Šiais metais tiek Anykščiuose, tiek ir kituose Lietuvos miestuose papuoštos gyvos eglės – rodos, lenktynės, kas sugalvos įmantresnę konstrukciją, kurią vadina Kalėdų egle, baigėsi.
Ar gerai, kad į miestą grįžo tikra eglė? O gal vis tik originaliau – įvairios konstrukcijos? Gal reikėtų puošti gyvą eglę, kirsti negalima?
Romualdas INČIRAUSKAS, skulptorius, tapytojas:
„Atvirai kalbant, jūsų eglės dar nemačiau. Tik žinau, kad šiemet jau madinga puošti gyvas. Man Anykščių konstrukcija visuomet buvo gražu, originalu. Pernai ją visi keikė, o man labai įdomi buvo. Anykštėnai truputį mėgėjai naujienas kritikuoti. Man taip gražiai prie stoties, prie upės sutvarkyta – viską kritikuoja. Esu už naujoves – gyva gal ir geriau, bet jei kažkas padaro gražią konstrukciją – vėl gerai.
Kalbant apie eglučių išsaugojimą, žmonės turi verslą, augina eglutes tam, kad užsidirbtų, kažkas peraugusią eglę miestui padovanoja. Medžiai auga tam, kad juos kirstų – dabar, jei nukirto kokį papuvusį medį, tuoj triukšmą kelia… Prisimenu tuos laikus, kai gyvenau Anykščiuose – pliki kalnai, matosi viskas, nuo kalnelio slidėmis čiuoži, o dabar – visur apžėlę. Žmonės turi pagoniškų manierų, kad medis yra Dievas.“
Romas nenaudoja narkotikų ir todėl nestovi narkokartelių remiamame judėjime už Šimonių girią. Ar skaitėte, kaip narkomanai vieną gyvą vaikiną Natūra 2000 poligone užkasė?
Dirbtinė eglė kaip guminė moteris. Kai kam gal ir gerai – bet didžioji dalis visgi renkasi natūralumą.
Sigučio žaginys man asmeniškai atrodė klaikiai,bet buvo nemaža dalis žmonių kuriems patiko. Dėl skonio nesiginčijama.
Mano pozicija tik už natūralumą: Jokių guminių moterų,jokio nealkoholinio alaus,ir jokių butaforinių eglių.
vidury buvo eglė… gražus buvo sprendimas