Kovo 22-osios popietę Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje daugybę kartų skambėjo žinomo aktoriaus, režisieriaus, respublikos nusipelniusio artisto Ferdinando Jakšio vardas. Prisimintas iš Svėdasų miestelio kilęs aktorius Rokiškio bibliotekoje neatsitiktinai. Konferencijų salėje susirinkę rokiškėnai ir iš kitų vietovių atvykusieji pirmiausia turėjo progą apžiūrėti svėdasiškių fotografų Simonos Bagdonaitės ir Vytauto Bagdono fotografijų parodą „Mūsų Ferdinandas“.
Čia pat, reportažinių nuotraukų fone buvo pristatyta ir žurnalisto, svėdasiškio muziejininko, respublikinės literatūrinės Vaižganto premijos laureato Vytauto Bagdono parengta knyga „Mūsų Ferdinandas. Tokį Jį prisimename…“ Renginio vedančioji bibliotekos direktorė Daiva Vilkickienė papasakojusi apie susitikimus su aktoriumi, kuriam buvo be galo brangus ir Rokiškio kraštas, pakvietė mintimis apie knygos atsiradimą pasidalinti autorių. Svėdasų krašto muziejuje besidarbuojančiam, kultūrinius renginius organizuojančiam žurnalistui V. Bagdonui daugelį metų teko bendrauti, susitikinėti su aktoriumi. Šiam iškeliavus Amžinybėn užgimė mintis surinkti išsamesnę medžiagą apie teatro legenda vadinto aktoriaus kūrybinę veiklą, jo asmenybę, pomėgius. Pasirodo, internete, spausdintoje žiniasklaidoje, archyvuose būta be galo daug informacijos, o dar tebegyvi Ferdinandą pažinojusių žmonių atsiminimai, jo rašyti dienoraščiai, sukauptos nuotraukos, kūrybiniai bandymai poezijoje ir prozoje…
Pasak autoriaus V. Bagdono, Vaižganto žodžiais tariant, būsimai knygai buvo „sulesiota“ nemažai, bet dar daugybė medžiagos laukia naujoms knygoms, gal net moksliniams darbams apie Ferdinandą Jakšį, ir tuo galėtų pasinaudoti teatrologai, teatro ir kino kritikai, Teatro ir meno akademijos studentai, teatro istorijos puoselėtojai. Juk teatro, kino, televizijos aktorius F.Jakšys sukūrė šimtus vaidmenų, vien tiktai Vaižgantą to paties pavadinimo Kosto Ostrausko mono spektaklyje jis suvaidino Lietuvoje ir užsienio šalyse per tūkstantį kartų. O kiek prisiminimų, apmąstymų, vertingų minčių galima surasti jo dienoraščiuose, įvairiuose užrašuose, kurių per dešimtmečius susikaupė gausybė!
Apie savo brolį Ferdinandą jautriai papasakojo jo sesuo verslininkė, pedagogė, vertėja Žaneta Kibickienė-Jakšytė, kurios bei jos sutuoktinio Antano Kibicko iniciatyva UAB „Utenos Indra“ ir buvo išleista ši knyga. Apie susitikimus su aktoriumi, kurių niekuomet neįmanoma pamiršti kalbėjo Rokiškio rajono tarybos narys, buvęs meras Antanas Vagonis. O Duokiškio ir Kamajų balsingosios dainininkės, vadovaujamos kultūrininkės Giedrės Dagienės bei armonikierius Vytautas Dagys padovanojo nuotaikingą meninę programą. Su Duokiškiu aktorių siejo ypatingai tamprūs ryšiai, nes iš čia buvo kilusi jo motina, čia prasidėjo Ferdinando dar vaikystėje vaidinti pirmieji spektakliai, čia jo – jau garsaus aktoriaus – iniciatyva pradėti organizuoti didelio populiarumo susilaukę tradiciniai renginiai : „Duokiškio baladės“. Todėl ir šios popietės metu nuskambėjo scenoje duokiškėnų prisiminimų nuotrupos apie šviesius susitikimus su šviesiu žmogumi – Ferdinandu Jakšiu.
Vytauto Bagdono knygos „Mūsų Ferdinandas.Tokį Jį prisimename…“ sutiktuvės jau organizuotos Duokiškyje, Vaižganto gimtuosiuose Malaišiuose per Vaižgantines, Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, Dailės institute Vilniuje, o balandžio 5-ąją ši knyga bus pristatyta Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje.