Šiais metais Anykščių Menų inkubatorius-menų studija mini pirmąjį jubiliejų: įstaigai balandžio 10-ąją suėjo dešimt metų. O kūrybos ir dailės mokykla švęs trisdešimtmetį.
Šių dviejų jubiliejų proga rytoj, šeštadienį, Menų inkubatoriuje-menų studijoje bus atidaryta paroda, o buvusipje Kūrybos ir dailės mokykloje vyks susitikimas su dailininku tapytoju Arūnu Vilkončiumi.
„Dešimtmetis buvo labai įdomus, labai įvairus, pilnas visokiausių patirčių, darbų, žmonių, rezidentų“, – sakė Menų inkubatoriaus sumanytoja ir direktorė Daiva Perevičienė ir prisiminė, kad šios įstaigos gyvavimo pradžia buvo nelengva. – Visų pirma, nebuvo lengvos statybos, o antras dalykas – nebuvo iš ko pasimokyti, nebuvo aplink patirčių, tų, kas tokius inkubatorius turėjo. Reikėjo tą kelią praeiti patiems – su naujomis patirtimis, klaidomis.“
Pasiteiravus, ar dabar yra miestų, kurie konsultuojasi su anykštėnais, D. Perevičienė sakė, jog taip:
„Šiaulių savivaldybės atstovai buvo atvykę, labai glaudžiai bendradarbiaujame su Užupio, Telšių inkubatoriumi, Utenos Kūrybinių industrijų centru „Taurapilis“. Dabar yra lengviau, nes tokių inkubatorių yra daugiau. Taip pat esame ir tarptautinių tinklų dalyviai, kur yra dideli, tarptautiniai inkubatoriai, su kuriais galima pasitarti, pasikonsultuoti, vyksta mainų programos.“
Per dešimt metų, pasak studijos direktorės, Menų inkubatorius turėjo 67 rezidentus, o šiuo metu reziduoja devyniolika.
„Visuomet inkubatorius buvo pilnas rezidentų. Pačioje pradžioje mums teko jų ieškoti, skelbėme ir per jūsų žiniasklaidos priemonę, ir patys mus susirado. Turėjome užsienietį dailininką rezidentą iš Japonijos, kuris kurį laiką gyveno Anykščių rajone. Bendradarbiaujame su universitetais, vyksta studentų stovyklos. Neįsivaizduoju, kaip kitaip Menų inkubatorius galėtų egzistuoti, jei nevyktų bendradarbiavimas ir nebūtų partnerių“, – kalbėjo D. Perevičienė ir pridūrė, kad įstaiga nuolat su laukia lankytojų, tačiau daugiausia jų buvo tuomet, kai studija tik atvėrė duris: visiems buvo įdomu pamatyti, kas tai. Dabar srautas, direktorės teigimu, sumažėjęs, pagrindiniai lankytojai – tai menininkai, edukacijų dalyviai.
Anykščių Menų inkubatorius-menų centras, kainavęs 7 mln. litų, duris atvėrė 2014 metų balandžio 10 dieną. Menų inkubatoriui įrengti tuomet panaudota apie 4,5 mln. litų Europos Sąjungos paramos lėšų, kitą dalį skyrė rajono savivaldybė. Projekto įgyvendinimas užtruko šešerius metus. Inkubatoriuje dirbantys menininkai gali nuomotis patalpas, kūrybai reikalingą inventorių, dirbti su aukščiausios kokybės technikos priemonėmis.
Ar Meno inkubatorius išsilaiko iš savo veiklos?
ismesti i bala , o ne inkubatorius
Taip.