Vilniuje nuo balandžio mėnesio savivaldybei priklausantys viešieji tualetai bus nemokami.
Trečiadienį miesto taryba pritarė sprendimui panaikinti anksčiau galiojusį 30 centų vienkartinį mokestį. Savivaldybė taip pat skelbia, kad per artimiausius dvejus metus planuojama suremontuoti esamus ir pastatyti naujų viešųjų tualetų.
Per ateinančius dvejus metus planuojama pastatyti 14 automatinių viešųjų tualetų. Jie bus įrengti Vingio parke, Valakupių I ir Valakupių II paplūdimiuose, šalia Rasų kapinių, Polocko g., Odminių g., Konstantino Sirvydo, Lazdynų Pelėdos, Pelesos g. skveruose, Bazilijonų, Kauno gatvėse, prie Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelės, Olandų gatvėje, Misionierių soduose.
Savivaldybei šiuo metu priklauso 17 viešųjų tualetų: 7 iš jų – automatiniai, 10 – kanalizuoti.
Anot savivaldybės atstovų, už naudojimąsi tualetais per metus vidutiniškai būdavo surenkama apie 28 tūkst. eurų, o tai padengdavo tik apie 7,6 proc. tualetų eksploatacijos ir priežiūros išlaidų, tad šio mokesčio nuspręsta atsisakyti.
„Atsižvelgėme į gyventojų pastabas dėl nepatogios atsiskaitymo sistemos – kai kuriuose viešuosiuose tualetuose buvo galima atsiskaityti tik grynaisiais, naujesniuose – ir banko kortelėmis. Tai nebuvo patogu nei miestiečiams, nei mums, šių lėšų administratoriams, todėl šio mokesčio atsisakėme“, – pranešime cituojamas Miesto aplinkos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.
Nepratęsus sutarčių su anksčiau tualetus prižiūrėjusiomis įmonėmis, nuo balandžio jų priežiūra patikėta savivaldybės įmonei „Grinda“.
Kaip skelbia savivaldybė, artimiausiu metu „Grinda“ planuoja atlikti visų viešųjų tualetų kosmetinį remontą, didesnis dėmesys bus skiriamas ir kasdienei tualetų priežiūrai. Per ateinančius dvejus metus kanalizuotuose tualetuose planuojama įrengti automatizuotą kabinų valymą – po kiekvieno apsilankymo tualetas bus automatiškai išplaunamas.
Automatiniai viešieji tualetai dirbs visą parą, kiti – pagal numatytą darbo laiką.
30 centų kaina išliks naudojantis viešaisiais automatiniais tualetais, integruotais į viešojo transporto laukimo paviljonus.
Visų tualetų vietas galima rasti ir Google žemėlapiuose. Viešųjų tualetų priežiūrai savivaldybė skiria apie 400 tūkst. eurų per metus.
O rimtai,kas iš tų Vilniaus tualetų – jei iki Vilniaus net autobusai nevažiuoja. Kad išpešti naudą iš nemokamų Vilniaus tualetų – Vilniuje reikia alaus išgerti. O jei alaus išgerti – tai vairuot nebegali,vadinasi be tarpmiestinių autobusų niekaip…
Kažin ar pasiteisins ši iniciatyva?
Kaip nuvažiuot Vilniun iki to taleta, kad autobusas nevažiuoja iš mana kaima iki ti
tarkis su mero patarėju, kad išrūpintų bent kartų pakelevinga savivaldybės mašina pavežės, kai nupirks tą 5-ų vietų, įskaitant vairuotoją.
Vienu žodžiu, Jurate, kaip nuvažiuosite tarpmiestiniu autobusu į Vilniaus autobusų stotį, susuraskite ten Geležinkelio gatvėje troleibusų stotelę, sėskite į 2 numeriu pažymėtą troleibusą ir važiuokite juo iki Karaliaus Mindaugo tilto stotelės. Ten išlipusi šiek tiek grįžkite atgal Arsenalo gatve ir eikite link Katedros, Vrublevskio, vėliau Šventaragio gatve, kol prieisite Pilies gatvę, toje vietoje kitoje pusėje gatvės, ten bus ir perėja, rasite nuotraukoje pavaizduotą tualetą. Geros kelionės.