Seimas papildė atmintinų dienų sąrašą papildė trimis naujomis dienomis.
Parlamentarai sutarė sąrašą papildyti gegužės 14-ąja – Jaunimo darbuotojo diena, rugpjūčio 10-ąja – Lituanistinės mokyklos diena, ir lapkričio 15-ąja – Mecenatystės diena.
Už šias Atmintinų dienų įstatymo pataisas balsavo 104 Seimo nariai, prieš buvo 1, susilaikė 4 parlamentarai.
Pasak iniciatorių, Jaunimo darbuotojo dieną įtraukus į atmintinų dienų sąrašą tai suteiks darbuotojams didesnę darbo su jaunais žmonėmis prasmę, ugdys pasitikėjimą ir pagarbą dirbantiems su jaunimu, bus sudarytos palankios sąlygos jaunimo darbuotojų bendruomenei dalyvauti šventiniuose susibūrimuose, skatins artimiau bendrauti, artimiau susipažinti su šia profesija ir pagaliau suteikti jai oficialų statusą.
„Tai nauja specialybė, (…) bet aš labai džiaugiuosi, kad kasmet jų (jaunimo darbuotojų – BNS) daugėja. (…) Man atrodo, kad šios dienos įprasminimas suteiktų jiems didesnį žinomumą visuomenėje“, – Seimo posėdyje kalbėjo liberalė Edita Rudelienė.
2013 metais gegužės 14 dieną tuometinė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė patvirtino Jaunimo darbuotojų veiklos aprašas.
Pasirinkta Lituanistinės mokyklos diena siejama su 2012 metų rugpjūčio 10 dieną Pasaulio lietuvių bendruomenės XIV Seime priimta rezoliucija „Dėl užsienio lietuvių neformaliojo švietimo koordinavimo perdavimo Švietimo ir mokslo ministerijai“, kurioje teigiama, kad „užsienio lietuvių lituanistinis švietimas yra prioritetinė Lietuvos valstybės ryšių su užsienio lietuviais sritis“.
„Paskelbus rugpjūčio 10 dieną Lituanistinės mokyklos diena, parodysime ypatingą dėmesį lietuviams, šiuo metu gyvenantiems kitose šalyse, tačiau norintiems išlaikyti ir puoselėti lietuvybę“, – teigė liberalas Andrius Bagdonas.
Pirmoji lituanistinė mokykla įsikūrė 1949 metais JAV.
Švietimo ir mokslo institucijų registro duomenimis, šiuo metu užsienyje veikia daugiau nei 240 lituanistinio švietimo įstaigų, kuriose mokosi apie 11 tūkst. užsienio lietuvių mokinių, dirba apie 1 200 mokytojų.
Anot Kultūros ministerijos, Mecenatystės dienos įtraukimu į atmintinų dienų sąrašą siekiama didinti visuomenės dėmesį mecenatystei Lietuvoje, skatinti gerųjų mecenatystės pavyzdžių sklaidą visuomenėje, stiprinti ir aktyvinti šią veiklą.
Pasak šios iniciatyvos rengėjų, lapkričio 15 dieną šalyje planuojama kasmet rengti nacionalinių, savivaldybės ir bendruomenės mecenatų pagerbimo renginį.
Lapkričio 15 diena pasirinkta todėl, kad tai ši data yra tarptautinė mecenatystės diena, minima daugelyje šalių, įskaitant JAV ir Kanadą.
Grupė Seimo narių penktadienį registravo įstatymo pataisą, kuria siūloma gegužės pirmąjį trečiadienį paskelbti Pasauline mamų psichikos sveikatos diena.
Anot projekto autorių, šia iniciatyva siekiama atkreipti visuomenės ir artimųjų dėmesį į moteris, tapusias mamomis, ir paskatinti sutarimą, kad rūpinimasis moters emocine būsena ir psichikos sveikata nėštumo, gimdymo metu ir laikotarpiu po gimdymo turi būti neatsiejama sveikatos priežiūros dalis.
Siekiant atkreipti dėmesį į moteris, susiduriančias su pogimdyvine depresija ir kitais psichinės sveikatos iššūkiais nėštumo metu ir po gimdymo, 2016-aisiais nevyriausybinių organizacijų iniciatyva skirtingose pasaulio šalyse pradėta minėti Pasaulinė mamų psichinės sveikatos diena.
Žinau viena atmintina datua tai kai prieš trisdešimt su virš metu stabas ožys tapo aborigenu šalies valdovu
Seimas: Oi atsiprašome,Mes Laisviečiai,Konservatoriai ir Liberalai užmiršome į atmintinų dienų sąrašą itraukti piderastų dieną.Pasitaisysime.
Da daugiau mažna švynčiū untejsint. Duonas valgytajū, bezdaliū, megaliū, ligoniū, tingyniū, pašalpyniū, bedarbiū, pletkinykū ir panašej. Kaip toj dainoj sakama, kad but gerai kad visas dienas švintes būt, tik viena dirbama, ale ir toj nugerema. Tajgi, švyskim lajmingi geroves šaly gyvyndami.
Labai paminėtina viena švinte tai megojimo autobusu stoteloj unt salale šlapiu subini