaro prielaidas rastis iniciatyvoms, kurios diskriminuoja LGBTQI asmenis bei jų šeimas.
„Psichologo profesija įpareigoja ne tik padėti konkrečiam klientui, bet taip pat matyti struktūrines stigmas, veikiančias klientų savijautą, bei į jas reaguoti, siekiant pozityvaus socialinio pokyčio“, – laiške Seimo nariams rašo Psichologų sąjunga.
Kreipimesi į Seimo narius taip pat atkreipiamas dėmesys, kad pataisa – nedidelis žingsnis „link įtraukesnės ir saugesnės visuomenės LGBTQIA+ vaikams ir paaugliams“.
„Vaikai ir paaugliai, gavę tinkamos informacijos apie LGBTQ žmones, turėtų galimybę atsisakyti paplitusių neigiamų įsitikinimų, kurios neretai pasireiškia patyčiomis prieš LGBTQ mokinius. LGBTQ jaunuoliams tai sudarytų sąlygas normalizuoti savo išgyvenimus dėl seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės, formuoti teigiamą savigarbą ir jaustis saugiau“, – sakė Lietuvos psichologų sąjungos valdybos narys Jokūbas Gužas.
Antradienį Seimas pateikimo stadijoje svarstys Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymo pataisą, pagal kurią siūloma atsisakyti nuostatos, kad neigiamą poveikį nepilnamečiams darančiai informacijai priskiriama viešoji informacija, kuri „niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“.
Tokios įstatymo pataisos teikiamos reaguojant Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą, kuriuo pripažinta, kad Lietuva pažeidė Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatas, susijusias su saviraiškos laisve.
Bylą Strasbūro teisme iškėlė dabar jau mirusi rašytoja Neringa Macatė, kuri ginčijo Lietuvoje sustabdytą jos knygos „Gintarinė širdis“ leidybą.
Pasakų rinkinį, kuriame aprašomi tos pačios lyties asmenų santykiai, 2013 metais išleido Lietuvos edukologijos universitetas, tačiau po kelių mėnesių knygos platinimą sustabdė.
Tokį sprendimą universitetas grindė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos raštu, kuriame N. Macatės knyga įvardyta kaip daranti žalą vaikams iki 14 metų. Tuo metu tarnyba savo poziciją aiškino galiojančiu teisiniu reguliavimu.
glušių gauja, tikslingai veikianti prieš vaikus, tie save skelbiantys psichologais.
Reikia vaikams aiškinti ir sakyti kad ta piderastija tai velnio nuodai, o tos šešios spalvos su šešiom raidėm tai tik vaivorykštė danguje kaip kilimas – paskutinę pasaulio dieną per ją nulips Dievas visų ištvirkėlių teisti !
Vaikus gąsdina ne vaivorykšte ir paskutinė diena, bet kunigai pedofilai ir vatikano abejingumas kunigų aukoms. Dievas pirmiausia teis šiuos ištvirkelius.
Iskrypeliai dabar Europos vertybė.
Kadangi tu nekartą sedėjęs kolonijoj, ir apturėjęs netradicinių santykių, tave taip pat priskiriame vertybei.
Mušiejaus palapinėj man sakė berniukas+berniukas daug geriau (yra ir skylutė ir pagaliukas)?