Vakar vakare, Anykščių Menų inkubatoriuje-menų studijoje vyko LR Prezidento Gitano Nausėdos susitikimas su anykštėnais. Pilnutėlė salė Prezidentą bei Pirmąją šalies ponią Dianą Nausėdienę pasitiko stovėdami bei plojimais, o ypatingi svečiai susirinkusiesiems papasakojo savo viešnagės Anykščiuose įspūdžius, apie ką buvo kalbėta įvairiuose susitikimuose: Prezidentas bendravo su Anykščių rajono meru Kęstučius Tubiu, buvo susitikęs su Anykščių J. Biliūno gimnazijos mokiniais, Anykščių kultūros atstovais. Tuo tarpu D. Nausėdienė lankėsi Anykščių A. Vienuolio progimnazijoje, Koplyčioje susitiko su Anykščių Trečiojo universiteto bendruomene, viešėjo Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje. Apie šiuos vizitus Prezidento darbotvarkėje skelbta nebuvo.
Prezidentas Anykščių Menų inkubatoriuje-menų studijoje dėkojo už galimybę pabendrauti tokioje ypatingoje vietoje bei sakė, jog vizitas – labai turiningas.
„Iš Kupiškio į Anykščius atvykome dar vakar vakare, apsistojome šią naktį pas jus. Ryte atsibundu, praveriu užuolaidas – o ten – nuostabus vaizdas į Anykščių šilelį”, – sakė Prezidentas, pridurdamas, jog Anykščiai, jo nuomone, galėtų būti kultūros kurortas.
„Sakote, kad norite būti kurortas. Gal neskubėkite? Tapkite kultūros kurortu. Jūs turite iš žemės gelmių kylantį kultūros pobalsį ir pirmiausia, turbūt, tai susiję su tuo, kad čia turbūt pusė mūsų vadovėlių klasikų gyveno. Iš to atsiranda labai gražios kultūrinės tradicijos ir aš manau, kad šitą privalumą būtina išnaudoti. Čia nereikia didelių gamybos įmonių, reikia išnaudoti nuostabų landšaftą, nuostabius kultūros objektus, kuriuos jau pastatėte”, – savo nuomonę, kokius mato Anykščius, išsakė Prezidentas G. Nausėda.
G. Nausėda kalbėjo, kad jam ypač įdomu, kaip vyksta sveikatos, švietimo sistemos reformos, ką būtų galima padaryti, kad kelių būklė gerėtų.
„Šioje vietoje greitų receptų nėra, nes kol kas ta pinigų suma, kurią Vyriausybė numatė 2024 metų biudžete, deja, nėra tokia, kad būtų galima tikėtis esminio proveržio. Veikiausiai turėtume džiaugtis, jei bus taip, kaip buvę, – apie Lietuvos kelius kalbėjo G. Nausėda. – Kalbant apie sveikatos apsaugos, švietimo reformas – jos didele dalimi yra susijusios su tuo, kad reikia teikti pavėžėjimo paslaugas, o ta paslauga turi būti efektyvi. Deja, šiandien to pasakyti negalime, matome, kad galimybė rinktis tinkamą maršrutą yra labai ribota. Jei pripažįstame, kad tolimesniems maršrutams yra pernelyg mažai keleivių, kad jie apsimokėtų komerciniams vežėjams, padarykime tai viešąja paslauga, skelbkime konkursus. Valstybė turėtų prisidėti prie to, kad tie maršrutai išliktų.”
Prezidentas kalbėjo ir apie saugumą, patikindamas, jog karas mums negresia: „Man skambino pusbrolis ir teiravosi, ar verta čia pirkti nekilnojamąjį turtą – ar jo nepaims rusas. Galiu pasakyti, kad Lietuva yra tokia saugi, kokia nebuvo ilgą laikotarpį.”
G. Nausėda nepamiršo ir pensijų temos, papasakodamas, jog Anykščiuose kalbino pensinio amžiaus moterį, kuri patikino, kad pensijos jai užtenka.
„Stengiamės pensijas kelti, stengsimės ir ateityje. Aš manau, kad tai – civilizuotos valstybės požymis, kad žmonės, kurie visą gyvenimą pragyveno ir dirbo, mokėjo mokesčius valstybei, kad jie turėtų teisę į orią senatvę”, – anykštėnams kalbėjo valstybės vadovas.
Ypatingai šiltai apie anykštėnus atsiliepė D. Nausėdienė, sakydama, jog anykštėnai yra Lietuvos kultūros brangakmenis.
„Šiandien, bendraudama su įvairiomis visuomeninėmis grupėmis, organizacijomis, kultūrinėmis bendruomenėmis, mokiniais, mokytojais, su senjorais, kiekvieną kartą, giliai širdimi pajusdavau, kokią vidinę kultūrą turi šitas kraštas. Jūs iš tiesų esate Lietuvos jėga. Tai, kad jūs turite tai savyje, byloja apie labai stiprią bendruomenę, kuri neišsibarsto smulkiems antraeiliams dalykams, kurie suvokia, kas yra svarbu”, – susirinkusiesiems kalbėjo D. Nausėdienė.
Anykštėnams buvo suteikta galimybė užduoti Prezidentui bei jo patarėjams klausimus. Pirmas tokia proga pasinaudojo Anykščiuose gyvenantis alpinistas, įveikęs Everestą, Vladas Vitkauskas, norėdamas ne paklausti, o įteikti Jo Ekscelencijai dovaną – knygą „Aukščiau pasaulio viršukalnių“ bei Lietuvos vėliavą, kuri „apkeliavo” aukščiausius pasaulio kalnus.
Vienas anykštėnas priminė Prezidentui, jog jis į šį postą kandidatavo su šūkiu apie Gerovės valstybę bei išsakė, kad Anykščių rajone šiuo metu nedarbo lygis yra 11 proc., daug žmonių gauna „europines kruopas” bei pasiūlė Prezidentui nuvykti į Betanijos valgyklą ir paklausti tų žmonių apie gerovės valstybę. Prezidentas atsakė, jog visose išsivysčiusiose šalyse yra žmonių, kurie lankosi tokiose valgyklose bei kad jo tikslas pirmiausia buvo mažinti atotrūkį tarp kartų, regionų ir tikino, jog dalį šių tikslų pasiekti pavyko. Pirmoji ponia taip pat sureagavo į šią pastabą, sakydama, jog ji pati yra buvusi Betanijos valgykloje, kurioje savanoriavo.
Anykštėnė Evelina siūlė Prezidentui paskelbti ąžuolą Nacionaliniu Lietuvos medžiu, „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio” direktorius Darius Liutikas sakė, jog šiemet Siaurukas švenčia 125 metų jubiliejų ir teiravosi, gal yra naujų iniciatyvų dėl kultūros paveldo ateities.
Į klausimą atsakė Prezidento vyriausioji patarėja švietimo, mokslo, kultūros vadovė Jolanta Karpavičienė, sakydama, kad pagaliau viešai konsultacijai yra paskelbtas kultūros politikos pagrindų įstatymas.
Taip pat G. Nausėdos buvo klausiama apie tvarumą, vėjo jėgainių statymą, pensijų kaupimo fondus. Susitikimo pabaigoje Prezidentas G. Nausėda Anykščių rajono savivaldybės merui K. Tubiui įteikė istorinę Lietuvos vėliavą.
Į susitikimą su Prezidentu atvyko rajono Tarybos nariai – Dainius Žiogelis, Antanas Baura, Donatas Krikštaponis, Egidijus Musteikis bei kiti. Taip pat susitikime dalyvavo rajono seniūnijų seniūnai, savivaldybės skyrių vadovai, Anykščių PSPC direktorius Kęstutis Jacunskas, Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus laikinasis direktorius Antanas Verbickas ir kiti Anykščiuose žinomi asmenys.
Kažką labai negerą nujaučiu, kažkas bus negerai – visi šalies buvę TSKP Komunistai ir razziejos sekėjai pradėjo vienytis. Pilasi komentarai ruzziškomis temomis, garbinimai Komunizmo siekių ir demokratijos naikinimp frazių, užuominų. Apskritai yra apgailėtina, kaip galėjo buvę Komunistai patekti į Lietuvos valstybės valdymą? Ar žmonės bent nujaučia kam šie buvę Komunistai dirbs jei netolimoje ateityje Lietuva bus okupuota RF ruzzkių pajėgų?
Prezidentą, labai sumovė Albiniuko klausimas,net ir Prezidentienė įsitraukė į Prezidento gynybą
O ciucikas Grikis dalyvavo?
Gal ne grikis, gal puzis ?
Lygiai tą patį sakė ir pas mus 🙂 🙂 Rinkimai artėja 😉
Diktatorius.
Gal ne grikis, gal puzis ?
Nuo kada Prezidentas pensijas kelti pradėjo?
Anykštėnai ubagėliai prieš Vilnių.
Pakazucha. Ir Tubienė kaip šikna susiraukus. Gal nuo gero gyvenimo?
Koks ponas(ia) šlykštus esi
Ar kas nors paprašė kurorto…
Gražūs Anykščiai, puikus meras, tai ir traukia iškilius ir žinomus žmones.
100% pritariu.
Klaunas pas vergus paliksminti atvare.