Praėjusią savaitę Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje buvo organizuojami virtualūs mokymai „Senjorų dienos internete“.
Pasak bibliotekos Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėjos Vytos Budavičienės, daugiausia senjorų mokymus stebėjo namuose, o į biblioteką buvo atėję keli, panorę daugiau sužinoti apie elektroninį parašą ar pavojus internete.
„Senjorų dienos internete vyksta jau penktą kartą, o projektas vyksta jau penktus metus. Paprastai žmonės jungiasi iš namų arba ateina pas mus. Kiek jų prisijungia iš namų, pasakyti negaliu“, – sakė V. Budavičienė ir pabrėžė, kad šiais metais buvo kalbama labai aktualiomis temomis. Viena tokių – kaip nukenksminti netikras naujienas.
„Juk daug kas patiki jomis, daug ką apgauna. Nemaža dalis žmonių pasitiki socialiniuose tinkluose esančiomis naujienomis. Išklausius tokius kursus, senjorams atsiranda daugiau pasitikėjimo – juk būtent juos dažniausiai ir apgauna, pasisavina pinigus“, – pastebėjo V. Budavičienė.
Pasak bibliotekininkės, kursai, skirti kompiuteriniam raštingumui tobulinti, senjorams bibliotekoje vykdomi ne pirmą kartą.
„Anksčiau buvo vykdomas projektas „Prisijungusi Lietuva“. Vyko kompiuterinio raštingumo pradmenų kursai pradedantiesiems ir atskirai pažengusiems. Pagal tas programas mes žmones mokėme. Susirinkdavo įvairių poreikių žmonės.
Ar kursai buvo naudingi? Sakykime, senjoras nori tik bendrauti su giminaičiais, gyvenančiais užsienyje. Jam reikalingos tik bendravimo priemonės. O kursai buvo visaapimantys: ir kaip parengti dokumentą, nusipirkti bilietą internetu. Tad taip būdavo žmonių, kurie viso to nenorėdavo klausytis. Bet buvo ir labai smalsių, sakančių, kad nori viską sužinoti. Buvo senjorų, kuriuos tikrai išmokėme naudotis kompiuteriu, – pasakojo V. Budavičienė bei teigė, kad ir dabar žmonės neretai ateina į biblioteką, sakydami, kad nori pasimokyti: – Prašo atspausdinti, nuskenuoti, paredaguoti, surasti informacijos. Tad esame kaip ir įsipareigoję padėti kiekvienam žmogui. Ateina pas mus ir su išmaniaisiais įrenginiais, su telefonais išsigandę, kaip reikia ištraukti dokumentą iš telefono. Būna ir tokių, kurie kursų nelankė, nes sakė, kad nereikia, o vėliau ateina prašydami pagalbos.“