Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) ekspertai balandžio 18 d. atvyksta į Anykščius ir kviečia Trečiojo amžiaus universiteto studentus bei visus senjorus prisijungti prie projekto „Nė vienas nėra pamirštas“ dirbtuvių.
Pernai inicijuotas projektas sulaukė Prezidento Gitano Nausėdos globos, nes juo siekiama didinti mūsų šalies senjorų skaitmeninę įtrauktį.
„Savo šalyje darome daug, kad sumažintume socialinę atskirtį. Šiais technologijų vystymosi laikais svarbu, kad skaitmeninė atskirtis netaptų socialinės atskirties didėjimo priežastimi“, – projekto pristatymo metu sakė Prezidentas.
Nuo projekto pradžios RRT ekspertai jau vedė skaitmeninius įgūdžius lavinančias dirbtuves 530 senjorų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Pakruojyje, Kaišiadoryse, Elektrėnuose, Trakuose, Jonavoje, Zarasuose, Kelmėje ir Raseiniuose.
„Šiais metais esame suplanavę aplankyti 20 Trečiojo amžiaus universitetų. Mūsų ekspertai su senjorais kalbasi apie vartotojų teisių apsaugą, saugų elgesį internete ir skaitmeninius sukčius, taip pat – kokias galimybes atveria elektroninis parašas“, – sako RRT pirmininkė Jūratė Šovienė.
Be skaitmeniniams įgūdžiams lavinti skirtų dirbtuvių, RRT taip pat kviečia atsakingą verslą prisidėti prie senjorų skaitmeninimo įrengiant kompiuterių klases Trečiojo amžiaus universitetuose visoje Lietuvoje. Šiuo metu siekiama įrengti 10 kompiuterių klasių, kurioms reikia beveik 130 kompiuterių.
Nuo projekto pradžios RRT ekspertai pastebėjo vieną tendenciją – daugiausia dėmesio tarp senjorų sulaukia numeracijos pokyčių tema. Kaip žinia, nuo kitų metų kovo 1 d. galėsime prisiskambinti tik tada, jei telefonuose būsime numerius suvedę su tokia pradžia – +370 arba 0. Mums įprastas 8 nebeveiks. Dėl to jau dabar svarbu pasirūpinti ir pakoreguoti telefonų numerius. RRT rengiamų dirbtuvių metu ekspertai padeda dalyvaujantiems senjorams numerius pasikeisti greitai ir patogiai.
Rezultatus pristatys Prezidentūroje
Šį rudenį, spalio 1 d. LR Prezidentūroje vyks renginys, į kurį bus pakviesti Trečiojo amžiaus universiteto studentai, projekto partneriai ir rėmėjai.
„Renginyje aptarsime, kokių rezultatų per metus mums pavyko visiems pasiekti, išklausysime senjorų lūkesčius ir apžvelgsime, kas laukia ateinančiais metais“, – pabrėžia RRT pirmininkė.
Nors projektas dar tik įsibėgėja, prie jo jungiasi vis daugiau tikslinių grupių: miestuose ir rajonuose veikiančios Vietos veiklos grupės, žiniasklaidos atstovai, pavieniai asmenys bei kitos aktyviai veikiančios visuomeninės organizacijos. „Anykšta“ taip pat tapo šio projekto informaciniu rėmėju.
Anykščiuose balandžio 18 d. „Nė vienas nėra pamirštas“ dirbtuvės vyks Švietimo pagalbos tarnyboje (Muziejaus g. 20). Jų pradžia 12 val. Dviejų valandų trukmės dirbtuvėse dalyviai sužinos, kaip pasižiūrėti elektroninę sveikatos istoriją ir kaip patogiai iš anksto užsiregistruoti pas gydytoją, ką būtina žinoti naudojantis elektroniniu parašu ir, žinoma, kodėl reikia jau dabar pasikeisti numerius iš 8 į +370. Dirbtuves ves Registrų centro Konsultacijų centro konsultantė ekspertė Dovilė Alėjūnė ir RRT Tarybos narė Kristina Mikoliūnienė.