Dalis vyresniojo amžiaus anykštėnų su nostalgija prisimena tuos laikus, kai Anykščiuose „Dainuvos slenyje, vykdavo dainų ir šokių šventės.
„Man, anykštėnei, Dainuvos slėnis tiesiogiai asocijuojasi su Dainų ir šokių šventėmis. Tuomet gyvenome Vilniaus gatvėje. Pradinių klasių vaiku būdama stovėdavau prie gatvės ir išpūtusi akis žiūrėdavau į šventės dalyvių eiseną. Tada ragindavau tėvus greičiau ruoštis, kad tik nepavėluotume į šventę. Paaugliškame amžiuje teko ir pačiai dalyvauti su mokyklos choru. Suprantu, kad tai prisiminimai, bet jie malonūs. Dabar Dainų ir šokių šventę savotiškai atstoja Miesto šventė, kuri vyksta jau kitoje vietoje, nes taip patogiau. Manau, kad Dainuvos slėnis vis mažiau įveiklinamas. Tai sukelia liūdesį, nes ši vieta yra visapusiškai puiki. Nelikus Velnio akmens, jausis šiokia tokia tuštuma. Tikrai norėtųsi, kad nedingtų iš atminties Dainuvos slėnio pavadinimas, susiejant jį su koncertine ar pramogine veikla“, – rašo skaitytoja Asta.
Kaip manote, ar šią tradiciją reikėtų atgaivinti?
Jūsų komentarus paskelbsime laikraštyje „Anykšta“.
Anuimet ,žmonės buvo linksmesni,draugiškesni,bei..gyvesni. Dėl gyvų žmonių stygiaus,kažin ar pavyks suorganizuoti šventes
Galima būt suorganizuot pašalpinių, bedarbių, bomžų, pijokų chorus ir organizuot jų pasirodymus. Gerovės valstybėje tokių žmonių dauguma, tai nebūt sunku juos surinkt. Tik dar reiktų visiems primokėt arba po bambalį po kiekvienos repeticijos padalint.
labai reikia-mires miestelis.sutvarkyt aplinka{bedarbiu daug} pataisyt kas sugadinta ir ruost svantes vis pramoga zmonems .o dainuot juk miesteliuose kazkas dar dainuoja yra kolektyvai dar kazkas soka tai kodel nesusungti.oi tik kazkam nemiegot o pajudet reik ir nevien alga gaut.nereikia milzinisku kolektyvu bet vertint ta ka turim ka sugebat.atkurkim ta kas apleista .tik uz
Nebe tos kepenys, kad šventė įvyktų . Prie ruso spiritas buvo iš grūdų, o dabar iš medžių.
ir daug kompensacijų gavėjų už šildymą ir t.t gali pirmose gretose rankoves pasiraitoti.kuom prisidėsi tu.
Reikia, tikrai reikia.
Tušti svarstymai, viskas praėję labai seniai. Kas nudžiuvę- neatgaivinsi. Viskas labai pasikeitė, nebe ta dvasia. Kas šoks, kas dainuos, nes nebėra kam. Kiek žmonių nebėra, kultūros namų nebėra. Kaimuose liūdnas vaizdas. Čia dabar iki dainų šventės, kaip iki Mėnulio.
Kas ten šoks, kas dainuos, kur rajono kultūros namuose veikia šokių kolektyvai, ar beliko koks vienas choras? Nebent bažnytiniai chorai padainuotų. Pilna visokių švenčių, renginių vyksta, tokia dainų ir šokių švente jau nieko nenustebinsi, dar kažin ar žiūrovų susirinktų. Traukinys jau nuvažiavo, upės tėkmės nesugrąžinsi.
Pritariu Dainorai, bet dabar žmonėm niekas nebeįdomu tik sulindę visi į telefonus ir kompiuterius , kaimuose visur kultūros namai uždaryti ,niekas niekur nebevyksta , kad ir tuose pačiuose Ažuožeriuose buvo ir moterų ansamblis ir folkloro ir romansų ir kapela, netgi vienu tarpu ir šokių kolektyvas , o dabar stovi kultūros namai uždaryti pačiam centre ir laukia kol sugrius…Graudu žiūrėti…
O kas ten dainuos, jei Anykščių rajone chorų nėr? Bažnytinių chorų dainų šventė?
Dainuvos slėnis būtų puiki vieta ir miesto šventės koncertams.
skaitem skaitem su Marelu, nieka nesupratam. Myslyjam, kad Devilkstonu raikia perkialt Surdegyn
Praktiškai nelikus viešojo transporto visos šitos šventės vargiai ar atsipirks,kad apsimokėtų jas organizuoti. Į šventes atvykdavo tarpmiestiniai sausakimši autobusai,atvykdavę viešuoju transportu sudarydavo 20-30% visų festivalių dalyvių. To pakakdavo,kad organizatoriai visgi išeitų į pliusą. Nelikus tarpmiestinių autobusų festivalių organizavimas tokiam mažam miestelyje tampa rizika atsipirks ar ne atsipirks. Iš Vilniau,Kauno ar Panevėžio važiuoti savo transportu į Anykščius dėl kažkokios šventės,pas juos ir vietoj ten tų švenčių ir koncertų pilna.
butinai noris da ir man pasisokt su sava pranuku suskabinus glabin
aš tau kranuku dar galiu insukt. Atvažiuok unt Rubikiu kaip tik oras sušilas tai prisminsma kaip pre šiena kupetas kranuku sukau tava glaby!
oi tu, išdykėla
Tarybinių dainų šventėje svarbiausia pirmojo komunisto kalba ir plakatai Šlovė spalio revoliucijai.
Niekas dėmesio nekreipdami…dainavo,šoko,pabaliavodavo
Eilė ne ta – pabaliavodovo, po to pašokdindavo ir kai kojos nelaikė, uždainuodavo . Vienam kampe rekdavo Negiedokit gaideliai kitam Joja joja
Reikia chorvedžių, dainingų žmonių.Bet asmeninių ambicijų neturi būtiChoro repertuaraivnelengvi.Ypač,jai kažkas hormanizuoja žinomas dainas.Na už tai gal mokama ..
cia tik prie ruso lietuvybe buvo saugoma ir puoselejama ,dabar kitokios ,,vertybes ,, brukamos nuo pirmu gyvenimo dienu
Negyvenai prie ruso, kad taip meluoji. Kas meluoja, tas ir vagia.
Garbina anukelio seimynela-tas ir meluoja ir vagia ir sau i kisene deda-o kiti nusispjaut…kitokia istorija susirankiok,ir matysi kad Tamstai smegenys jau isplautos…
Persama ir dar kaip persama melagiena…Svente reikalinga…
Niekas čia negarbina jokių šeiminelių.Paranijikas kažkoks
Esam lietuviai,negalim pamiršt savo tradicijų,savo dainų,šokio tai mūsų vertybės,folkloras ,kuris pagreitintugreičiu keičiamas iš vakaru atėjusius halowynus,valentinus,ir kitas nesąmones ,o kur mūsų Lietuvių papročiai ,kodel naikinam visa ką paliko seneliai ,tėvai ..Taip išnyksim lyg dūmas ,taip kaip prūsai išnyko o jų buvo virš 10 milijonu …ir išnyko ,o mes ? Taigi būkim lietuviais,nesigėdykite savo kalbos,papročių ir t.t .
Prie ruso gyvybe buvo tikros šventės daug žmonių,prie amerikono skurdas , iskrypeliai ir t.t.
Asmeniškai Rolando Pakso patarėjas Remigijus Ačas kuo užkliuvo? Jis gi ne už dyką norėjo atlikti sėklos nuleidimą nepilnamečiui.
Kiek mokėsit, kad žmonės ateitų į tokią nuobodybę kaip dainų ir šokių šventė? Tarybiniais laikais specialiai vyną pardavinėjo, kad žmonės nemirtų iš nuobodulio
Tada buvo du renginiai į kuriuos viliodavo maistu – dainų šventė ir rinkimai. Dainų šventė geriau, nes vynas skaniau už apelsinus.
taigi po dainų švintes dargi iš mergų gaudavom to- ko tarybinais laikais oficialiai nebuvo. Čia gal tokia viena ir pasilgo to slapto malonumo, vartydama kokį „kolektyvinio darbo” laikraštį, ištrauktą iš po etažerkos.
Tegul atvažiuoja Rubikes kai oras sušils ir padarysma šitų mikitų su tautinem tradicijam.
Nanukvakai
Dainuvos slėnį reikiamai sutvarkius, suremontavus suolus ir kt. dalykus, galima ten rengti Miesto šventes. Viskas turėtų būti vienoje vietoje. Dabar Miesto šventė išsimėčiusi gal bent dešimtyje vietų, sunku visur nueiti, viską pamatyti. O Dainuvos slėnyje gali vykti ir mugės, ir koncertai, net ir tie jau atsibodę floristiniai kilimai galėtų tilpti.
Anykštėnai turėjo kelias vietas, kuri rindavosi nuo labai senų laikų. Pvz. Piliakalnį – smėlio aukščiausią kalną, kur palaidotas J. Biliūnas, kurį apdainavo A. Baranauskas, rindavosi jaunimas vasarą sekmadienio popietėse, dainuodavo, žiūrėdami, kaip į visas puses banguoja judančio smėlio masyvai (mėgstama liaudies daina „Paūkavę, padūmavę visi pakraštėliai”), arba kopdavo į aukščiausią Storių kalvą, vieną iš keturių, kuri vadinasi Stulpakalnis, nes ant jo buvo bokštas dar Smetonos laikais (mokytoja V. Dikčiuvienė savo knygoje apie gimtus Storius tai pristatato su foto). Ten buvo gražiausias reginys. Ten vykdavo jaunimo šventės. Prie Šventosios – ir Dainavos slėnyje, ir kitur. Tik niekas niekada nesirinko į vadinamą Centrinį miesto parką, sovietų sugalvotą, kuris yra paliūnės su kudromis – pelkėta nyki vieta, blogos energetikos.
Būvo ir pražuvo dabar žolės ten ir AC/DC!!!.
Būtina atgaivinti Devilstoną, geriausia kas buvo Anykščiuose.
Pritariu 100 proc. 🙂
Pritariu tikrai reiktu
Viskas pragerta – viskas prapilta,
Tik ant lauko pliko – viens Dainų slėnis tuščias paliko
Būtinai
Kažkoks Juozas, matyt, dar sovietmečio raugo turintis, siūlo atgaivinti privalomus kolektyvų pasirodymus ir išvardija visokias savivaldybei pavaldžias organizacijas, kurios turėtų sutelkti tuos kolektyvus priverstinai koncertuoti dainų šventėse. Kvailystė buvo rengti tokias zonines dainų šventes apylinkėse, paskui bendrą rajoninę šventę Dainuvos slėnyje tuomet, o dabar tuo labiau. Kokios ten šventės per prievartą, privalomai.
Reikia konstauoti tai būtų savotiška atmaina šeimų maršams ir ūkininkų paradams su kaukiančia sunkiaja technika Vilniuje. Reikia mokytis save išreikšti ir parodyti vietoje, prisimenant tautiškumą ir tadicines vertybes.
Gal mieloji, Jūratė, prisistatnti iš kaimo yra paveikat naujoviškų įvairiaspalvių eitinių ir paradų dalyvių ar juodaskvernių velnių šlaistymosi, kad kultūros darbuotojų vadovaujamų kolektyvų pasirodymus viešai vertina kaip prievartą?
Žmonės buvo patenkinti.O tau jei nepatinka,paties reikalai.Nenori , nebūk
O kur vaikų ir suaugusiųjų ansambliai, chorai? Be to,vietinių partijėlių liberalsocdemkoncervų + skvernelistų lyderiai pasisakė už naują „madą”-paradus, o ne už tradicinį anykštėnų gyvenimo būdą.
Apie ką čia pliurpiat? Nei slėnis,nei Anykščiai jau ne tokie kokie buvo.Kas šoks,dainuos,-pirdžiai, kurių Anykščiuose dauguma,Valdžia ,laikmetis padarė savo .Nėra pinigų,nėra kam kuopti po nevalų puotos,nėra noro ,laiko ir t.t.BANDYKIT.
Visi dalyvavo savo noru ,nereikejo niekam už nieką mokėti ! O dabar ,kur bepasisuksi ,be užmokesčio nei pro kur .Jei neužmokes tai nei dainuos nei šoks , ir dykai nemokina .Sovietiniu metu buvo “viskas įskaičiuota “
Buvo etatai.Kas vadovaudavo.Buvo mokymo įstaigos Dabar ansambliukau romantiniai, išlikęs nuo senų laikų etnografinis,kuris dar laikosi senų dainininkių dėka .
Būtų gerai atgaivinti dainų ir šokių šventes,bet Anykščiuose seniai nebėra gero organizacijos rengėjo, išskyrus Troškūnų gerbiamos Pupkienes.
butinai,padare zombiams ,reikia ir zmonems ,100 procentu pritariu
Dabar atgaivynt tokes švyntes Dajnū sleny Anykščiuos kokes būdava ūnksčiau, jau nebejišejt. Kulchozū lajkais kiek žmaniū gyvena, kiek būdava savyvejklas. Kožnam kulchozy buva kulturas namaj, kiek kalkektyvū vejke. Aš pati su sava diedu chori dajnavau, šokau šokiū kalektyvi, kelis rozus dalyvavam rajona dajnū švyntej. Dabar kajmai ir mestelei sensta, daug kur nebelika kulturas namū, ner jau ir chorū, šokiū kolektyvū. But bezdalas iš takes švyntes jejgu kas sumyslit arganizuot.
Būtų labai puiku kad būtų atgaivinta. Juk dar yra įvairiose kultūros įstaigose veikiančių kolektyvų. Kažkiek atkreipus dėmesį ir finansuojant ši veikla galėtų būti atgaivinta. O vieną kart per metus būtų galima surengti dainų šventę. Tegu ji nebūtų ir labai aukšto lygio, bet būtų labai prasminga . Galėtų prie to paties būti ir kitos įvairios pramogos, kas patrauktų ne vien senjorų , bet ir jaunesnių dėmesį. Aš buvau Naisių festivalyje. Aišku ten kitas finansavimas ir galimybės. Bet kaip gera dūšioje ten būti. O pas mus tegu nebūna labai prašmatnu, bet žmonės turėtų galimybę pasijusti laisvais , dainingais ir tikrais lietuviais. Pabandykim parodyt norą.
Pritariu Dainorai, bet dabar žmonėm niekas nebeįdomu tik sulindę visi į telefonus ir kompiuterius , kaimuose visur kultūros namai uždaryti ,niekas niekur nebevyksta , kad ir tuose pačiuose Ažuožeriuose buvo ir moterų ansamblis ir folkloro ir romansų ir kapela, netgi vienu tarpu ir šokių kolektyvas , o dabar stovi kultūros namai uždaryti pačiam centre ir laukia kol sugrius…Graudu žiūrėti…
nesitikėk patarėjo vietos, tinginiai čia netinka. Ir neužsiimk provokacine veikla, o tai bus kaip Sauliui.
Juozai, negerk arba paprašyk žmonos, neleistų girto prie kompiuterio.
Džiaugiuosi, kad kolchozniką seniūną pastatė į vietą.
Labai mazai vietos tam sleni,reiktu perkelti arba praplesti esama teritorija.estrada pastatyti.vyno svente gaivinti kuria prsiimina dauguma.
Netgi būtina tik reiktų suolus patvarkyti gal galėtų vykti ir šokiai,kadangi apmiręs miestas. Manau,kad trūksta organizatorių,kurie užsiimtų šią veikla. Ne visose seniūnijose vyksta renginiai pav.
Andrioniškyje toks fainas miestelis ką veikti vasara. Girdėjau bibliotekoje dirba organizuota moteriškė ir miestelyje gyvena tikrai sugebės ir su renginiais. Neužtenka tik į bažnyčią nueiti. Mano nuomonė tokia.
Netgi būtina tik reiktų suolus patvarkyti gal galėtų vykti ir šokiai,kadangi apmiręs miestas. Manau,kad trūksta organizatorių,kurie užsiimtų šią veikla.
Mano galva rajono politinė valdžia turi grąžinti privalomus visų rajono kultūros centro filialų kolektyvų koncertinius pasirodymus, taip pat savivaldybei pavaldžių gamybinių įmonių, žemės ūkio bendrovių, gydymo ir mokymo įstaigų profesinių sąjungų meninių kolektyvų kultūrinius-šventinius ne komercinius pasirodymus į Dainuvos slėnį, kad gyventojams nekiltų nostalgija dėl vykusių velnių orgijų.
Tikiuosi, kaip tik bus patvirtintas 3-as mero patarėjas ši sritis bus atgaivinta ir prikeltas rajono kultūrinis gyvenimas ne tik rajono centre Anykšiuose, bet ir seniūnijose. Šios srities organizavimo patirties žmonių, turinčių iniciatyvos Anykščiuose dar yra kuriems rūpi anykštėnų poreikiai, o ne tik turistai!
Tau kartais Kobzono dar netrūksta?
O aš noriu paprieštaraut, kas burnoja ant velnių orgijų. Nu ir kas čia blogo jei susirenka jaunimas, kam patinka velnioniška muzika. Nu ir tegu tame pušyne jie pasiautėja, pamuzikuoja. Juk negirdėjau kad žmonės skustųsi kažkokiu chuliganizmu ar aplinkos niokojimu. O tiems kam per garsu siūlau prisitaikyt, nes ne jūs vieni gyvenat, bet ir tie kam patinka tokia muzika. Iš anksto žinotumėt, kada bus šis renginys-išvažiuokit tuo metu aplankyt giminių kažkur toliau gyvenančių, arba nusipirkit ausų kamštukus ir ramiai sau miegokit. Juk niekas neateina pas jus į kambarį ir neverčia iš lovos. Visų norai bus patenkinti ir bus rajonui naudos. Niekas nesiskųs kad neleidžiama ir jaunimas išsidūks ir dar verslas savo dalį užsidirbs. Pagalvokime, gal dar nevėlu atšaukti šį draudimą.
Jiem užtenka ir bažnyčios kaip jie iki slėnio dasleus.
Atgaivinkim vyno svente !
Veryga eina į prezidentus,gali iš strioko nebeiti
Veryga eina į prezidentus,gali iš strioko nebeiti